Kuka lohduttaisi putiinia?

valevenäläiset

https://yle.fi/uutiset/3-10160109
Kukaan ei noteeraa venäjän ja putiinin uhkauksia. Voi pientä!
Mitä se putiini meinaa pommittaa kostoksi? Lisää kaasuiskuja?
Pikkudiktaattori pitää toisen diktaattorin puolta viimeiseen syyrialaieen asti.

13

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PasiToivonen

      Putin on sankari.

    • USArähjäämurhaajaryöstää

      USA rähjää ja murhaa ja ryöstää!

    • ladankaasari

      Mainilan laukauksista Syyrian kaasuiskuihin. Totuus on kertojan suussa ja valheen jäljet ovat lyhyet. Toivottavasti Putin toimii viisaasti jatkossa?

    • pienimiespahapää

      Putiinin peräpää on viisaampi kuin yläpää. Miten luonnoivaroiltaan maailman rikkain maa voi olla kehitysmaa?
      Vastaus, putiinin ansiosta. kaikki ruplat pannaan aseisiin vaikkei venäjällä ole mitään uhkaa olemassa.

    • kärsimyksen.malja

      Ulkoasiainkomissaari Lavrov ja presidentti Putin ovat järkyttyneitä, että Länsi iski nyt ohjuksilla kun Syyria oltiin saatu rauhalliseksi ja syyrialaisille turvallisen kotoisaksi elää.

      Iran, Syyria ja SDP täydennettynä vihervasemmistolla puolestaan järkyttyivät Lännen rikkoessa kansainvälisiä lakeja aiheuttaen syyrialaisille kärsimystä.

      • haudan.rauha.Syyriaan

        > saatu rauhalliseksi ja syyrialaisille turvallisen kotoisaksi

        Oikeastiko on venäjä jo kaikki koulut ja lastensairaalat pommittanut raunioiksi?


    • Kaikkeesitäää

      Putin sulkee kaasuhanat eurooppaan

    • Govoryn

      Vuikka Puttinen on ison maan johtaja, niin silti siinä näkee vain ammatikseen toisia urkkineen valtionkyylääjän KGB-vuosilta...

    • henkipoiskaikilta

      Syyria on rauhallinen sitten kun kaikki muut kuin assadin kannattajat on tapettu. Ja putin on sitoutunut tähän teurastukseen kaikella voimallaan.

    • sopeutuseläkkeelle

      Venjän vastaisku tulee: Nordstream2:n rakentaminen lopetetaan ja Lipposelle annetaan potkut.

    • putiinaikamenijo

      Putiini vääntää suomeenkin tulevan öljyputken venttiilin kiinni. Tollo ei käsitä ettei sitten tule rahaakaan!
      Anna homma jollekin viisaammmalle putin , sinä et osaa!

    • Putinin aika on ohi, kun uskottavuus on mennyt. Mitään vastaiskua ei tule suurista puheista huolimatta.
      Venäjä ei halua näyttää torjuntaohjustensa tehottomuutta ja poistuu hiljaa takavasemmalle häpeämään.
      Venäjällä on vain yksi lentotukialus ja jos Putin alkaa leikkimään lännen kanssa, niin se upotetaan muutamassa minuutissa ja Putinin kehumia salaisia sukellusveneitä ei ole olemassakaan. Ne ovat kuin Hitlerin ihmeaseet aikoinaan, olemassa vain piirustuspöydällä ja toimimattomat prototyypit visusti piilossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      63
      1882
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      72
      1298
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      12
      963
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      98
      918
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      87
      812
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      78
      636
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      49
      600
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      534
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      56
      507
    10. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      234
      446
    Aihe