Kun yritän käynnistää Windows 7, tulee ilmoitus:
"Palvelun käyttäjäprofiilipalvelu
sisäänkirjaituminen epäonnistui.
Käyttäjäprofiilia ei voi ladata ."
Windows ei käynnisty muuta kuin vikasietotilaan.
Miten ratkaisen ongelman?
Win7 käynnistyy vain vikasietotilaan
7
2572
Vastaukset
- guugelta
Kannattas ensin guuglettaa, ennekuin kun kysyy täältä suoli palstalta ratkaisua ongelmiin..
https://support.microsoft.com/fi-fi/help/947215/you-receive-a-the-user-profile-service-failed-the-logon-error-message- guu-ukko
Meinaakko ettei millään toisella hakukoneella löydy Microsoftin vastauksia?
- edfrtyuoiupuip
guu-ukko kirjoitti:
Meinaakko ettei millään toisella hakukoneella löydy Microsoftin vastauksia?
Ainoa oikea tapa saada vastaus tähänkin ongelMaan - on esittää Kysymys pAlstan kRuunaamattomalle tietäjälle
- reinstall
Uudelleen asennus korjaa tämän ongelman myös. Jos blue screen of death tulee niin softa vika eli uudelleen asennus korjaa. Helpolla pääsee ei tarvitse googletella tai miettiä.
- Vika
Minulakin reistailee tämä windows 7. Miten voi uudelleen asentaa.?
- win7
Minulla Windows 7 ei päästä kirjautumaan tulee samat teksti, kuin viesti ketjun aloittaneella. Itse ajattelin yrittää korjata tilanteen yllä olevan linkin ohjeiden avulla.
Nyt en kuitenkaan tajua yhtä kohtaa. Kohta neljä ja sen alta yksi. Pitääkö siis se pitkä luku säilyttää siinä ja sen loppuun vain lisätä se .ba vai poistaa koko pitkä luku? Kohdassa kaksi kai pitkä luku poistetaan? Kuvien ohjeissa ei kyllä näy pitkää lukua.
Toivottavasti avullanne saan korjattua tietokoneeni, kiitos avustanne! - Windows-Kalevi
Tee uusi käyttäjä komentokehotteessa ja kirjaudu sillä. Esimerkiksi käyttäjä "Kalevi2" salasanalla "Kalevinsalasana9" luodaan näin:
net user /add Kalevi2 Kalevinsalasana9
Jos haluaa käyttäjästä vielä järjestelmänvalvojan, niin ajaa komennon:
net localgroup administrators Kalevi2 /add
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896103Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174755Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074484Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo962204Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489