Olisko kukaan lähdössä Leville viikolla 16.Hiihto-ja tanssitaitoista seuraa kaipaa nelikymppinen nainen...pidetään hauskaa yhdessä!!!
Leville.....
-ilona-
10496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hei
Syksyllä kävin viimeksi Levillä, ja silloin oli alunperin reissuseuraakin tulossa mukaan. Vaan ei tullutkaan. Niinpä kiipeilin ja vaelsin sikäläisiä tuntureita yksin.
Olen itse varattu, mutta lomailen aina välillä yksin ilman perhettä. Ihan siksikin että voin silloin tehdä mitä haluan ja mihin aikaan haluan.
Tanssia osaan kuulemma ihan hyvin, ja pysyn hyvin sekä murtsikoiden että laskettelusuksien päällä.
Kyl minä jo odotan tuota viikkoa.Siel hiihdellessä saa rentoutua ja unohtaa tän ainaisen kiireen.Olen sen verran vanhanaikainen(?),että perinteisellä tyylillä lykin eteenpäin - hitaasti kiiruhtaen.Nautin!!Toivottavasti ilmat suosivat.
Olen myös perheellinen,käydään erikseen ,mikä on ihan pakon sanelema juttu.Ja on virkistävää ottaa välillä välimatkaa.
Meitä on isompi naisporukka,mikä on jo useammin suunnannut matkan Leville.Mökkeillään ja vietetään lomaa.
Rentoutumaan sitä pitää mennäkin. Kuntolomat joilla paikat pistetäänkipeiksi ovat erikseen. Minäkin muuten menen mieluummin perinteisellä kuin luistelemalla, mikä johtunee lähinnä siitä että en kuitenkaan mikää kuntoihme ole. Luistellessa kun pitää olla koko ajan liikkeessä, eikä ole silleen yhtä rauhallinen hiihtotyyli.
Vai on teitä isompi naisporukka. Teillä on ilmeisesti majoitusvaraukset ja muut jo järjestyksessä? Minulla vielä kesken, ja ajankohtakin on iollut hakusessa, eli sopivaa ajankohtaa ja syytä olen hakenut...ainakin tähän asti.
En kyllä mitään haaremia ole etsimässä lomaviikolleni, toivottavasti tekään ette koko porukalle suksien voitelijaa ;-)
Miten tämä muuten toimii, jos laittaa sähköpostiosoitteen tuohon kenttään, niin tuleeko se vain sinulle vai kaikille jotka näitä sivuja lukevat?
Kokeile tätä osoitetta,niin ei tartte kaiken kansan nähden kirjoitella.
[email protected]
...osoite sinua varten väliaikaisesti
Kyl meiän porukassa on suksenvoitelijat omasta takaa ja jokainen kuljetaa omia latujamme.Mutta lisää,jos edelleen kiinnostaa.
Ok...pistän mailia tulemaan.
Kipinä syttyi heti , kun kuulin että Leville on menossa hiitäviä ja tanssitaitoisia tyttösiä.
Eikun harjoittelee, jotta pysyis perässä edes lähituntumalla.On parketillakin viihdytty,eli toimeen tullaan suomalaisten tanssien tahdissa.
Ikää on kertynyt hieman enemmän,toivottavasti ei tule pakkeja?.Tavataan Levihotellissa,nojailen baaritiskiin.Tulopäivä 13.4 lähtöpäivä 19.4 .
..et tanssitaitoista porukkaa löytyy ja pakkeja en anna,jos mies tolpillaan pysyy.
Ainahan sitä ladulla perässä pysyy,,mut
edellämeno on toinen asia.
Kyllä varmasti tulee lähdettyä iltaisin rentoutumaan:siihen kuuluu ehdottomasti pari tuoppia ja tanssia.Mut ens pitää hiihtää koko päivä!
Eilen oli niin hieno päivä ,että piti käydä testaamassa hiihtokuntonsa ,pidin sitä jopa tyydyttävänä,tuli tehtyä myös ohituksia.
Ja kenkien liikuttelu tanssiparketilla ,sujui mielestäni kohtuullisesti,että sekin tuli testattua,tässä kun vielä molempia viimmeistelee,kelpaa tulla Leville.
Entäpä jos laitetaan jalkaan lumikengät ja lähdetään tunturiin?.Tässä näitä väliaika tietoja tulikin.Eikun neilikoitten hankkiminen rintapieleen ,tunnistamisen helpottamiseksi.
Joo,hiihto-ja tanssitaitoa on hiottu ahkerasti.
Lumikengät vois olla mielenkiintoinen juttu;olen avoin haasteille ja kokeilunhalua löytyy...sisua myös.Liukkaita hiihtokelejä kuten parkettejakin kevään ajalle!!
Olen mailannut sulle!Levin kevätretkestä.