Faktaa välillä-nimimerkki

Oksettiko teitäkin tämän älykääpiön viestit? Tyypin nimimerkkikin tuli siitä että olisi muka kertonut faktaa onecoinista (että ei ollutkaan huijaus). No tyyppi tajusi että paskaahan OneCoin oli ja käänsikin kelkkansa!
72191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo... Sinänsä kun esitetään väite että jokin esilletuotu asia olisi "faktaa", pitäisi olla linkki lähdeaineistoon, joka TODISTAA jonkun asian FAKTAKSI.

Nimimerkki "Faktaa välillä" oli viihdepuhuja, joka heitteli luultavasti vitsillä kommentteja MUKA puolustaakseen Onecoin huijausta.

Itse sain sellaisen käsityksen, että kyseinen nimimerkki tiesi aivan hyvin Onecoinin olevan huijausta, ja oletti että myös kommenttiensa lukijat tiesivät että Onecoin on huijausta.

Edellisen valossa tulkitsin kyseisen nimimerkin heittävän vitsinä ja provona kaikki kommenttinsa.

Äänestä
  • Hyvin arvattu. Jatketaan wtuilua Onekansalle.

    Äänestä

  • FaktaaVälillä kirjoitti:

    Hyvin arvattu. Jatketaan wtuilua Onekansalle.

    Onekansa on ANSAINNUT WAKTAAWALIIN NIMIMERKKINSÄ!

    Äänestä

Viihdepuhujaksi minäkin ko. henkilöä ajattelin, mutta kun tämä tyyppi jaksoi kerrasta toiseen vääntää sitä samaa jargonia, niin tulee mieleen jospa hän on sittenkin tosissaan. Tai sitten tällä on äärimmäisen kieroutunut huumorintaju ...

Äänestä
  • Perus Älämölö on kateellinen maailman nopeimmin kasvavaan yritykseen mukaan lähteneille.
    Q2 saapuu ja usko uuteen valuuttaa reaalisoituu. Tampiot keräävät varusteitaan kentällä. kuusnolla tappio niskassaan.
    Mukavaa pöhinää ilmassa,, kurkiauroja seuraillessa.

    Äänestä

LAILLISTA koulutusta, laillista rikastumista älämölöistä huolimatta.
"
Keskusrikospoliisi ei aloita esitutkintaa OneCoin-virtuaalivaluutasta ja siihen liittyvästä koulutuskaupasta. KRP aikoo kuitenkin jatkaa asiaan liittyvää tiedonhankintaa.
Jos tilanne muuttuu, asiaa aiotaan arvioida uudestaan. Yksi ratkaisuun vaikuttava asia on virtuaalisen OneCoin-valuutan luomisessa käytettävä koodi, jonka OneCoin-yhtiön antamien tietojen perusteella julkaistaan AIKAISINTAAN vuoden 2016 lopulla. KRP:n mukaan vasta julkistamishetkellä voidaan luotettavasti arvioida, liittyykö toimintaan rikosta.
EIPÄS MULLA NYT MUUTA, POIJJAAT!

Äänestä

Onko tullut yhtään virallista tuomiota?
Ymmärtäkää, että moni huijarifirma saa jatkaa vaikka se tiedetään laittomaksi, mutta ei ole virallista tuomiota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FuktaaPerseeseen kirjoitti:

Oksettiko teitäkin tämän älykääpiön viestit? Tyypin nimimerkkikin tuli siitä että olisi muka kertonut faktaa onecoinista (että ei ollutkaan huijaus). No tyyppi tajusi että paskaahan OneCoin oli ja käänsikin kelkkansa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu