Vaihdoin pitkästä aikaa Järviradion taajuudelle autoilessani aamulla töihin tänään maanantaina. Aamun hyväntuulisuus karisi, kun naisjuontaja äksyili kiukkuisesti tietokilpailusoittajille. Olisi onnellinen, kun joku vaivautuu soittamaan moiseen huuhaakilpailuun. Väsymys ei saa koskaan olla syynä noissa hommissa. Kanava vaihtui!
Äksy juontaja Järviradiossa
Väsymätönhymyilijä
31224748
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 34 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 312
Vanhimmat
Miksi Matintupaa ei ole enää kuulunut?
Liian hyvä tuohon hommaan. Olisi liikaa kuuntelijoita, jolloin muille toimittajille tulisi pahamieli.
Hannu on tullut eläkeikään 2023. Hannua vaivaa? Kumman lopettaisi Eläkkeen vai sulkisiko
"Nappulasta" järviradion juonnon.Tämä alkoi jo vaivaamaan,2018 vuodesta,kun aletti Työeläkeikää pudottaa 61 vuotiaihin.
niinpä, tyhjäntoimittaja koko mies. muuhun siitä olekkaan.
ei kerkiä kun pitää mainostaa apv,tä kun poika pelaa. poika pelaa. ainut lohtu kun itellä pukalo keskellä kämmentä.
Täysin totta.
Hyvä juontaja on Hannu Matintupa. Kyllä saa nauraa sen jutuille, mies parhaasta päästä.
Miksi naurattaa mauttomuudet nykypäivänä???????????
XDD
Höpö höpö
Joo Hannua onkiva kuunnella sillä hauskoja juttuja
Hannu pois ikä loppu
Vivi ja Hannu pois
Joo
Järviradioon soittelee vajaaälyisten.
Sehän on persujen oma radiokanava.
No vihdoinkin meille on oma radiokanava, missä puhutaan asiaa.
Sehän on nykyään Roposradio aina samat toivoo sitä eikö ne kyllästy ei viitsi kuunnella moni sanonut samoin on niillä vara soitella
Ole samaa mieltä
Jokainen saa toivoa mitä haluaa, kun siitä maksaakin. Eihän sitä ole pakko kuunnella.
Mikset toivo omaa suosikkiasi? Nolosti täällä valitat heistä, joilla on rahaa toivoa mielimusaansa 😂🤪😂🤪 Sulla taitaa olla saldo lopussa ?
Hyvin sanottu . Roporadio tietenkin soittaa Roposta . Antakaa palaa .
Roposta kuuntelen mielelläni!!! On ihan paras!!!!
Valokuva maanviljelijä JPstä,
please!!!!!
Päässä vikaa ku roposta kuunteloo
Perseestä! Pilaa koko ohjelman. Ei osaa edes laulaa.
Haisee kyllä kepuille ja pahasti.
Roponen laulaa vähän veisaamalla kaikki iskelmät! Paljon on ehtinyt levyttää ennen kuolemaansa. Paras esitys on mielestäni Naapurin Kaisa. Siinä on tunnetta mukana!
Voi voi tuliko paha mieli?
Kuuntele minun puolesta mitä lystäät.
Sinä apteekki ihminen ÄLÄ VIITSI!
Uskoisin, että linkistä löytyvään sähköpostiosoitteeseen voi lähettää kanavalle palautetta. Aloittaja toki ratkaisikin asian vaihtamalla kanavaa mutta suora palaute kanavalle varmasti voisi asiaa muuttaa jos jatkuu ja asia säännöllisiä kuuntelijoita häiritsee. Sellainen muistikuva on, että itsekin joskus hieman vastaavaa kuulin kanavaa ohimennen kuunnellessa mutta samoin menee kanava yleensä joka tapauksessa vaihtoon kun kanavan tarjonta ei juurikaan osu omaan makuun.
https://www.jarviradio.fi/yhteystiedot/
Mikä se miestoimittajan nimi on jolla on juopon ääni
Mikä niistä
Se on Matintupa.
En tie kuka on, mutta tykkään siitä, kun menee "vähän sivuun" jutuissaan, sama se toinen mies on hyvä. Se Vivi vai mikä lie, on aivan karsea.
Ei siellä ole äksyä juontajaa.kaikki hyviä.
On siellä...
..
Uudemmissa radioissa, joissa elektroninen viritys, on ilmeisesti mahdollista asettaa suoraan esto-toiminto Järviradion, Dein ja Kajauksen taajuuksille. Niitä ei pysty asettamisen jälkeen poistamaan, jos vaikka humalassa tai hurmoksessa joku päähänpisto sattuisikin tulemaan.
Miksi mahtavasta musiikkiradiosta on tullut höpötysradio,nyt luetaan lehtiä,kirjoja kilpaa kuka ehtii lukea pisimpään.Entisestä vanhan tanssimusiikin kanavasta on tullut ilmanaikainen höpö,höpö radio.
Lopettakaa se kirjojen luku ja lintuvisat.Järviradio parhaimmillaan öisin.lopettakaa se höpötys.
Samaa mieltä . ihan puolet huuhaata , Hanuri yli puolituntinen on soinu jo vuosia ja lintuvisat typeriä ja mitä se meille kuuluu mitä treella hesassa ym tapahtuu kun lukevat niitten lehteä joka hemmetin päivä , aamuiset miestoimittajat soittaa hyvää musaa,mutta se nainen jotain typerää renkutusta Matintupa takas radioon,hommat pelas hyvin,varsinkin sen naistoimittajan kanssa ,toivotaan että Matintupa paistaa taas kinkkua jouluna radiossa,
Joo.. silloin kun nukun.
Voi ei
Ei Hsnnu
Yksi toimittajista luultavasti JP höpöttää omia kommenttejaan lähes joka lukemaansa uutiseen. Toiset toimittajat hoitavat hommansa niin kuin pitääkin.
JP sanoo lähes joka lauseessa "no niin". Tarvitseeko hänen sanoa mitään? Eikä tosiaan esitä omia kannanottojaan uutisista.
Kuulostaa että kännissä ovat kaikki persuradion toimittajat.
on ärsyttävä toimittaja. Puheessa laittaa painon sanan viimeiseen tavuun, kertoo mielipiteensä asiaan, kuin asiaan, kellonaikaa toistaa jatkuvasti. Kaikkitietävä joo, joo mies, todella ärsyttävä tyyppi. Meillä menee radio kiinni aina, kun jp aloittaa vuoronsa.
Täysin totta toistelee samaa asiaa.
Tämä JP on oikea poskisolisti.
Olen samaa mieltä.
Olen samaa mieltä. Jp toistelee samaa asiaa moneen kertaan .totanoin ärsyttävä on muita parempia toimittajia .
Kanava vaihtuu ku J,P tulee Hannu,Tarja,Janne,ne puhuu asiaa,Ei omia asioitansa,Tosiaan tosiaan
Salliiko Markku Mäenpää jotaja . j.p stron,mainostaa lähetysajalla omia kanaviaan ,sosiaallisia,Ja omia kärrynostoilmoituksiaan,Kukaan muu ei toimittajista tee sitä,Eikös ns markinapaikka ostetaan myydään oo sitä varten,Oneksi kanavan voi vaihtaaa
"Joo-o, joo-o, kyllä, kyllä, joo ei siinä mitään"
JP osaa kyllä ärsyttää: Joo joo kyllä kyllä tota noin niinku ...
Ei vaan jaksa kuuntelijan äänessä Jiipee joo joomiestä.Joo joo kyllä se näin on.Ei mitään omia mielipiteitä.Hannu takaasin niin puhelimet soi ja rahaa tuloo
Hannu on valikoiva,saapuu jouluattona kinkunpaistoon. Jokos Hannu on siiretty vanhuuseläkeelle,päätoimesta.Perussuomalainenko muka kerkiäisi eläkeelle.
Siellä se raataa kuin "TYÖNORJA"vieden nuoremmalta ansioita.
Mummot ja eläkeläiset tykää jopa siinä määrin että luovuttavat vähäisemmätkin eläkeensä Järviradiolle. Musiikkin soitosta menee teostomaksut jos menee?Toivottavasti tekijät saavat tulonsa. Uutta Vuotta päin,Kuntoa kohottaen! Herrat haukuu Pojalaisia liian lihaviksi,eivät pärjäisi muka 1/2 h sodassa.Pitääkö sinne muuten viedä omat aseensa,Suomi on lähettänyt monta avustus pakettia jo Ukrainaan. Haaviston johdolla mennään,aseet tanassa.Hannu joutuu
rättivarastolle,jakosotilaaksi,jalkarättejä jakelemaan.
Kentäradion kuuluttajaksi,juoksemaan joutuu piikilankavyyhti niskassa.
Viestilähetti joutuu mummojen taskuraketiksi,takalinjaan,ei tarvitse mummojen turhaan
hermostua .Kyllä Hannu Kunniakompanian tavoin palvelee Mummoja.ihan etulinjassa.
Kotirintamalla tule olemaan kiiruita aikoja,varsinkin kun on eläkeellä.Jokaisen kotitalouden tulee varata euroja ainakin 6/kk. /72/h ruokavarastolla.
Enhän minä mikään huono ookkaan,ku pääsen ees rättivarastolle,nyt teijän käy katteeks.🤣🤣🤣🤣🤣
Törkee ukko, tämä Matintupa. Sosiaalisessa mediassa homottelee julkisesti ihmisiä, niin saa olla radiojuontaja kyseisessä eläkeläisradiossa 😁😁Kertoo kaiken tästä kanavasta🤮🤮
Taas rupesitte kehumaan,seon mukavaa näin jouluna,kun saa kehuja.
Ota ihmeessä vastaan!Helpottaa kummasti tulevaa vuotta.
Soittajaakin helpottaa,E-laskun muodossa jonka voi sitten viedä sosiaaliapuun maksettavaksi.Kivaa kun meillä kaikilla on niin mukavaa,!
Hannu pysyköön jatkossakin poissa, älytön humalainen ääni
Hyvä juontaja ja hyvä, kun pistää välillä törpöille vähän "ruutia" pesään.
En tykkää Hannun puheista enkä siitä, että hän arvosteli valitsemaani artistia ja ehdotti toista kappaletta. Tähän en suostunut, kun kerran maksanut olen levyn kuuntelusta.
Hus hus.Mee pois täältä.Hannu on kingi
mies joka ei oikeasti ole ikinä saanut mitään aikaan muutakun julkkisten perseen nulolemista.
Miksi Järviradio antaa sen Joensuun eukon pyytää joka päivä Jussi Roposen kappaleita. Herättää jo hilpeyttä tuollainen, että yksi henkilö saa tehdä tuollaista vaikka maksaisikin soitoistaan. Järkyttävää sovittelua Joensuusta. Onhan maailmassa muitakin laulajia. Ettei vaan ole Roposen sukulainen. Laitan radion kiinni jos Roponen vielä laulaa tuolla kanavalla. Toimittaja kun voisi sanoa, että kuukauden osuus on Roposen lauluista jo täynnä.
Minä kuuntelisin Roposta vaikka koko päivän.oli mahtava laulaja.
Sori, mutta keskinkertainen...
Padka, ihan oadja. Ei osaa laulaa. Kanava vaihtuu heti. Kertakaikkisen paska!
Järviradio esittää joka viikonloppu liikaa niitä uskovaisten kirkkosaarnojaan. Järviradiota ilmeisesti hallitsee pohjalainen uskonlahko. Ehkä körttiläiset. Siksi saavat myös arkipäivinä äänensä Järviradiossa.
Järviradio soittaa liikaa joitakin laulajia päivästä toiseen. Esim. Roposta tulee aivan liikaa. Järviradio sanoo, että kun kuulijat haluavat häntä. Se on potaskaa. Siellä on vain yksi henkilö, joka sitä Roposta haluaa Järviradiosta. Se henkilö soittaa heti kun sinne saa soittaa ja pyytää jonkun henkilön musiikkia.
Hui kun sulla on taas kauhiaa,syöppäs vaikka vähän jotakin,jos sulla sattuis olemaan vaikka näläkäkiukku,mikä johtaa tuollaiseen valitukseen.
T. Näiden toivoja
Juuri noin.
Kyllä Sliipparit laulaa Roposjussin suohon.
Herkkiä ihmisiä kun Hannun puheita pelkää :D äkkiä piruntorjuntabunkkeriin rukoilemaan.
Olen kuunnellut reilun vuoden teidän kanavaa.Mut on tullut mitta täyteen.mm.juontajat on hyvin tylsiä etenkin joo mies eli jp.viivi oli hyvä kun älysi lähteä kirjaa kirjoittamaan. Mattia kaipaan takaisin sanojensa mittanen mies.Ja sitä pirteä nais juontajaa nimi unohtui.Musikki on nykyään todella huonoa ,ja se helkatin Jussi Roposen toivoja vois pitää vuoden tauon,mut voi olla et ei tiedä muiden kappaleita. Viikon loppuna myöhemmin voi ehkä kuunnella. Ja viellä soiton hinta on ihan älytön jää soittamatta.
Minun mitta kyseiseen kanavaan tuli täyteen puolivuotta sitten kun kuuntelin kuuntelijan ääntä mihin saa soittaa. Ei jestas mitä salaliittoteoriitekkoja ja toinen jalka haudassa olevia soittajia ja liikaa persujen kannattajia. Ei ole suotta saanut persuradion nimeä. No samanmieliset pöyrööt öyhöttävät keskenään ja kuntelevat huonoa musiikkia, onneksi on paljon muitakin kanavia
Radiosta löytyy nappula siintä saaradion kiinne jos ette tykkää Järviradista turha marista.
Näkyy hinnat nousseen. Mikä tämä uusi sekoileva nainen on ? Puhuu epäselvästi ja lukee juttuja tankaten. Mokailee kuuntelijoiden kustannuksella. Piti jotain visailua mutta ei sanonut kertaakaan puhelun hintaa. Ei hyvä. En kuuntele enää.
Pahempia nuo Järviseudun ylimieliset toimittajat. Järviradio hyvä paikallisradio.
Järviradio loistava.Jotkut valittaa jatkuvasti kuuluttajista milloin mistäkin.Jussi Roposta kyllä on kuunneltu ihan yllin kyllin.Vähäksi aikaa vois toivojalle sanoa onko varakipale.Vai mitä hih hih, J-P mahtava toimittaja älä välitä niistä risuista pätkääkään sano vaan ohi on ohi on......Jatka samaan malliin.Kiitos
Joo joo.kyllä se näin on joo.oon samaa mieltä sun kaa joo joo.Näin se kuulkaa on johannes toki jooo jooo jooo lyllä kyllä
Heikko on taso toimittajilla. Sönkkäämistä, outo nuotti, puhe ei luista jne.
Tänään pitää varmaan taas pettyä kun kuuntelijan äänessä ei oo Hannua vaan
Jojoomies Jiipee.Laitan radion kiinni.
JP on hyvä toimittaja,turhaan mustamaalatte häntä,ei siellä ole yhtään sen kummosempia muutkaan toimittajat.
Höpö höpö. Ei haluta yhtään parempia. Se maksaisi.
Hannu on kyllä paras kuuntelijanäänessä, hyvää huumoria, saa nauraa.
JP paras toimittaja.
🤣🤣🤣🤣 tuota et usko itekkään
Toivotaan Jussi Roposta koko Soini
Ostakaa sen äijän kaikki levyt ja menkää paikalliseen maamiesseurantaloon kuuntelern niitä 24/7. Osaamaton, surkea, täysi tollo "laulaja". Pitäkää se paska itsellänne ja nauttikaa, mutta jätettäköön muu Suomi tuosta paskaäijästa vapaaksi.
miksi radio poistaa hannua koskevat totuus komentit.
Vieläkö juuh kuiskija on toimittajana jananiehenä?
koska totuus on tarua ihmeelisempää.
En vaihtais kanavaa todella hyvä kanava Hyvää musaa laidasta laitaan ja selkeä sanaiset ihanat toimittajat.Jp.lle ja Jannelle älkää välittäkö itseensä kyllästyneisiin ihmisistä.vanhemmat konkari toimittajat myös olette tosi miellyttäviä.tsemmiä kaikille.
Hyvä kanava on paikallinen. Taitaa loppua järviseutu lehti kylällä puhuvat mutta ei haittaa, kallis ja turha.
Onneksi meillä torstai ja oma radio.
Tämä mainittu ohjelma on hyvin kuivakiskoinen ja puuduttava.
kyllä nää ns viiden kopla mitkä tunnista viikosta kuukaudesta toiseen sitä saatanan roposta toivoo niin kannattais ostaa roposen joko levy tuotanto ja tietysti mennä lääkärille kun taitaa päässä olla aika paljon sanomista maailmassa on erittäin paljon hienoja laulajia mutta roposen laulun lahjat ei vaan riitä.
Omakustanne levyttäjät käskevät jokaisen sukulaisen toivoa näitä luokattomia kappaleita jotka ovat häväistys musiikkia kohtaan.
Niin.. olet oikeassa.
Torstai Lehti ja Järviradio niillä pärjää. Järviseutu taitaa loppua ei mainoksen mainosta ja Ilkalla menee huonosti.
Järviradion kanavan nimen voisi vaihtaa Roposen kanavaksi. Joka päivä soitetaan tämän Roposen kappaleita. Musiikkitoiveissa sitten soitetaan erään Joensuun muijan toivetta lähes joka päivä ja se on Roponen. Eikö sille muijalle voisi jo sanoa, että nyt riittää Roposen kappaleet. Ihmiset haluavat kuulla muutakin musiikkia. Musiikkiohjelman vetäjä on aika " Uuno" kun ei uskalla sanoa Joensuun muijalle, että valitsepa jo muutakin musiikkia. Tai miksi hän pääsee edes läpi ohjelmaan. Riittäisi jo tuon muijan ääni.
Laita ny hyväänen järviradio kiinni kun nuan aharistaa joku roponen Kuuntele radio deitä sieltätuloo virsiä
Aivan. Järviradiolta loppuu kohta kuuntelijat, ei Tuula Joensuusta pidä sitä pystyssä.
Ps. Tuula Joensuusta lapset: äitinne pistää eläkkeensä sileeksi ropos-paskasoittojensa kanssa. Nyt on korkea aika puuttua asiaan!
Olis kiva jos päivälläkin kuulisin 1970-1980 musiikkia nyt ma vastaisena yönä aamulla kuulin kivoja kappaleita.kiitos.
Sliippareita lisää ja Juicea.
Risto ja Reetta ojahanlipsahti piristäis myös
Hannu on ainut jota radiossa viittii kuunnella
Se on sun mielipiteesi.
Pilalle mennyt järviradio pelkkää Roposta miksei ne osta levyjä ja kuunnella kotona juontajatkin ihan pestä hokee moneen kertaan saman asian ja puhelin numeron
Ohan niitä muitakin kanavia mitä kuunnella,jos noin ahistaa.
Miten sinne voi kommentoida olis paljon asiaa pystyykö Roposen leski kuuntelee kun koko ajan tulee Jussia
Laittaa Hannun radioon niin jaksaa sitäkin sitten kuunnella, noita muita lässynlässyjä kukaan jaksa.
Höpö höpö. Et usko itsekään tuollaista kommenttia 😂
Höpö höpö ittelles, Hannu on ainut joka saa hampaattomat mummut hiljennettyä, aina radio huutaa taustalla jo toivotaan jotain siionin virsiä TANSSImusiikin toivomus tunnilla.
Mitä sää höpiät,Hannu saa mummut hyvälle tuulelle.
Hannu pois
Grammari ja kuuntelijan ääni.
Hannua lisää.Puhelimet soi ja rahaa tulee.
Eilenkin kuuntelijan äänessä vähän soittajia.Jiipee joutui pyörittämään taukomusaa ja huonoa sellaista
Hannu on paras
LOL
Hannu on parhautta 5/5
Hannu on kuningas
Taukomusa on poikaa !
Just hyvä.
Hannulla onkin hyvää musaa.
Pitäisi olla joku perjantai muutaman tunnin Sleepy Sleepers ilta jossa toivebiisejä 6 eurolla.Heti soittelisin.
Mikä on vikana,kun meidän musiikki ei kelpaa Järviradioon. Lasse könönen on yksi parhaita hanuristeja Suomessa. Yhdessä olemme tuottaneet musiikkia,eikä ne pitäisi olla huonoimpia. Levyjä olen lähettänyt sinne,mutta ei ihmiset osaa toivoa,kun ei niitä esitellä. Kertokaa toki edes syy,miksi ne eivät kelpaa.
Hyvää kesän alkua teille sinne meillä päivät pitkät soivalle Järviradiolle. Terv. Mailis Könönen
Missään radiossa ei enää esitellä ainakaan vanhempaa tuotantoa ja cd-levyt
alkavat olla mennyttä maailmaa.
Sinne ne on menneet varastoon josta tuurilla joku toimittaja sen nappaa.
Lähetysohjelmisto soittaa wav-tiedostoja ja harvemmin mp3-formaattia.
Voi olla ettei siellä aika riitä cd-levyn muuttamiseen tiedostoiksi.
Tänään iltapäivästä mies juontaja ei sovi radioon,tyly keskeyttä puhelut eikä osa juonto homma yhtään.jp taas höpöttää ja toistaa samaa kuin kuuntelijat olisi vähä älysiä.Elli Noora paras.ihän äly hintaset puhelut.Kiitos.
Miksi radio pilataan koko ajan Roposta moni lopettanut kuuntelun sen takia tekevät tahallani
Toivo sinäkin Roposta. Niin muutkin tekevät ja kuuntelijamäärä kasvaa koko ajan 👍
Roponen taitaa olla vihatuin järviradion valikoimasta miksei kun kyseisen sukulaiset toivoo kilpaa kyseistä paskaa jatkuvalla soitolla
Hannu on kuningas 🤴
Kyllä oli perjantaina mahtava kuuntelijan ääni kun Hannu oli studiossa.
Puhelimet soi ja hyviä keskusteluja.
Ten points
Ei yhtään sen kummosempi,kuin muilloinkaan.
Oli Hannu taas elementissä.Ei sitä joo joopoikas jaksa kuunnella mummotkaan.
Joo jo kyllä se niin on joo joo kyllä kyllä.
Kuin kyllä kyllä Kivikoski
Joojoo poikaa kuuntelee pirukaan
Pirun tarvikkaa kuunnella mitään,kuitenkaan ymmärrä mistään kuuntelijan äänestä.
Ihmettelen miksi tämä Jp saa olla sönköttämässä tuolla. Kehuu mitä omistaa, toistaa ja jankuttaa. Kukaan ei soita. Pilaa koko hyvän ohjelman. Miksei kuuntelijoita kuulla. Ottaako oikeesti sen 500e vastaan, jonka kuuntelija lahjoittaa?helvetti,mikä höpöttäjä. Ei siinä,
Toivottavasti Hannu on taas perjantaina kuuntelijan äänessä Paras ohjelma
Sleepparit 50 v Hannu 65 v Minä 60v
Nyt bailataan ja sika ei saa juosta.
Muuten se stessaantuu.
Soittakoot nyt Ropostakin kunhan Hannu on kuumtelijanäänes
Hannu on kuningas!
Pisteet siitä, ettet kirjoittanut kuninkas 👍
🤪👍😂😂😂😂😂😂😂
Hannu on kuningas 🫡
Miksi järviradio soittaa Roposen kappaleita jatkuvasti? Ei missään muussa radiossa ole tuollaista loskaa...
Sinullakin on mahdollisuus toivoa musiikkia. Taitaa olla rahat lopussa kun täällä kitiset?
Hannu kuuntelianääneen Se se tosiaan kylläkyllä lehemistä lehemistä tykkäävä tykkäävä pois pois vaikka vaikka lypsyylle lypsyylle tosiaan lypsyylle pila pilaa koko koko ojelman ohjelman
Ompas sulla kurjaa,mitenhän sinä pärjäät tässä maailmassa,kun joka pikkusesta asiasta pitää valittaa ,kasva jo aikuiseksi.
Mikä on kuuntelia?😂😂😂😂😂😂😂👍
Osoittaa paljon sivistystasostasi 😂😂😂😂😂
Ei hajuakaan.....
Ei jaksa roposen ulinaa kuunnella ja perään jotain virsiä...
Siitä vaan sinäkin toivomaan musiikkia👍
Hannu kehiin ja Sleepparit 50 v
Äiti saa tulla pyyhkimään.
Sika ei saa juosta
Putkabileet
Bill Heili
Hannu siellä taasen lukee Pörssi-sähkö hintoja.
Tasavertaisuus kukkiin Suomessa. Siirtoihin lisäkorotuksia.!
Napsautin napulasta kiini.
Perjantai ja Hannu äänessä.
Tää on oikia onnenpäivä.
Mahtaako yli 7-kymppinen toimitusjohtajakaan elää enää tätä päivää kun eräänä päivänä höpötti lähetyksessä eri radiotoimijoiden liikevaihtoverosta, vaikka kyseisen veron korvaamisesta alvilla on pian 30 vuotta.
Ei se sirkustirehtööri tierä mistään mitään......
Frederik soittaa kuuntelijan ääneen ja Hannu studiossa jee
Reetu oli menos keikalle Sieviin.
On usein keikkaillut Hoikossakin.
Härmän häjyn miehiä
Tuskin enää hetjärvellä pysähtyilee.
Hannu veti hienosti.
Ei kyllä kukaan julkkis soita studioon
ilman että Hannu on paikalla.
Tyttö huusi että nein nein nain.
Hannu on kuningas ja muut juontajat ovat änkyttäviä ropos faneja
Jatkan vielä äskeistä viestiäni. Terveisin vässykkä perakammaripoika täältä äidin luota.
Hannu on paras
Hannu on viihteen kuningas👍
Toivottavasti Hannu on huomenna kuuntelijan äänessä.Marko Maunukselakin voisi soittaa studioon.Soittihan Frederikkikin.Hyviä juttuja.soittajia on jos Hannu on puikoissa.
Ei tarvi virsiä kuunnella eikä roposen määkimistä ku Hannu hoitaa homman kotiin 🫡
Tänään se nähdään onko Hannu puikoissa.
Viikonloppu alkaa klo15.00 kun naksautan putelin auki ja kuuntelen järviradiosta kuuntelijanääntä.
Ei taija Hannu olla paikalla.Onkohan lähtenyt marjanpoimintaan kun eläkeläinen.Luulis studiokeikan olevan helpompaa rahantuloa
No näitä pikkujuippeja joo joo miestä tai puhumatonta päätä joutuu kuunteleen
Hannu on ainut joka tekee Kuuntelijan äänestä ohjelman, toiset "toimittajat" ketkuttelevat kaiken maailman verukkeilla että sais ohjelman aloitusta vetkuteltua puolituntia... sitten ajetaan tuosta vielä mainokset alta pois.. ja soitetaan vielä yksi kappale ja sitten aloitetaan Kuuntelijan ääni.
Järviradio on hyvä radio!
Eväspakon vois poistaa sivustolta ja kohtuullistaa toiveiden hintoja.
Toivottavasti nuorista juontajista kasvaa uusia Hannuja, Suveja, Tarjoja, Tiinoja.
Höpö höpö, et usko itsekään höpinöitäsi.
Hannu on nyt äänessä ja pian soi puhelimet kun porukka soittaa kuuntelijanääneen Maksaa mitä maksaa mutta on hyviä juttuja taas tulos.Kiitos Hannu
Kiitos järviradio👍👍👍👍
Hienoa että Hannu on taas äänessä.
Viittii kuunnella kun on kunnon jutut ja musat
Hannun kun palkkaa keikkatöihin niin nopeasti tienaa radio Hannun palkan kun puhelimet SOI...
Vielä jos puhelu sattuu yhdistymään kun hannu vastaa...
Kuntelijanääneen soitti joku entinen kommunisti joka oli loikannut persuihin.
Hyvinkö menee persuilla kun pienituloisilta leikkaavat.
Oli het heittämällä vuoden paras kuuntelijanääni.Lisää näitä
Hannu on paras ja nuorisokin tykkää
Hannu on taas studiossa ja pian alkaa kuuntelijan ääni.Paras ohjelma mikä on
Runo Martti on paras ohjelma heittämällä! Soittoa tulee.
No makuasia.Hannu nyt on meidän kuuskymppisten ja vanhempien suosikki.
Toivottavasti on huomenna äänessä
Se on kuulkaa Hannu taas linjoilla kuuntelijan äänessä.
Mitä sä tänne soitat keles!!!
Nuoretkin kuunteloo kun Hannu on äänessä
On se Hanski Kova.Se on sitä ammattitaitoa ja kokemusta Täh!!
Mitä ihmettä! Meinaako se ällö jp ottaa vastaan se 500e lahjoituksen? Koko ukko pois ohjelmista, ettekö ole huomannu ettei kukaan soita kun se on linjoilla. Ihme änkyttäjä.
Omituinen elämäntehtävä tuo valittaminen järviradion toimittajista,kannattais katsoa peiliin onko pipo liian kireä.
No ei siinä paljoa tarvi valittaa ku juontaja on huono niin se silloin on huono...
Kaikki juontajat erinomaisia,mitä te valitatte.
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Tuota et usko itekkään 😂🤣😂
Kyllä näin on kaikki ovat samalla viivalla,jatkakaa samaan malliin👍😁😁😁😁😁😁😁
Jos on huono juontaja niin ei siitä hyvää juontajaa saa vaikka joku täällä kuinka yrittää kehua...
Kansa on puhunut! järviradiossa ei ole kuin yksi hyvä juontaja ja se on kuningas Hannu 🤴
Eihän mikään radiokanava toimi yhdellä juontajalla. Hannunko pitäisi istua kaiket päivät radiolla äänessä että väki ois tyytyväistä! Haloo nyt!!
Sama missä ammatissa kukin on niin löytyy enempi vähempi asiakaspalvelutaitosia kaupan kassat, myyjät,sairaanhoitajat jne . Eikä niitä potkita työkkärijonoon.
Sössöti sössöti 🤔
Lautoin radion kiini perjantaina klo 15.00 kun Hannu ei ollut kuuntelijan äänessä
Täysin tyhjänpäiväinen ohjelma ilman Hannua
Erittäin mielenkiintoinen oli ja uusia nuoria soittajia oli mukava kuunnella. Fiksuja ja erilaisia juttuja. Hyvä !
Hannu.Pahuksen pitkä paavon päivä pian pääsee poika pilsulle paariin.perskeles perskeles peee.
Kyllä se Hannu on ykkönen joo joo kyllä kyllä näin on.Ostaisin viljakärryt ei mitkään isot mutta halvat joo joo.
Soitto tai viesti tänne järviradion studioon joo joo kyllä kyllä tänne joo joo
Kyllä jiipee vadtaa joojoo
Joo joo miehellä ei oo mitään
Omia mielipiteitä.Joo joo kyllä kyllä
Näin se on valitettavasti.
Kuka muuten on Osmo.
En tunne luin osmankäämin
Hilkkakeissi Alavus Peejoki
Hannu on mies ja sillä on OMA mielipide 🤴 nämä muut sais potkia takasin työkkärin jonoon...
Menikö tunteisiin? 😂😂😂
Sinusta on tehty ilmoitus äitelles ja huutia on kuulemma tulossa.
Hannu on mies 💪 nämä joojoo miehet eivät ole ku pikkupoikia☝️
Turhaa täällä jupiset. Miksi ihmeessä? Kenelle? Outoa. Eikö elämässäsi ole muuta sisältöä?
Mitä sää sönkötät? opettele lukemaan
Kuten täällä on todettu
Hannu on Kingi 💪💪💪
Kingi- sanaa ei alle 75- vuotiaat käytä 😂
Se on kinky 😭
Hannu käyttää,minkäs sille voit,yritä nyt vaan sopeutua Hannukingiin.
Hannuhan onkin 76 vuotta.
Hannu on kingi! 🤴
x-D
Onko Hannu tänään kuuntelijanäänessä.
Jos on niin raivatkaa tilaa komeroon.
Rahaaa on tulossa takaan sen
Jojoo poijille voi antaa vapaapäivän
👎👎👎👎👎👎
Nyt puhuvat ainuiset Järviradiossa.
Joomiehet ovat onneksi vapaalla.
Kunnon keskusteluja sekä mielipiteitä.
Eikös Hannu oo jotai 66 vee
Muista ottaa iltalääkkeesi.
Saukon Markku tuloo meklariksi huomenna
Alajärvellä on huutokauppa.
Hannua ei oo informoitu asiasta.
Kirjoitan taas tästä änkyttäjä Jp:stä. Miksi ei muuta tuota puhetyyliään?ei siinä mitään, ym jota jatkuvasti toistaa. Yhtenä päivänä haukkui soittajaa pimeäksi, ihan järkyttävää. Aamurammariin ei pääse kun se tekee peltotöitä Mäntyharjun miehen kanssa (pelkkiä omia asioita) Kosku tl mies soittaa seuraavaksi ja lopuksi tämä nainen jolla ei mitäön asiaa, mutta kyllä tulee ihan mitä sattuu tässä keskustelussa. Ei pääse muut soittamaan. Onko ainoa keino vaikuttaa tämän toimittajan työhön vaan tämä viestinlaitto? Miksi ei tapahdu mitään. Missään muualla kanavalla ei tuollainen änkyttäjä olisi virassa.
Keskity vain omiin ongelmiisi
Kyllä se näin on joo joo kyllä kyllä
Samaa mieltä oon jo joo tottakai näin se on joo joo.Muuten ostan äkehen Viedtit tänne järviradioon.
Onneksi nyt on äänes klo 17.00 asti
Kuningas Hannu.Puhelimet soivat kokoajan.Kotkut mummot haukkuivat Hannun äsken.Hannu oli sanonut
Kansanedustajia mitättömiksi mitään tekeviksi.Kok persut hallitus ja veteraaneja ei kutsuta itsenäisyyspäivän juhliin vaan niillä oma juhla 2.12 2024
Tätä ei tapahtunut edes Halosen aikoihin mutta näköjään persupunikkien aikana näin on nyt päätetty.
Kyllä se näin on joo joo jooo
Pakko tunnustaa että Hannu kun on kuuntelijan äänessä niin puhelimet soi.
Vielä con märkäkorvilla matkaa Hannun tasolle.Me 60 plus tiedämme jotain elämästä ja työnteosta.Tämä bvihjeenä petturipersuillekkin ja kokareille joista monikaan ei ole tehnyt REHELLISTÄ TYÖTÄ PÄIVÄÄKÄÄN.
Nämä Vigeliukset ja Ryydmanit siellä huuteloo ilman että ovat töissä olleet.
Eihän KUKAAN hallituksessa oleva ihminen ole rehellistä palkkatyötä teheny, ei 20 vuotta sitten eikä nyt 😂😂
Sinäkään et ole tehnyt muuta kuin kaivanut percettäsi.
Me yli kuuskymppiset ja Hannu
Olemme tehneet töitä.Kersojen joilla ei edes munakarvat kasva on syytä pitää
Turpansa kiinni.Menkää tekin töihin.
Kyllä perjantaina taas oli ruuhkaa puhelimessa kun Kuningas Hannu oli
Töissä kuuntelijanäänessä.
Lisää tätä kiitos näkemiin HUUTOMERKKi 💪
Oletpas herkkänä😂
Miksi paniikki ja itkupotkuraivari????
Hyvä kun Haanu on kuuntelijanäänessä
On soiittajien kanssa suunnilleen samaa ikäluokkaa 6-80 vuotiaat sinne soittaa.
Näille jiipeelle ym. Nuorisotoimittajille vois tehdä oman lasten mehuhetki ohjelman
oliko Viivi sitten parempi ja kyllä ihmiset on pikku naisia eikö teillä muuta ole tekemistä en minä muuta sano kuin elä ja anna toisenki elää
Janne ja Matias ovat parhaat toimttajat
Janne ainoa ammattilainen. Muitakin hyviä on Järviradiossa.
Niin minunkin mielestä Janne jaMatias ovat parhaat
Hannu sönköttäjä pois radiosta Janne ja Matias parhaat saa sanoistakin selvää
Hannu on kuningas, muut ovat änkyttäviä kaakattajia ☝️
Siellä on kaikki kuningaita omalla tavallaan.👍👍
Sama kommentti täältä.
Pian kinkunpaistoehtoo ja Hannu puikoissa.Tuskin maltan odottaa
Häh? Missä niin on kerrottu? Ei näy radion ohjelmissa netissä mitään kinkkujuttuja. Mistä tieto on peräisin? Nyt haiskahtaa pahasti, että taitaa joku kehua itseään. Tosi noloa, jos näin on.
Kauan olen samaa - miettinyt. Pahimmoinen maalaisrääväsuu mainostaa itseään. Mikä on tämä sama Hannu kuningas viesti, josta kukaan ei ole samaa mieltä? Outoa
Kannattaisi kiristää tekarit ekana. Toisena kannattaa sivistää itseään ja kolmantena päivittää itsensä 2020- luvulle Palataan sitten näihin itsensä kehumisiin.
Janne ja Matias osaavat toimittajat jos tulee kinkun paistoa
Niin vaihdan kanavaa Joensuun Tuulaa ei jaksa kuunnella aina äänessä onneksi on muitakin kanavia missä ei aina samat soittajat lähettävät toisilleen terveisiä koko ajan vähempikin riittäisi
Totta. Olisi jouluisessa ohjelmassa tasoa ja sivistystä.
Hannu on kuningas 🫅🏼 ja kateelliset haukkuu 🐶
Mistä kateellinen? :D
En jaksa kuunnella kuulostaa aika äreältä tämä Hannu onneksi on tämä Janne jota kuuntelen mielellään
Ehdottomasti Janne on paras ja todella ammattilainen. Miellyttävä ja ystävällinen kaikille. Ilo kuunnella
Janne on ammattimies,sen kuulee kaikesta tekemisestä.
:DD
Ihmettelen että toimittaja puhuu niin epäselvästi ja pitkään ei tarvitse nuolla ja soittoa enemmän ei puhetta josta ei saa selvää tämä sille kulta vuorelle.
Tarja kultavuori sun puheesta ei saa mitään selvää ääni hukkuu mielistelyyn ja epäselvyyteen aivan kamala pettymys täytyy vaihtaa pookille,toivon että koulutat puhettasi.
Saapas selvää.
Tuli kuunneltua kyseistä kanavaa viikko sitten. Siellä oli haastattelussa paikallinen bändi, hieman erilaista musiikkia kuin yleensä kanavalla.
Kommentit olivat tyyliin ''Mitä ihmettä täällä soitetaan?'' , ''Jos ei kohta vaihdu musiikki niin vaihtuu kanava''.
Kysymys, ovatko ihmiset tosiaan noin ahdasmielisiä? Eikö paikallista bändiä pitäisi tukea?
Oli loistava haastattelu minäkin kuuntelin. Erilaista ja hyvä asenne eikä nöyristelty.
Teuvan mummo soitteloo tanssimusiikin toivetuntiin ja toivoo helkavirsiä.
Just. Eli samoja kappaleita pitäisi sitten soitella mieluiten?
Hannu on tavallisen kansan ihminen vaikka kuningas onkin 🫅🏼💪
Kultavuori voisi poistua kanavalta ei ole ollenkaan aito enkä tykkää hannustakaan mielistelevät toisiaan
Ei...
Oli kiva kuunnella Matiaksen miellyttävää ääntä pitkästä aikaa Kyllä Janne jaMatias ovat ehdottomasti parhaat toimittajat
Kaikkia toimittajia on ihan kiva kuunnella.
Noh noh, eipäs nyt yleistetä.
Järviradion kantava voima on Hannu 💪
Janne on ainoa ammattilainen. Kaikki sujuu ja erittäin miellyttävä toimittaja.Sujuvasanainen ja harvassa löytyy samaa osaamista edes millään muulla kanavalla. Kiitos
Hannu viisas rehellinen suorapuheinen maailmaa nähnyt mies kuten minäkin.
Lisäksi vielä fiksu 👍😁
Hannu on kansan mies vaikka kuningas onkin 💪
Hannua on aina kateelliset yrittäny mollata, ei se Hannun vika oo että hän on muita parempi.
Tekemään mokia vai missä?
Hannu onneksi ei näistä kateellisista välitä 💪
Mistä pitäisi olla kateellinen?
T. Hannu
Tuota et usko itsekään
On se vaan niin,Hannu on jo sen verran maailmaa nähnyt että voi valita koska on esillä,niin kuin minäkin.Sana on vapaa sitä ohjelmaa ei muut hallitse,puhelimet pärisee koko ajan kun Hannun on sangoissa,ei tarvi täytesanoja väliin ,tuota noin,tuota noin,tää kamera juttu huvittava tuota noin tuota noin,tällänen turvenuija hokee tuota noin tuota noin
Sitten on joku joka ei puhu ei osaa lukea,en tarkoita nuoria tyttöjä,Hyvä Hannu juonna kaikki sana on vapaa ja velmuilee näitten kossu miesten kanssa vaikka politiikasta.
Ota lisää kossua ja pysy kossumiehenä. Eikö hävetä?
"Joo-o, joo-o, kyllä, kyllä, joo ei mitään tuota noin niin, kyllä, kyllä, joo ei siinä mitään"
Tuota noin, niin tuota noin, tuota noin....
Naistoimittajien puheesta ei saa selvää
Vaihtakaa nimeksi radio roponen
Hieno nimi!
Hannu on kuningas 💪
Hannu joutui hommaamaan lisäverokortin,ja jatkoa eläkertymälleen.
On se vaan hyvä!Lisää vaan Hanhu-hanhia,opiskelijatkin saavat vietää rauhassa kesälomija.
Olipa sekava viesti??????????
Mitä sönkkäät????
Jotku vaan ovat niin kateellisia Hannulle etteivät raukat osaa edes kirjoittaa
Onko Joo joomies JP saanut potkut
Joo joo ei siinä mitään kyllä kyllä joojoo..
Miksi poistuu V I V I n äksyilystä tulleet viestit????? Jos on tuittu niin on. Käski tänään laittamaan radion tylysti kiinni kun tuli palautetta lukemisesta.
Kyllä rasittaa, kun Saritan puheesta ei saa selvää, on yht muminaa. Silloin kun puhuu puheli.messa kuuluu ääni kunnolla.. Kaipaakoulutusts
Zooz Ots 😂
Katja paljon karseempi!
Tiistai iltatoiveet kokemus. Miks helvetissä hokee koko ajan puhelinvastaajan nimeä? Ei kai sillä oo mitään väliä, kuka toiveita ottaa???! Mistä revästy ? Katjaksi taitaa nimensä mainostaa.
En tie äksyilystä, mutta samat ämmät soittaa jatkuvasti ja toivoo jotain vitun roposta, joka ei osaa edes laulaa.
Lopetin kuuntelemisen
No tämäpä juuri.
Taas meni toosa kiinni kun Vivi aloitti muuten mukavan aamun.
Hyvä onkin että löytyy sopiva kanava jokaiselle,jos vaan osaa etsiä. Järviradio paras minulle.
Onko joku tekoäly lukemassa la illan toiveita??????? Aivan monotonista lukemista la 30.8.
Viime lauantain juontaja yritti kaikin tavoin olla itse äänessä, vaikka resursseja puhemisern ei ole .Eräs soittajista oli kertomassa jotain kun toimittaja vei puhujslta jutun kärjen , ei antanut soittajan kertoa juttu loppuun jossa oli jutun kärki. Tänään maanantaina toimittaja luulee olevansa niin tärkeä että vie soittajien sanat.
Janne on ainoa ammattilainen. Hoitaa kaikki hommat ihailtavasti. Kiitos!
No ei nyt kyllä kovin hääviseltä "ammattilaiselta" kuulosta...
Täällä ollaan samaa mieltä. Janne on parasta Järviradiossa koskaan. Hannu ok Sarita sekoilee Tiina on hyvä ja Ellinoora myös hyvä. Kokonaisuutena oikein hyvä kanava nykyään. Kuuntelijoita tuntuu olevan paljon.
orava puhuuliikaa soittajien kanssa ja joutilasta naurua omia asioita puhuu radio kiinni kun on langoilla
Ei täälläkään pystytä kuuntelemaan kun Oravan pitkäveteiset jaaritukset alkaa.
Toivottavasti Hannu on perjantaina kuuntelijan äänessä.Ei noista muista oo mihinkään.Grammarissa oli lauantaina.
Hannu tekee hyvää ruokaa ja halvalla
Hannun ja Jannen lisäksi en muita voi kuvitella, jotka kuuntelijan ääntä pystyvät vetämään kunnolla. Hyvä poijjaat!
Hannu on kokenut konkari ja kansan mies, kävelevä legenda oikeastaan 💪
Katja ainakin sopii sukulaisten kanssa toiveet tosi noloo!
Ei tuu kyllä toiveitakaan kuin muutama. Kukaan ei viitsi toivoa, kun tuntuu olevan tärkeintä oma show Katjalla.
Ei kai kukaan nykytekniikkaa hallitseva maksa 10€ että saa yhden kappaleen kuultavaksi.
Katja on hot ❤️
Ootko Toholammin Seppo 😂
Mikä tää Piia on? Ihan kaamee ääni eikä osaa edes puhua. Mistä revädty? Kyllä katsoo kuuntelijat Järviradiosta.
Hannu kyllä pelastaa tämän vanhuksen illan joka kerta ❤️
Hannu kyllä on kulahtanut ja elähtänyt😂 Ei jatkoon 😂
Hannu on ikuinen kuningas 💪 koirat ja kateelliset haukkuu
Terhakkuudesta on miehelle tässä etua.
Hannulle terkkuja vaasasta.
Nähdään huutokaupoilla
Kiva. Hannu lähettää terveisiä itselleen ja mainostaa huutokauppaa 😂