Yle on perseestä

http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201804162200880311_vd.shtml

Ihan kuten ennenkin. Miksi tuollainen instanssi on olemassa.
6167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Ylen Anssi Autio sanoo, ettei Ylellä ole varaa maksaa Debin pariskunnan matkaa.
- Kappaleen tekijöiden pitäisi tietenkin olla ennemmin paikan päällä kuin managereiden ja pr-agenttien. Mutta tämä on yhteistyötä levy-yhtiö Warner Music Finlandin ja Saaran tiimin kanssa, Autio sanoo."

Tässä tuli sanotuksi suoraan, miksi Aalto valittiin Suomen viisuedustajaksi. Veronmaksajamme saivat kunnian ottaa kantaakseen Aallon maailmanvalloituksen taloudelliset riskit Warnerin puolesta. Ylikansalliset viihdejätit määräävät, mihin Yle-viihde pistää rahansa.

Äänestä

Jos nuo niin tärkeitä ovat niin voi Saara tai Werner maksaa ne matkakulut. Ei ne veronmaksajille kuulu. Se maksaa joka tilaa.

Äänestä
  • Ylikansalliset pörssiyhtiöt eivät maksa mitään. Päinvastoin veronmaksajien tehtävänä on tukea pörssiyhtiöitä kaikin mahdollisin tavoin, että Sipilänkin sijoitukset tuottaisivat.

    Äänestä

Onhan tuota Saaran "uraa" tuettu jo aivan tarpeeksi yleverolla.

Äänestä

Lespoi pitääkin tukea ei ne muuten missään menesty.

Äänestä

-kateiden puhetta, Saara tekee Suomea tunnetuksi maailmalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yle.on.paska kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201804162200880311_vd.shtml

Ihan kuten ennenkin. Miksi tuollainen instanssi on olemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu