Olin menossa äskön bussipysäkille kun huomasin tutun jeesustelijan olwvan myös menossa sinne. Yritin välttää tyyppiä menemällä toista kautta jolloin myöhästtin bussista. Lopettakaa jeeustelijat ihmisten häirintä.
Jeesustelijat häiritsevät.
5
914
Vastaukset
- kauanuskossa
Kyllä meidän uskovien tehtävä on kertoa Jeesuksesta mutta ei missään nimessä pidä painostaa aina samoja henkilöitä.
- kiertelee.kun-nolottaa
Kuka muka oikeasti jotain samaa ihmistä painostaa? eiköhän se ole kirjoittajan omatunto jota se juoksee karkuun!
- Vieteri_ukko
kiertelee.kun-nolottaa kirjoitti:
Kuka muka oikeasti jotain samaa ihmistä painostaa? eiköhän se ole kirjoittajan omatunto jota se juoksee karkuun!
En juokse mitään omatuntoani karkuun. MInulla on vain omat uskonkäsitykseni ja sillä selvä. En halua väitellä niistä kenenkään kanssa enkä myöskään tyrkytä niitä kenellekkään jatkuvalla painostuksella kuten tuo välttelemäni Jeesustelija tekee.
Hän ei puhu mistään muusta kuin uskonkäsityksistään eikä salli esittää eriäviä näkemyksiä siksi välttelen häntä. Kristinusko on Vissin ainoa "tuputus uskonto" lähetetään lähetys saarnajia ympäriinsä tyhistämään ihmistä, onneksi huonolla menestyksellä.
- autarikollisia
Jeesustelijoiden myötävaikutuksella kadut muuttuvat vaarallisiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096436Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884061L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa393385TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72780Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6231378- 65794
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55783- 9769
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193758Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47739