Suomessa on 83 rikollisjengiä

ja keulilla jäsenmäärissä ovat moottoripyöräjengit. Lähde radio Suomen uutiset äsken.
62195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suurimpia ovat EK ja tuho pöpilän jallitus (ent. Juha Sipilän hallitus)

Äänestä

Ketä meidän on kiittäminen, että äärivoimat vahvistuvat? Mun syy se ei ainakaan ole!
Ilmiö näyttää olevan vahvistumassa koko Euroopassa. Ei puutu muu, kuin uusi Aatu, sille näyttää olevan tilausta.

Äänestä

Aika kumma juttu, kun kaikki rikollisjengit vaan flegmaattisesti toivotetaan tervetulleiksi maahan. Miksi näitä ei yksinkertaisesti kielletä?

Äänestä

Pahamaineisimmat ovat saaneet arkadianmäelle edustajansa. Heille me emme voi mitään

Äänestä
  • Juu media sumuttaa kansaa "rikollijengillä" oikeat rikolliset nauttivat täyttä lain suojaa ja laativat uusia lakeja suojakseen. Kun pelko lisääntuu koulutetaan liisää rikollisia konepistoolien varteen. Oikea rikollis jengi antaa jatkuvaa suojaa taparikolliseille jotka vartioivat etujaan soluttautumalla koko oikeuslaitokseen.

    Äänestä

Mitähän Suomen hallitus miettii? Ehdottomasti rikollisjärjestöt on kiellettävä. Kun kerran näiden liiketoiminta on rikollista, kirjanpito puuttuu jne, , ei ole mitään järkeä hyväksyä tätä toimintaa.
Joka vuosi rantautuu uusi huumejengi Suomeen ja meidän päättäjät siunaavat tilanteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gvhkhfc kirjoitti:

ja keulilla jäsenmäärissä ovat moottoripyöräjengit. Lähde radio Suomen uutiset äsken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu