Mahtava uutinen Helsingin Sanomissa julkaistusta puolueiden kannatusmittauksesta:
KEPUn kannatus on jatkanut syöksylaskuun. Samaan aikaan pääoppositiopuolue SDP on noussut suosituimmaksi puolueeksi.
SDP:n ja Kokoomuksen yhteiskannatus on jo liki 50 %.
KEPUkymppi Juha Sipilä tekee hyvää työtä. Aina kun Sipilä valehtelee eduskunnassa tai tv:ssä, KEPUn kannatuksesta häviää osa.
KEPUn kannatus rymisee alaspäin
18
1844
Vastaukset
- Me_muistamme
Ei kansa ole tyhmä, ei tekoja voi muuttaa puhumalla muuksi. Joka ikinen leikkaus on muistissa, joka ikinen hyvätuloisille tehty tulonsiirto on muistissa. Kaikki päätökset on kansan muistissa ja Sipilän hallituksen politiikka ei unohdu Suomen kansan suurelta enemmistöltä koskaan.
- ahneustuo
Ja muistakaa vielä, että siniset petturit ovat olleet Soinin viemänä tukemassa tätä kaikkea.
- klkh
Valehtelet konna. Hallitus on nimenomaan toiminut siten että köyhimpien asema helpottuu mutta kannustavasti. Edelliset kaksi hallitusta vassuvetoisesti toimi siten että köyhien määrä pyrittiin maksimoimaan. Muistisi ei taida riittää sinne asti?
- Myönnellään
"Edelliset kaksi hallitusta vassuvetoisesti toimi siten että köyhien määrä pyrittiin maksimoimaan"
Edellinen hallitus oli kokoomusvetoinen, kaksi sitä ennen kepuvetoisia. Vassujanhan ne.
- kännänöttö
No kepu saavuttaa täydellisesti sen oman tasonsa.
Minä en usko, että Suomessa on paljon yli 10% " juntteja" ja heistähän kepulaiset tulee.
Kaupunkilaistuminen ja uuden sukupolven tulo takaa sen, että kepusta tulee aikanaan RKP:lle paha kilpailija "peränpitäjänä".
Tosin yleensä kepuakkojen "perät" on suht leveitä. - Faktaa-pukkaa
Juha Sipilä on ahneuden perikuva. Hän kiertää itse veroja, mutta korottaa kansalaisten veroja.
Sipilän tavoite pääministerinä on ollut kähmiä maksimaalisesti etuja itselleen ja sukulaisilleen. Nyt kansa on vihdoin herännyt tähän todellisuuteen.- klkh
Tuo on yksinkertaisille iskostettu kansanuskomus - hölmöimmät vieläkin uskoo siihen. Perustele edes jotenkin väiteesi muuten kuuluu samaan sarjaan Putin-propagandan kanssa.
- ALMEERA
Herra Sipilä on opetuslapsineen kaivanut maan kannattijensa alta. Leikaukset on PURRUT omiaan.Kepun kanattajista taitaa olla suurin osa maaseudun ihmisiä ja eläkeläisiä joihin nämä leikkauset on osuneet monelta taholta. MUT , EIHÄN SE MITÄÄN UUTTA LIE KEPU PETTÄÄ AINA.
- Riku-Aalto--
Minä vien vuokralaisilta viimeisetkin rahat. Varastaminen on kivaa.
- ei.ole.vikaa.vikaa.vikaa
Katsos, älyn jättiläinen taas liikkeellä. Tuolla toiston määrällä voisi helposti saada jo autismi-diagnoosin.
- Totuus_on_tällainen
Tekevät samaa kuin kepun nuorisosäätiö, mutta eivät syyllisty kuitenkaan heidän tavoin rikollisiin tekoihin.
Kaikki vuokranantajat ajattelevat, että yhteiskuntahan sen kuitenkin maksaa asumistukena. Jos asumistuki leikataan niin, että se on tietyn suuruinen otti sitten kalliin tai halvan asunnon, niin asuntopolitiikka muuttuisi heti.
- kepupettitaas
Kepuperiferiassa kepu lakkauttaa tienhoitoa.Ei enää valtionteitä valtio hoida.Ei saa edes avustusta tienhoitoon.Saatanan tunarit sanois Urkki.
- Historia_luettu
Sodan jälkeen tehtiin tiet ja siihen riitti pohjalla olleen valtion rahat ja nyt ollaan yksi euroopan vauraimmista maista eikä ole vara enää hoitaa niitä. Jossakin on paljon mätää ja sen kyllä hallituskin tietää. Mihin menevät nyt ne rahat joilla Suomea pitäisi ylläpitää?
- kesä.teatteria
Kepu vois ens kesän katastrofiin varata lestalle körtin varalle.
- tutkija-politiikan
Kepu saa seuraavissa eduskuntavaaleissa alle 10 %:n kannatuksen.
- Paavoshow
Kilpailu 4. suurimman paikasta on ankara.
- ennustajaeukot
Seuraavissa vaaleissa Kepun kannatus jää alle 10 %:n
- down.down
Syöksy kiihtyy...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1881315
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53564
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7560