kiinteistön myynti

86588

Kyllä pitää olla vaikeaa kesämökin myynti Lapissa. Etelän ihmiset edellyttävät että mökin pitää olla erämaassa veden äärellä Ja tunturin huipulla,. Mutta kuitenkin taajamassa ja lähellä palveluja.
Aika vaikea, etten sanoisi mahdoton yhtälö.

3

1310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jhjhhg

      Jos kauppa ei käy, hinta on väärä.

      Huonossa paikassa olevan kiinteistön arvo on ihan jotain muuta kuin hyvällä paikalla.

    • HyttysetSuck

      Kymmenen litraa besaa ja tulitikku. Siinä ohjeet kesämökin myyjille jos ei ole VÄHINTÄÄN puoli järveä omana ja kunnallistekniikka, sähköt, wifi, etc. Perusasiat kunnossa.
      Taimaasta saa hyvää asuntoa kymppitonnilla ja ihan erilaisia ilmoja pukkaa.

    • masamatkaaja

      Mikä on Taimaa?
      Thaimaassa hinnat on kohonneet jo sellaiselle tasolle etten suosittelisi ostamaan, eteenkin kun asunto rapistuu siellä paljon nopeammin kuin täällä pohjolassa ilman jatkuvaa huoltoa, kosteus tekee nopeasti tehtävänsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      166
      4095
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      113
      3551
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      248
      2997
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      7
      1729
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      164
      1365
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1255
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1141
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      63
      951
    9. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      88
      820
    10. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      64
      798
    Aihe