uuden puolueen tai vaikka oman nimisen ryhmän olisi se monelle siniselle haamulle houkutus liittyä mukaan , kun varmuudella tiedetään että sini haamut ovat vuoden päästä historiaa.
Jos Harkimo perustaa
grhhhh
485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Entäs jos Yle loppuu ? https://www.youtube.com/watch?v=dSUzrskrntE
Harkimo petaa poikasilleen leipäpuuta. Onko seuraavissa eduskuntavaaleissa ehdolla kolme Harkimoa ? Niin Leena mukaan luettuna. Johan se tieten pari kautta siellä tuppisuuna istuikin eläkettä tienaamassa.
Ekäpä stadin pormestari on puhunut ympäri ? Sote voi kaatua porukan puutteeseen , eikä Harkimon tarvitse olla puolesta . Kovin pitkäikäistä ei Harkimon puuhastelu ole koskaan ollut . Takinkääntöä lähinnä.
Kaukana sinisten arvoista, siellä takinkääntö on kirjattu puolueen sääntöihin, hakivat tällä kirjauksella itselle anteeksi annon ja ripityksen, mutta äänestäjät muistaa asiat vaalipäivänä petoksena.