Kateus se kavala tauti

Maajusseilla on kova kateus toisiaan kohtaan senkin suhteen, mikä tila pääsee siihen asemaan, että on virallisesti määritelty kriisitilanteissa takaamaan elintarviketuotantoa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kriisitilanteen tullessa siis viimeistään elättitilat jää nuolemaan näppejään.

Äänestä
  • Maajusseista suurin osa on turhia tukityöllistettyjä. Jos tiukka paikka tulee, ne tippuvat pois. Elintarvikehuollon takaa ne, joilla on siihen kustannustehokkaat resurssit. Turhat tukityöllistetyt voisi pudottaa jo nyt pois. Mutta Sipilästä ei siihen ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kadehtivattoisiaankin kirjoitti:

Maajusseilla on kova kateus toisiaan kohtaan senkin suhteen, mikä tila pääsee siihen asemaan, että on virallisesti määritelty kriisitilanteissa takaamaan elintarviketuotantoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu