Saitko SINÄ eilen ylinopeussakon?

Eilisessä tehovalvonnassa jäi kiinni yli 5000 autoilijaa ylinopeudesta. Kerro, olitko sinä yksi heistä!

Minä en ollut, sillä olen kunnon kansalainen ja noudatan sääntöjä ja lakeja.
11179
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oletko sankari ????

Äänestä

Kyllä kamera räpsähti . Navi näytti 79kmh ja alueella 80 rajoitus. Ovat ruuvanneet kameroiden rajat alaspäin. Autoilijaa ei voi vaatia ajamaan kilometrin tarkkuudella sillä mittarin lukematarkkuuskin on noin 5kmh

Äänestä
  • En ymmärrä miksi omassa Pökötissä on mittarijako pariton; 50-70-90 jne..vaikeuttaa nopeuden pitoa. (Vakkarikin on jotenkin hankala ,ei juuri tule käytettyä.)

    Äänestä

  • pösösös kirjoitti:

    En ymmärrä miksi omassa Pökötissä on mittarijako pariton; 50-70-90 jne..vaikeuttaa nopeuden pitoa. (Vakkarikin on jotenkin hankala ,ei juuri tule käytettyä.)

    Ajoin pitkään pösöllä, eikä ollut mitään ongelmia tuon poikkeavan mittarijaon kanssa. Onhan siinä 70:n ja 90:n välillä kuitenkin viiva, joka siis on 80 km/h. Ja vastaavasti satasen kohdalla viiva. En minä osannut tuosta parittomasta mittarijaosta mitään ongelmaa tehdä.

    Äänestä

  • ei.vaikeuta kirjoitti:

    Ajoin pitkään pösöllä, eikä ollut mitään ongelmia tuon poikkeavan mittarijaon kanssa. Onhan siinä 70:n ja 90:n välillä kuitenkin viiva, joka siis on 80 km/h. Ja vastaavasti satasen kohdalla viiva. En minä osannut tuosta parittomasta mittarijaosta mitään ongelmaa tehdä.

    No kyllä oikeassa olet, kun kuvaa katsoo, en tiedä mikä näköharha tässä itsellä on.,,:)
    https://image-cdn.beforward.jp/files/pictures/201307/142148/BF147267_27.jpg

    Äänestä

En ollut tien päällä ollenkaan. Itse tulee talvisin ajettu rajoituksia alhaisempia nopeuksia jo yleisen turvallisuuden takia. Vaikka olisikin joku hermohaukka takapuskurissa, joka ajaa 10 ylinopeutta.

Äänestä
  • Tientukko, arkajalka, terroristi. Parempi kun olisitkin tien alla.

    Äänestä

  • mitä.varten.on.auto kirjoitti:

    Tientukko, arkajalka, terroristi. Parempi kun olisitkin tien alla.

    Juuri tuollaisia asennevammaisia riskikuskeja tarkoitinkin, hyppimässä palstallakin silmille. Jos ei ohi pääse, niin kinneriä kannattaa vaihtaa.

    Äänestä

En ollut yksikään heistä. Ajoin n. 300 km eilen (ylinopeudella tietysti), enkä onnistunut näkemään yhtäkään poliisiautoa.

Äänestä

En saanut. Ajoin varmuuden vuoksi moottoritielläkin 40 km/h.

Äänestä
  • Ja vielä vasemmalla kaistalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei-sakotettu kirjoitti:

Eilisessä tehovalvonnassa jäi kiinni yli 5000 autoilijaa ylinopeudesta. Kerro, olitko sinä yksi heistä!

Minä en ollut, sillä olen kunnon kansalainen ja noudatan sääntöjä ja lakeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu