Jos maahanmuutto jatkuu entisellään, Ruotsissa saattaa vuoteen 2050 mennessä olla jopa 4,5 miljoonaa muslimia.
Dagen-lehti kertoo, että nykyisellä maahanmuuttotahdilla Ruotsissa saattaa olla jopa 4,5 miljoonaa muslimia vuoteen 2050 mennessä. Luvut ovat peräisin tutkimuslaitos PEW:ltä. Jos ennuste toteutuu, Ruotsissa olisi eniten muslimeja koko Euroopassa.
Tutkijat varoittavat kasvavista jännitteistä muslimien ja ei-muslimien välillä.
Lähde:
https://www.kansalainen.fi/ruotsissa-jopa-45-miljoonaa-muslimia-vuoteen-2050-mennessa/
Ateistien ja islamin Ruotsi
3
275
Vastaukset 3
- ruotsin_malli
Ruotsin kehityksessä on menossa mielenkiintoinen vaihe. Koska maahanmuuttajat eivät ymmärrä kantaruotsalaisten ateistista feminismiä ja kaikkialle ulottuvaa sukupuolineutraalia ideologiaa niin islam voimistuu miehisenä vastavoimana kantaruotsalaisten feminismille. Lopulta vastakkain ovat maskuliini ja feminiini.
Kun ne yhtyvät niin ateismi katoaa.- ruotsin_malli
tarkistuskysymys kirjoitti:
Kuvitteletko että tilanteen annetaan kärjistyä niin pitkälle?
Kyllä kuvittelen. Ruotsalainen koulujärjestelmä on niin voimakkaasti naismaista tunneilmaisua korostava että kun se lisätään talousjärjestelmään jossa perinteisiä miesten ominaisuuksia - kuten lihasvoimaa - ei juurikaan tarvita tekniikan kehittymisen myötä niin koko yhteiskunta jalostuu lopulta hyvin feminiiniksi.
Muslimit tietävät tämän ja pitäytyvät siksi entistäkin tiukemmin omaan kulttuuriinsa joka tekee selvän eron sukupuolten välille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t68878Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227793Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61701- 49634
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59548Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29479- 46477
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24467- 31460