Kaikki ihmiset ovat lähtöisin Afrikasta, joten erilaisten ulkomuotojen kirjo on muodostunut olosuhteista elinympäristöjen vaikutuksista.
Osa kuolleen meren alueiden ihmisten ulkomuodot ovat johtuneet hiekan karkeudesta johtuvista hiertymävaivoista persvaossaan.
Ei ole mitään jumalan valittua kansaa, vaan populaatio on siirretty heille soveliaaseen mahdolliseen ynseään paikkaan, kauas oikeista ihmisistä.
Alkupisteestä
vm41
2
170
Vastaukset 2
- rffrfrfrfreddede
Afrikan alkukoto ihmiselle on vain teoria ja nykyisin ollaan jo löydetty varhaisia ihmislöydöksiä muualtakin.
- Jaat
ihmiset oikeisiin ihmisiin ja muihin. Kerro tarkemmin jaottelustasi.
Muilta osin en ymmärrä, mitä haluat kertoa kirjoituksellasi. Nykytiedon mukaan ihmiset on tulleet Afrikasta. Valittuja kansoja on niin paljon, että niistä ei kannata pitää lukua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3681423- 64943
- 116895
- 83880
- 63840
- 94701
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50609En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56594Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112554