"Iikka Kiven twiitti Sara Siepistä sai Roope Salmisen puolustamaan naisystäväänsä tiukoin sanankääntein."
Twiitti: "Olen varmaankin vähän ilkeä ajatellessani näin. Mutta kun näen Miss Suomen kääntelemässä Onnenpyörän laattoja ja kävelemässä edestakaisin sanomatta mitään, tulee väkisinkin mieleen, että siinä on kerrankin löydetty titteliä ja osaamista vastaava työ."
Roope Salminen: " Mitä v****a sä tiedät Saran osaamisesta?..."
Kerrankin voidaan todeta, että mieskin voi reagoida feministiseen tyyliin: Lukee tai sisäistää lukemansa väärin, vetää herneen nenään ja purkautuu hysteerisesti.
Ympärillä ihmiset taputtaa ja huutaa huraaaaaaa, lisää tasa-arvoa ;)
Mielestäni herra Kivi oli ovelasti monella tavalla oikeassa. Kun twiittiä miettii, pitäisikö siitä suuttua ja kenen siitä pitäisi suuttua. Pitääkö puolustaa Saran työtehtävää vai ei vai pitääkö tuomita se naista alistavaksi tai nöyryyttäväksi. Voisin jatkaa mutta en nyt ehdi.
Tasa-arvoa myös miehille
JohanNytPomppas
0
184
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121421
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764