Suomessa on kymmeniätuhansia ihmisiä, jotka ovat valinneet elämäntehtäväkseen viattomien tappamisen. Heitä kutsutaan kapiaisiksi eli ammattisotilaiksi. Lisäksi on yli miljoona tappamishaluista, niitä, jotka eivät ole kieltäytyneet tappokoulutuksesta. Meillä on siis suuri joukko turhautuneita teurastajia. Liittymällä Natoon pääsemme mukaan hyökkäilemään puolustuskyvyttömien kolmansien osapuolien kimppuun.
Nato ei ole vielä koskaan puolustanut mitään. Se on ainoastaan miehittänyt, kaatanut hallituksia, hyökännyt, raiskannut, tuhonnut, valloittanut, aiheuttanut terrorismin ja pakolaiskaaoksen. Liittymällä Natoon olemme oikealla asialla ja saamme kukin suloisen sijan mitä lämpimimmässä paikassa itsensä Lusiferin temppelissä.
Nato ei ole vielä koskaan puolustanut mitään. Se on ainoastaan miehittänyt, kaatanut hallituksia, hyökännyt, raiskannut, tuhonnut, valloittanut, aiheuttanut terrorismin ja pakolaiskaaoksen. Liittymällä Natoon olemme oikealla asialla ja saamme kukin suloisen sijan mitä lämpimimmässä paikassa itsensä Lusiferin temppelissä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jippii, jippii, jippii, sinne, sinne, sinne ! Saako käyttää omaa pyssyä ?
Heti mukaan. Silmien välliin r*ssää...
Hyvä, eukko laittaa jo eväsleipiä ja piimää. Tuonko sullekin ?
Ei tarvii eväsleipää.
Luotan töpinän kavereihin, vaikka heille henkilöstöhallinto oli pääaine sotilaskoulutuksessa, kyllä he kenttäkeittiön saa höyryämään. Etenkin NATO-yhteensopivan.
"Suomessa on kymmeniätuhansia ihmisiä, jotka ovat valinneet elämäntehtäväkseen viattomien tappamisen. Heitä kutsutaan kapiaisiksi eli ammattisotilaiksi."
Ei kai se noin ole. Ne on kapiaisia, jotka ei varsinaisesti halua tappaa ketään (toivottavasti ei ainakaan siviilejä), mutta heillä on äärettömän suuri pätemisen tarve. Kaulukseen täytyy saada nappeja mahdollisimman paljon. Ja niitä saa, kun on tarpeeksi naurettava tärkeydesssään.
Eräs armeijakaverini sanoi, että noista nappikalleista ei tosipaikassa olisi mihinkään. Mene ja tiedä, mutta sekin armeijakaveri on jo kuollut. Ihan rauhan aikana. Ja useimmat niistä nappikalleistakin, jotka tulin tuntemaan. Sinänsä kuitenkin hauska kokemus tuo varusmiespalvelus oli niin kuin ne tärkeilevät kapiaisetkin.
Ja ruoka oli hyvää ja sitä oli riittävästi. Elettiin rauhan aikaa.
Varusmiespalvelus tulisi käydä jokaisen miehen, poikkeuksena sairaus tai vamma. Ihmisen on hyvä oppia kurinalaisuutta, yhteistoimintaa ja jonakin päivänä mekin tarvitsemme " tappamisentaidon".
Olemme pitkään saaneet elää rauhan aikaa ja tietenkin toivon, että näin jatkuu, mutta en usko, että kauan. Maailma hakee sotaa ja tarvitaan vain sopivassa paikassa yksi sekopää, niin se on siinä.
Ja kyllä minun täytyy tunnustaa yksi asia, kysyn kaikilta työnhakijoilta, että oletko käynyt armeijan ja jos ei, niin ehkäpä se hakemus hukkuu.
Sen näkee miehestä kellä on elämässä " munaa" ja armeijankäynti on yksi osoitus siitä.
Itselä on monta kysymysmerkkiä Naton suhteen ja tällä hetkellä se kallistuu kielteiselle puolen.