Pyydän anteeksi, että kyselemättä nuorilta naisilta ja vanhemmiltakin, syön välillä ison kasan C-vitamniineja (Cevi-tabs 500mg), tupakoin, juon runsaasti - yleensä teetä taikka kahvia, kävelen ulkona, pyöräilen ja lueskelen vaikeata sähköoppia ... kyselemättä appivanhemmilta taikka tyttö-/naisystävältäni koskaan mitään.
Pyydän anteeksi, että etsin tällä alueella hellää elämänkumppania, joka esimerkiksi kertoisi, minkä merkkinen / minkälainen vyö pitää pukea, mitkä ja millaiset housut, milloin käytän kauluspaitaa, milloin haalaria.
Anteeksi, että viitsin vaivautua tällä paikalla etsiytymään niiden luokse, jotka voivat minulle selittää. Anteeksi, kun en ole puskuri-härkä, joka tunkee väkisin perille vaateliikkeisiin ja terveyspiireihin ja väkisin laittomasti anastaa kaikki tiedot kaikesta. En ole härkä. En paina opinnoillani puolenyön hujakoille, niinkuin lapsellisimmat luulevat ja tekevät. Minä en ole helvetin lapsi, mutta riittävän lapsenmielinen.
Minulle koirat haukkuvat ja uikuttavat. Minun päälleni koirat haluavat hyökätä. Anteeksi, että häiritsen koiria.
Anteeksi, että olen loukannut typeriä ihmisiä, hankkimalla itselleni koulutusta. Typerysten mielestä minun piti jatkaa puskuri-härkänä jokin kone aina kädenjatkeena. Anteeksi, että petin heidät ja läksin korkeakouluun oppia hakemaan. Pyydän anteeksi.
Anteeksi vain, jos loukkaan, kun hankin itselleni koulutuksen, joka vastaa aivokirurgiaa.
Pyydän anteeksi, etten jäänytkään sekaantumaan koneisiin ja huumeisiin, vaan päädyinkin tielle, jolla tapasin hellän, uskovaisen naisenalun.
Anteeksi vain, mutta en ole homo. Anteeksi, etten näinollen pystykään tyydyttämään alueen ihmisiä !
Pyydän anteeksi ja menen itseeni. Ehkä joudun vankilaankin. Siellä saa syvetä itseensä ja loukkaantua vaikka kuoliaaksi.
Tupakointi ei kannata. Älkää ryhtykö tupakoimaan.
Pyydän anteeksi !!
sori-antero
1
347
Vastaukset
- minäminäminäminä
Hyvä, että kouluttaudut ja pidät itsestäsi huolta. Se on hienoa! Niin minäkin haluan tehdä.
Mutta älä pidä itseäsi korkea-arvoisempana kuin muita. Muillakin on sielunelämä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1169708- 959407
- 217891
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä327255Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776274Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585418Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?84768En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234385Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.294356- 384313