Mun ennustus on seuraava

Hallitus hajoaa ja sote kaatuu OMAAN MAHDOTTOMUUTEENSA. Paskamahat pian pitkälle kesätauolle ja osa sopeutumiseläkkeelleen...Kesällä rajat vuotaa taas isolle määrälle paperittomille loisille ja muutenkin Suomessa KAIKKI HYVIN ?????????????
8148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tällaista helvetin showta ei olla nähty edes sirkuksessa. Porukka loikkii
sinne tänne, eikä kellään ole mitään tietoa maan asioiden hoidosta.
Ennen hallitus ja eduskunta oli maan selkäranka, nyt pelkkä vitsi.

Äänestä
  • kiitä siitä kokoomusta kepuja persuja ja ennenmuuta sinisiä.

    Äänestä

Sitähän on tässä jo tovi ennusteltu. Alkaakohan se mamutulva samaan aikaan kuin se raiskausaalto? Ei kun senhän piti tulla jo.

Äänestä
  • Millaista raiskausaaltoa Kimmo Kuu haluaisi? Eilen oli taas Iltalehdessä raiskaustarina. Siinä 30-vuotias irakilainen partavauva, turvanhakija, rintamakarkuri (valitse noista) raiskasi 14-vuotiaan koulutytön. 3 vuotta sai kusiainen tuomioksi vankihotellia, mutta ei puhettakaan maasta karkoituksesta.

    Näitä vastaavanlaisia tulee tasaiseen tahtiin viikottain, eikä kaikista enää edes välitetä uutisoida. Joten, millainen raiskaustsunami olisi Kimmo Kuunkin mielestä sellainen oikeanlainen?

    Äänestä

  • aallokko_velloo kirjoitti:

    Millaista raiskausaaltoa Kimmo Kuu haluaisi? Eilen oli taas Iltalehdessä raiskaustarina. Siinä 30-vuotias irakilainen partavauva, turvanhakija, rintamakarkuri (valitse noista) raiskasi 14-vuotiaan koulutytön. 3 vuotta sai kusiainen tuomioksi vankihotellia, mutta ei puhettakaan maasta karkoituksesta.

    Näitä vastaavanlaisia tulee tasaiseen tahtiin viikottain, eikä kaikista enää edes välitetä uutisoida. Joten, millainen raiskaustsunami olisi Kimmo Kuunkin mielestä sellainen oikeanlainen?

    Rasistithan sitä raiskausaaltoa ovat ennustaneet joten kerro sinä.

    Äänestä

Holtiton matutus, rikollismatujen paapominen, sotehullutus, aktiivimalli, taitettu eläkeindeksi, peruskoulun rapautuminen, kansanedustajien sopeutumiskorruptiokieroilu, poiitikkojen hillotolppakähmintä, homottaminen, ja suomalaisten pakkosopeuttaminen islamiin ja kehitysmaaväkeen.

Kaikki edellälueteltu tulee vaikuttamaan dramaattisesti äänestysprosentin jyrkkään laskuun ensi kevään eduskuntavaaleissa. Kansa alkaa olla todella vittuuntunutta koko eduskunnan ja hallituksen surkeaan toimintaan maan ja kansan hyväksi.

Äänestä
  • Unohdit 5g:n ja AI:n. Ai niin, niitä ei saa paljastaa vielä?
    https://www.youtube.com/watch?v=7nCygMtB4CI

    Jokapaikassa on kiire, ettei vain suuryhtiöiden etu kärsi ja ne pärjää kilpailussa.
    Ihmisten terveys ei ole enää edes teoriassa puheissa.

    Connect&Control everything, energy quota.
    Hei, ei saunaa tai uunia lämpiämään tänään. Olit väärää mieltä netissä 9:23.
    Lisäksi olet lähettänyt epäilyttävän sisältöisen tekstiviestin ystävällesi.
    terv. AI

    Äänestä

Pääministeri oli kyselytunnilla todellista ylimistöä, ei edes vaivautunut vastaamaan kansanedustajien kysynyksiin.
Istui kun tykkypaska.
Pulskatyllerö tohotti suu vaahdossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhhuijakkaaaaa kirjoitti:

Hallitus hajoaa ja sote kaatuu OMAAN MAHDOTTOMUUTEENSA. Paskamahat pian pitkälle kesätauolle ja osa sopeutumiseläkkeelleen...Kesällä rajat vuotaa taas isolle määrälle paperittomille loisille ja muutenkin Suomessa KAIKKI HYVIN ?????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu