Iljaa kidutetaan edelleen!!!
totuus-komissio
91809
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 91
Vanhimmat
Joo, Joo. joo. Korhoneen ja Keskimäki, kaksi asianosaista, jotka eivät ole mitään lähiomaisia, eivät mitenkään asiassa osallisia. Kunhan itselleen rahaa keräävät, lakimies hoitaa tuollaiset asiat kyllä vankilassa olijan osalta.
MVapinoita on rahaasioissa helpo kyniä, ovat maksaneet kymppitonneja kuussa Iljalle joka väittää että rahat on loppu kun MVlehden kulut ovat alle satkun kuussa.
Ilja tarvii vankilassa rahaa karkin ostoon vaikka sai miljoonia kun myi MVlehden. 😂
Ei se saanut senttiäkään,oli sen verran velkaa jo että henki olisi lähtenyt jos ei olisi antanut sitä nykyisille toimitsijoille.
No sitten Janitskin on valehdellut tämänkin. Itse kertoi ensin pyytävänsä 3,5 miljoonaa ja myöhemmin kertoi että myi lehden vähän halvemmalla kun meni hyviin käsiin.
iljaa kohdellaan huonommin kuin turun puukottajaa ?
...ja Astaa ja hänen aviomiestään...
Katsokaapa!
Suomi tuomitaan ihmisoikeus- ja sananvapausloukkauksista selvästi useammin kuin muut Pohjoismaat yhteensä
http://www.mikkoniskasaari.fi/node/238
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/al-poliisi-jarruttaa-oikeuden-toteutumista/1940270
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/suomelle-huomattavan-paljon-langettavia-tuomioita-ihmisoikeustuomioistuimesta/1934688
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702172200071934_uu.shtml
Sinä kun et tiedä todellisuudesta yhtään mitään. Sinä tiedät sen, mitä Korhonen ja Keskimäki rahastaakseen kirjoittavat. Eivät he ole Iljaa tavanneet. Kummallekaan ei edes ole liioittelu vieras asia.
Astakin on hyvä esimerkki, hölmöydestään kärsii. Ja miten paljon perää hänenkään jutuissaan.
Mies ei sitten uskalla mennä lääkäriin enää , ei ole tervepäistä porukkaa.
Tietenkään rikollisia ei saa rangaista. Eikö ole hirveän väärin, että Jammuakin pidettiin kuolemaan asti, syöpäsairaana vankina. Ja montaa muuta.
Toiseksi Ilja tietää että jos joutuu vankilaan niin hänet tapetaan sinne,meni lavertelee liivijengikavereidensa huumekätköistä aikoinaan kun jäi itse kokaiinista kiinni, jäi velkaa satoja tuhansia euroja todellakin väärälle porukalle,sen takia pakeni suomesta.
Mutta sitten taas ei ole mitään syytä jättää Ilja syyttämästä rikoksistansa.
eiköhän jammukin saanut lääkkeensä eikä hoidon puutteeseen kuollut?
Ihan oikein sille vitun rikollisryssälle.
Iljan rekisteririkoksen seurauksena suomalaisen mummot ja eläkeläiset kärsivät huijaussoitto aallosta.
Ja aivan turhaa MVapinat valittavat "narkeista" kun Ilja itse kuuluu ryhmään joka järjestelmällisesti salakuljettaa suomeen kokaiinia ja amfetamiina.
polpo asettaa iljan hengenvaaraan toimillaan jopa turun puukottaja saa parempaa hoitoa kyllä totuuden puhuminen on vaarallista suomessa?
Mitä sinä tiedät Iljan hoidosta? Ja miten sinulle kenenkään terveystiedot muuten edes kuuluisivat. Toki Keksimäkikin on myöntänyt sytostaattihoidon olevan nyt toistaiseksi lopetettu, niissä tauko.
En usko, että Espanjassakaan myydään sytostaatteja evääksi vankilaan, joita sitte ei ole iljalle annettu.
Jutuissa ei päätä eikä häntää. Voihan siellä kopissa lepäillä, sitähän hän tekisi kotonakin, jos ei välillä ottaisi vähän alkoholia korhosen juhan kanssa. Tai paljon.
Ja vieläkään ne syytteet eivät liity mitenkään "totuuden puhumista" vaan ihan toisista asioista.
Koskahan te MVapinat ymmärrätte sen.
Iljalla on pitkä syytelista ihan asiasta eikä "totuuden puhumisesta"
Kunnianloukkaus,rahankeräysrikos ja rekisteririkos ei liity puhumiseen.
seuraavaksi selittelet varmaan että Ijan huume ja väkivaltahistoriakin on pelkkää "totuuden puhumista"
Kunhan saadaan kynittyä taas MVapinoilta lisää rahaa. MVlehti on uppoamassa ja nyt on kiire kerätä rahat pois.
Janitskihan joutuii antamaan MVlehdenkin velkojillensa koska oli niin paljon velkaa että nykyinen taho olisi jauhanut hänet jauhelihaksi.
Nykyinen taho on suoraan venäjän hallituksen alainen.
täysin perättömiä syytteitä joista pitäisi tulla korkeintaan sakko tuomio silti iljaa kohdellaan huonommin kuin turun puukottajaa kannattaa katsoa tuo video siitä saa hyvän kuvan missä tässä mennään suomessa?
https://www.youtube.com/watch?v=oIqRWmlNo6I
Sinähän se vasta vankiloiden asiantuntija olet.
Voihan se Iljakin kieltäytyä istumasta tuoliin oikeudessa ja heittäytyä niin sekopäiseksi, että saa lääkäriltä lääkärintodistuksen ja lakimies yksin sitten edustaa iljaa oikeudessa.
Älä hörhöile, jos olet aikuinen. Iljakin voi valita joko täyspäisyyden tai ranttaliksi pistämisen , ihan oma valintansa on. täyspäisenä saa sakot ja pakoilustaan jonkun sanktiot, sekopäiseksi heittäytymisestä pääsee sitten Niuvanniemeen.
Jammunkin syöpä todettiin vankilassa ja varmaan hoidettiinkin.
Johtuisko siitä että Ilja ei suostunut kuulusteltavaksi joten ei jäänyt mitään muuta vaihtoehtoa.
Luuletko sinä idiootti että jokin ryssäperse saa karata syytteistä piilottelemalla ulkomailla?
Ja mitä kokoajan turun puukottajaa vedät tähän? onko teillä MVapinoilla jokin psykoosi päällä kun jauhetaan jostain muusta joka väliin?
Ilja saa syytteet tekemistään sekoiluistaan ja sinun on turha puolustella sitä apinaa.
MV-apinoiden mielestä Ilja saa tehdä ihan mitä vaan rikollista ja he vaan taputtavat pieniä känsäisiä käsiään.
Ei ole perättömiä syytteitä vaan ihan aiheellisia, MVläiset eivät näköjään tiedä suomen laista mitään.
Kunnianloukkaus on kunnianloukkaus jos kirjoitetaan aiheettomia uutisia ihmisesta.
Rahankeräysrikos on vakava rikos.
sun muuta.
Edellä ihmiset kirjoittaa jotain salaliittoteoriaa aiheesta kun eivät tiedä tai ole perehtyneet tilanteesen.
Suomessa laki ei ole kaikille sama. jotkut ovat lain yläpuolella ja toisille keksitään rikoksia hatusta vetämällä.
Eipä niitä ole hatusta vedetty vaan ihan oikeita rikoksia mistä Iljaa syytetään. MVapinat vaan teorio omia hulluja juttujansa.
Ja tiedoksi, Suomessa ei lääkärit eikä lääkäreissä
ole kätelty enää vuosiin.
Se lukee jo heti ovella ja uusin kyltti oli, että "Flunssanen - laita hengityssuoja kun tulet ovesta sisälle". Käsidesipullot seinillä.
Se on molemminpuolinen suoja. Iljan tapauksessa,
Suomessa velloo 5 viikon flunssat ja kaikki kulkutaudit
on uusissa svääreissä. Et varmaankaan tahdo sellaista kättelemällä.
Voimia sinne...
Kuka nyt Iljaa haluaisi kätellä? sillä ryssällä on varmaan tauteja jota kerännyt venäjältä ihan tarpeeksi.
Mutta poliisien pitää kätellä. Kuuluu kätellä, etkö tiedä, aivokääpiö-poliisi, kuuluuko kätellä, kuuluuko kätellä. Minä en kattele rivipoliisia, minä tahdon ylikomissarion. (aion kokeilla tuota, jos joskus joudun ratsiaan.)
Ei taida sinun lääkitys olla kunnossa.
Tuo mv-mikkihiiren kättely-ininä kuulosti todella huvittavalta. Miten hitossa nuo luulevat että lääkäri kättelee ja sitten vielä vankilassa jossa on kaikenmaailman rikolliset. Kaikenlaisia tauteja noilla narkkareiden ja prostituoitujen hivistä alkaen.. Siinä ei yhtä iljuskaa pokkuroida, tiedetäänhän että hänkin on vetänyt kokkelia nokkaan aikoinaan - ties mitä nyt koska ilmeisesti ei nytkään pysty nukkumaan ilman huumaavia aineita.
jos yhtäkään mamua kohdeltaisiin samoin kuin iljaa niin vihervasurit marssisivat viikon ja ylessä pidettäisiin keskusteluiltamia suomen huonoista ihmisoikeuksista?
Siellähän niitä vankiloissa on 1/3 vangeista. Ja varmaan tutkintavankilassakin Vantaalla.
Vankilassa noudatetaan vankilan sääntöjä,. Mikä ruhtinas mielestäsi ilja on? Tärkeämpiäkin ihmisiä on ollut tutkintavankeudessa, ihan sama kohtellu kuin muillekin ja päiväjärjestys - luulisin.
Mikä ihmeen jumalolento ilja olisi?
ketään ei saa saattaa hengenvaaraan eväämällä lääkitystä?
No niin.
Nyt pääsi MVapinat vinkumaan mamuista ja vihervassareista. alkoi heti se martyyrimainen itku ja parkuminen.
Ei siltä mitään lääkitystä ole evätty saatanan tampio.
Saat muuten olla ihan saatanan typerä jos uskot noita MVpaskojen juttuja.
Onhan häntä käytetty verikokeissakin, sen verran uskon Seiskaan. Keksimäkeen ja Korhoseen en tippaakaan.
iHan varmaan saa riittävän hoidon, horisette niistä syöpälääkkeistä, jos hän on katkolla niistä, niin sitten on .
Annetaan iljan (on jo iso poika) ja hänen lakimiehensä hoitaa asiat. Ei lähdetä propagansamyllyyn mukaan. Keskimäki ei m uutenkaan ole uskottava, siksi touhukas hän on työllistäessään oikeuslaitosta ja viranomaisia ihan huvikseen, tai niinkuin monesti sairaat
koko ajan juoksevat vaikka poliisilaitoksella. "myrkkykaasua tulee seinän läpi ja myrkkykirjeitä postinkantaja tuo."
Ei , ja Janitskin saa tarvitsemansa lääkkeet ja pääsee varmaan tutkimuksiinkin kun aikoja Meilahdesta järjestyy. Hänellähän sytostaatit on ollut tauolla ja tauot ovat yleensä pitempiä kuin kaksi viikkoa.
Omaiseni sai kerran viikossa tai kahden viikon välein annoksensa, ei ollut sairaalassa vaan tipat tiputetaan poliklinakalla hänellä ainakin. Hiukset lähtivät, paino olematon, ei ollut ollenkaan noin hyvinvoivan näköinen kuin Janitskin Seiskan kuvassa.
Niin, että ei se ole mikään tauko, jos ei kahteen viikkoon saa sytoja. Ja tauolla Ilja omien sanojensa mukaan on, Keskimäen tehtävä on liioitella ja möyhätä-
Mies jos on lakia rikkonut ja siitä tuomitaan niin sen kärsii selkä suorana eikä valita vaikka puoli ryssä onkin.
Iljan vanhempien pitää olla yhteydessä iljan lakimieheen.
Ei tiina keskimäki (eläkeläisrouva) tai Juha Korhonen voi asiaa auttaa.
Yrittäkää nyt ymmärtää, nämä kaksi tekevät propagandaa ja yrittävät kerätä rahaa. Iljalla on lakimies, joka hoitaa asiat.
Asiat eivät hoidu somessa tai youtubeilla, minä en ainakaan heidän puheilleen anna mitään arvoa.
voi ilja viatonta pientä raukkaa, voi kyynel...
BUEHEHHhehhhhiihh
EVVK
Onko Ilja Ryssä ?
Onhan se. lisäksi tuomittu vielä huume ja väkivaltarikoksista, sen verran hyvä mies se MVläisten Jeesus.
No, eikö sekin Je-alkuinen ollut tuomittu huumeista? Miksei hänelle vastaavaa rumbaa ole järjestetty, vaan toimii natoupseerien tms. kouluttajana?
Jessika
Aro vanha piri huora ja tuomittu sellainen..
Mitä sitten? Onhan se Iljakin tuomittu kokaiinista.
Järkyttävää kuunneltavaa.
Teemu Vehkala epäili blogissaan säteilytyskidutusta, kun Iljalle tullut tinnitusta eikä saa nukuttua sekä syöpäoireet lisääntyneet. Lienee kyseessä sellainen rikos kuin tapon- tai murhanyritys.
Iljalla on vaan vierotusoireita kun ei saa enää päivittäistä diapami ja olut coctailiansa.
Jaa, ja Vehkalan mikro-uunijututkin menevät lävitse. RAuni-Leena Luukkoinenkin lenteli avaruusmiesten kanssa. Niinpä, nämä koulutusta saaneet ihmiset ovat sekopäisine juttuineen kaikkein pahimpia, sitä on vaikea tajuta, ettei koulutus estä sekoamista, pää voi olla vainoharhaa ja avaruusjuttuja täynnä siitä huolimatta. Vehkalahan oli pakkohoidossakin.
Ei sairasta ihmistä noin voi kohdella hyvinvointi valtiossa?
Ilja on vaan sairas korvien välistä.
Mikään sivistysvaltio ei kiellä hoitoa syöpäsairailta ja pidä heitä sellissä. Mutta jopa Turun puukottaja sai sairaalahoitoa Suomessa, miksi ei Ilja? Enää tosin ei taida olla perusteita edes luottaa oikeaan hoitoon siellä päin. Eikö häntä saa venäläiset haettua kotiinsa, kun kerran on venäläisen poika?
Oletko noin typerä? Iljan syöpähoito on loppunut jo eikä hän ole enää lääkityksellä eikä sytostaattihoidossa.
MVläiset taitaa elää täysin omassa fantasiamaailmassana.
Venäläiset eivät enää auta eikä rahoita Janitksinia koska MVlehti on siirtynyt jo venäläisten haltuun velkojen kuittaamiseksi.
Yleensä noinkin hyväkuntoinen mies, joka jaksoi ottaa kolmen päivän kännit Korhosen kanssa ja kävellä omin jaloin verikokeeseen.
ei ole sairaalassa. Syöpähoidoissa käydään tipalla, tullaan pois tai enintään yön ylitse, jos on pitempi tiputus.
Tiedän sen, olen syöpäpotilaan läheinen. Mitään sytostaatteja ei saada kotiin. Kaits se on sama, missä sitten makoilee. Kotona tietysti on viihde-elektroniikkaa, tietokoneet yms.
Mutta Janitskin itse valitsi tiensä, kun kieltäytyi kuulusteluista ja tulemasta vapaalta jalalta vastaamaan.
kyllähän vangitkin sairastuvat syöpään, mutta ei se heitä vapauta. Jammukin taisi syöpää sairastaa, jos oikein muistan.
Vankilan terveydenhuollosta on rikosseuraamuslaitoksella ihan omat säännöt. Niitä tännekin linkitettiin, siis Suomi 24, kait ne näit jo.
Olkaa kriittisiä Korhosen ja Keskimäen propagandalle.
Jos vanki sairastuu, ei se ole mikään syy vapauttaa häntä tuomiostaan. Olette kyllä niin lapsellisia.
eikähän Iljaa voi vapauttaa tutkintavankeudestaan, hänhän lähtisi heti taas maasta, ei olisi köyhä eikä edes kipeä.
Eikö se Jammu ollut sinun isä.
Ai joo, ei se ollutkaan sun isä vaan mun rakas. Mua vaivaa dementiä ja ikävä Jammuuu...
Linkki tietoosi?
Olisi parempi antaa tuo puolivenäläinen Venäjälle, kuin että pitää hoitamattomana vakavasti syöpäsairaana tuolla. Siitä Venäjä saa myöhemmin kumminkin tiedon ja ei seuraa hyvää tietenkään. Venäjähän on ilmoittanut aiemmin, että se pitää kansalaisistaan huolta myös muualla kuin Venäjällä. Normaalisti ihmisarvoinen kohtelu kuuluu kaikille. Ihanko usuttavat venäläiset kimppuun, että tekevät tahallaan noin?
Hoidot ovat päättyneet ja syöpä parantunut,MVapinat yrittävät vaan rahastaa Iljalla vähän lisää.
Ei olleet päättyneet, kun Ilja oli saanut Andorrasta apteekista mukaansa syöpälääkkeet. Mutta mitä poliisi ja lääkäri tekivät Suomessa? No, ottivat pois. Tarina ei kerro enempää, mihin lääkkeet kuskattiin. Mielestäni ryöstö.
Voitko oikeesti kirjoittaa tuommoista tosissasi? Keskimäkikin sentään puhui vain verenpainelääkkeistä ja kihtilääkkeestä.
Mitään sytostatteja ei kenellkeään anneta Suomessa kotiin, tokkopa Andorrassakaan. Oletteko te koskaan olleet syövän kanssa missään tekemisissä?
Rupeaa taas MVapinoilla karkaa mopo käsistä.
Avohoito tarkoittaa mielestäni sitä, ettei hoito tapahdu sairaalassa.
"Yhä vaikeampia syöpiä hoidetaan avohoidossa
Syöpälääkkeiden kustannuskehitykseen vaikuttaa käyttäjien määrän lisäksi myös muun muassa uusien, erittäin vaikeiden syöpäsairauksien hoitojen yleistyminen avohoidossa.
Uudet, korvausjärjestelmään tulevat syöpälääkkeet ovat tyypillisesti erittäin kalliita. Vaikka näitä lääkkeitä käyttäisi vain hyvin harva, ovat hoidon kustannukset potilasta kohden erittäin korkeita (taulukko jutun lopussa).
Toisaalta, erityisesti eturauhassyövässä ja rintasyövässä perinteisesti käytetyt lääkehoidot, kuten biklutamidi, leuproreliini ja letrotsoli kuuluvat nykyään lääkevaihtoon ja viitehintajärjestelmään. Hintakilpailu onkin alentanut näiden lääkehoitojen kokonaiskustannuksia, vaikka niiden käyttäjämäärät ovat kasvaneet.
Syöpälääkkeiden kustannusten ja käyttäjämäärän arvioinnissa on huomattava, että monilla syöpälääkkeillä on useita käyttöaiheita ja toisaalta syöpäpotilaan hoidossa voidaan käyttää useita lääkkeitä samanaikaisesti."
http://www.apteekkari.fi/uutiset/yha-useampi-potilas-saa-syopalaakkeensa-korvattuna-apteekista.html
Voi hyvänen aika. Syöpälääkkeitä ei anneta kotiin.
tässä vankien terveydenhoidosta: http://www.rikosseuraamus.fi/fi/index/seuraamukset/saannokset/maarayksetjaohjeet/rikosseuraamuslaitoksenlaakehuolto.html
Etkö sä pölvästi tajua ettei suolistosyöpään ole tablettilääkitystä. Miten helvetin idiootti voi ihminen olla!?
Ilja on miljonääri. mvlehti myytiin miljoonalla.
Annettiin velkojen kuittaamiseksi, henki olisi muuten lähtenyt.
Vitut kun 2 miljoonalla ota asioista selvää vesipää.
ei herrojen toimet kestä päivänvaloo turun puukottajan tapaus käsitellään avoimesti mutta iljan käsittelyä salaillaan?
Lisää MVapinoiden keksittyjä juttuja.
Eihän Janitskinin asia vielä ole ollut edes oikeudessa.
Etkö oikeasti erota vangitsemisoikeudenkäyntiä , joka on yleensä melko lyhyt juttu, varsinaisesta oikeuskäsittelystä, joka on sitten, kun kuulustelut on tehty, materiaali syyttäjällä ja syyttäjä päättänyt, mistä asioista Janitskinia syytetään.
Mitä helkkarin rikollisia tyyppejä nämä kaikki tuon MVn ympärillä selkkaavat on? Jokaisella rikollinen tausta. MVn striimissä löytyi tämäkin vinkki googlata:
"Juha Tapani Korhonen kavallus"
Ja jos ei oo rikollinen, niin sitten on mielisairas, pahimmassa tapauksessa kumpikin..
Se on MVapinoiden taso.
Ei tietenkään voi sanoa, mutta tämä eniten meuhkaava kaksikko, toinen mielenterveyden takia eläkkeellä, toinen kavaltaja ja minusta vähän luikki tyyppi, heti Pasilassakin, viekää Iljalle rahaa vankilaan.
Unohdit Ilja Janitskinin. On tuomittu kokaiinista ja pahoinpitelyistä.
"suvaitsevaiset" osoittavat omilla toimillaan ja puheillaan että heidän arvostelijansa ovat olleet koko ajan oikeassa?
https://mvlehti.net/2018/04/27/ilja-janitskin-siirrettiin-tanaan-pasilasta-vantaan-vankilaan/
Ilja tuotiin Andorrasta Suomeen pari viikkoa sitten ja hän on siitä asti ollut Pasilassa.
Ilja Janitskin on tänään siirretty Pasilasta Vantaan vankilaan kahden viikon odotuksen jälkeen.
Olikohan ideakin saada Ilja Suomeen vain, jotta se voidaan tappaa putkaan?
Hän ei ole putkassa enää vaan nyt tutkintavankilassa.
Eipä hän nyt taida kuolemaa ihan vielä tehdä. Olette jotenkin vainoharhaisia. Samahan se on, missä kämpässä myös syö verenpainelääkkeitä . En tiedä, voiko vankilassa saada itselleen sopivia ruokia, esim, kihtiin sopivia, ettei kihti pahene.
Vankilassa voi levätä, ei voi edes Korhosen Juhan kanssa ryypätä.
ilja todennäköisesti kuolee ilman lääkitystä ja lääkityksen evännyt on syyllinen siihen?
Höpsistä. Oletko jo perjantaikännissä kun ei järjen häivääkään ole kommentissasi. ILjalla on lakimies, lakimiehen tulee valvoa asiakkaansa etuja.
Syöpään voi kuolla, vaikka olisi pumpattu täyteen lääkkeitä. Lääkkeet eivät ole mitään kaikkivoipia, tulet sen huomaamaan, jos joskus joudut näkemään sairautta. Ihan live-elämässä, nyt joudat hourimaan itsellesi tuntemattoman ihmisen asioista. Sellaista kaukorakkautta.
Olen anarkisti ja työnsin juuri liima tuubin peräaukkooni
IV-asteen syövästä ei parannuta, joten turhaan uliset mistään lääkityksestä, saattohoidosta pitää puhua. Silloin mitä pikemmin loppu tulee, sen parempi se on.
On se harhainen tuo Iljan "tiedoittaja. " on hakenut itseään todistajan suojeluohjelmaan. Miksi ihmeessä, itehän hän tehtailee poliiseista ja virkamiehistä kaikenlaisia kanteluita, joku on vapaamuurari, joku muu jotenkin kierosti tehnyt hänelle pahaa. Kaikenlaisia ristejä sitä poliisilaitosten häiriöinä on. Niinhän niitä on dekkareissakin , on tietty mappi, minne mapittavat dekkareissa näitä juttuja.
Lisää vaan teroitettuja hammastikkuja työnnettävä Iljan kynsien alle. Kyllä se alkaa puhuun, kun parikin päivää annetaan olla niiden sisään katkaistujen tikkujen siellä ihmislihassa. Varmana puhuu, kun liha mätii.
Kidutetaan ? Upeeta, mahtavaa, hienoa !
Lamauttimesta ei jää mitään jälkiä. Ukko putoo sekunnissa lattialle, ja sätkii siinä, mutta jälkiä ei jää minnekään.
Ilja kuolee öiseen aikaan Vantaan vankilassa. Aikoinaan Ilja asui Stadissa monia vuosia, mutta ei ole asunut milloinkaan Vantaalla.
Nyt miehen viimeinen leposija kaivetaan Vantaalle. Sinne haudataan, entisen Helsingin Pitäjän Kirkon hautausmaalle.
Polpon poliisisoittokunta lupautuu soittamaan vaskisoittimillaan surumusiikkia hautajaisjuhlissa.
Pidetäänkö yllä