Jumala rankaisi Israelin kansalaisia.

Israel on vihdoin saanut jumlaltaan selvän viestin. Israelin jumala ei enään suostu katsomaan läpi sormien Israelin harjoittamaa terroria palestiinalais-lapsia kohtaan.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005660075.html
16233
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Uskonnollisena ihmisenä varmasti ajattelet noin, mutta tässä tapauksessa kyse oli kuitenkin siitä, että vaikka vaarasta oltiin tietoisia, lähdettiin sitä tieten tahtoen uhmaamaan. Kyse oli tyhmyydestä.

Väitettäsi Israelin harjoittama terrori palestiinalaislapsia kohtaan on kirjoitettu usein, mutta todisteet eivät ole vielä olleet mitenkään vakuuttavia.

Äänestä
  • Jaa ettei muka todisteet ole vakuuttavia?! Mitähän sinunkaltaiselle sionismin rakastajalle kelpaisi todisteeksi? Tuskin mikään.

    Äänestä

  • DDDDDD kirjoitti:

    Jaa ettei muka todisteet ole vakuuttavia?! Mitähän sinunkaltaiselle sionismin rakastajalle kelpaisi todisteeksi? Tuskin mikään.

    Todisteet ovat yleensä juuri tällaisia kuin nyt kirjoitit. Tällaiset todisteet eivät vakuuta.

    Olen siionisti kuten suurin osa suomalaisista, mutta suhteeni siionismiin on neutraali. Tiedätkö mitä siionismi tarkoittaa?

    Äänestä

Kyllä se on ihmisten omaa hölmöyttä kuka on nähnyt oikeasti jumalan

Äänestä

Jottei sattus omaa nilikkaa, nii Jumalanarmo on tänää hallitseva. Kello kääntyy pian.

Äänestä

Onko israelilaisissa paljon ateisteja? Eräs Jehovan todistaja sanoi , että suuri osa on.

Äänestä
  • Oletko idiootti vai miksi jotain Jehovia uskot?

    Äänestä

Rankaisiko Jumala myös Palestiinaa, vai sen yksittäistä kansalaista. Kuolihan joukossa mukana palestiinalainen nuori tyttö.

Äänestä
  • allah varmaan mielestäsi Irania kohdanneiden luonnononnettomuuksien takana?

    Äänestä

  • allah_jyrisee kirjoitti:

    allah varmaan mielestäsi Irania kohdanneiden luonnononnettomuuksien takana?

    Allah, eli Jumala arabiaksi,myöskin arabilaisten Kristittyjen Jeesus.

    Äänestä

  • Vuonna 666 perustetulla muhamettilaisuskonnolla ei ole mitään tekemistä kristinuskon kanssa. Ei, vaikka siihen on kopioitu raamatusta jotain paloja, sopivasti muunneltuna.

    Äänestä

Suomi ja Belgia tiettävästi ensimmäisinä puuttumassa arabilapsien kiihtyvään vihakasvatukseen jota koulukirjakustannuksina EU-maat maksavat.
Oslon sopimuksissa lietsonta kyllä kiellettiin, mutta sopimus mennyt Abbasilla vessapaperiksi.

(Mikähän on Genetsaretin järven vesitilanne nyt? Ollut pitkään huolestuttava.)

Äänestä

Israelilaiset on hieno kansa.

Äänestä

Olisipa mukana ollut Mooses pysäyttämässä tulvaa ryhmysauvallansa, en nyt tarkoita tosin Mooses LIpposta.

Äänestä

Siunaan Israelia Jumalan käskystä ja natsien kiusallakin.

Äänestä

iisrael on raamatulinen maa kaikki tapahtuu aikanaan.

Uskokaa ja pelastukaa kuolemasta elämään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kyykmanni.itte kirjoitti:

Israel on vihdoin saanut jumlaltaan selvän viestin. Israelin jumala ei enään suostu katsomaan läpi sormien Israelin harjoittamaa terroria palestiinalais-lapsia kohtaan.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005660075.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu