Älä petä Sari äänestäjiäsi. Se takuulla kostautuu seuraavissa eduskuntavaaleissa. Täällä Savossa ei olla porvarihallituksemme SOTE-kannattajia. Antaa mennä tämän hallituspuolueiden lehmänkaupan nurin. Älä lähde tähän takuumieheksi.
Sari, mietippä tätä
14
294
Vastaukset
- Heikoin_lenkki
Kristilliset on opposition "heikoin lenkki". Pitääkö tämäkin vielä nähdä?
https://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2018/04/29/hullunmylly/ - surullista.katsottavaa
Seuraavan hallituksen värisuora on paljon lähempänä kristillisiä arvoja kuin kovan rahan arvot ovat. Taitaa olla että kristillisten ääniä valuu muualle, missä vielä ihmisistä välitetään jos tämä meno jatkuu.
- hmmrrr
hmm
- Anonyymi
Näin kävi. Kristillisiä arvoja, toisista välittämistä on enemmän nykyisessä hallituksessa kuin kristillis-demokraateissa.
- hirvittää
Kristilliset arvotko sama kuin Räsäsen arvot..? Ei taida tulla hallitusneuvotteluista mitään...
Sari oli Anna-Majaa:n kanssa hykerrellen tulossa hallitukseen kun persut hajosivat.
Siinä meni uskottavuus.
KD on yhtä luotettava kuin RKP.- voivoi
Uskoitko sinä niihin---?
voivoi kirjoitti:
Uskoitko sinä niihin---?
"Uskoitko sinä niihin---? "
Uskossa on ihmisen hyvä kuolla.
Kuin myös poliitikkojen ja puolueiden :-)
- Anonyymi
Kyllä KD:n eilisiä puheenvuoroja kuunnellessa tuli aivan jihadismi mieleen. Pitäisi osata edes rauhoittua, ettei ääni ala aivan vihasta täristä. Kuitenkin vihan kohteet alle 5-vuotiaita lapsia.
- Anonyymi
Eikös siellä jo 5 vuotiaillekin ole opetettu ne ainoat oikeat näkemykset?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös siellä jo 5 vuotiaillekin ole opetettu ne ainoat oikeat näkemykset?
Aivopesulahkolainenko siellä kaakattaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivopesulahkolainenko siellä kaakattaa?
On niitä suuntia Suomessakin, joissa alle 5-vuotiaita lapsia uhkaillaan helvetin lieskoilla ja aivopestään jos mihin valheeseen. Ja pedofilian kohteina ovat. Lastensuojelun pitäisi puuttua asiaan!
- Anonyymi
Mietippä nyt Sari tarkkaan Mika Niikon sähkötupakkabisnekset. Äänestäjät odottavat.
- Anonyymi
Niin kauan kuin Räsänen räyhää vihapuheitaan, äänet menevät muille puolueille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4658352Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195750Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2494694Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli444552Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614065Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1663689- 901647
- 871071
- 41799