Olisiko kellään myydä tai edes lainata?

Kiinnostaa kovasti sellainen henkistyttetytty jt-kirja. En nyt ihan tarkasti muista nimeä, mutta tämä lienee aika lähellä : "Suolikaasun suurenmoinen huipentuma". Maksan siitä ylitsepursuavaisen hyvin: 30 hopeatetradrakmaa, jos ei ole paljon liimailtu tekstiä piiloon tai revitty sivuja pois.

2

130

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mainosvaltuutettu

      Tarkoittanet tätä.
      Sitten näin taas uuden, mahtavan enkelin, joka tuli alas taivaasta. Hänellä oli pukunaan pilvi ja hänen päänsä päällä oli sateenkaari, hänen kasvonsa olivat kuin aurinko ja hänen jalkansa kuin tulipatsaat, 2 ja kädessään hänellä oli pieni avattu kirjakäärö. Hän laski oikean jalkansa meren päälle, vasemman maalle 3 ja huusi kovalla äänellä, niin kuin leijona olisi ärjynyt. Hänen huudettuaan puhui seitsemän ukkosta jylisevällä äänellä. 4 Kun nämä seitsemän ukkosta olivat jylisten puhuneet, minä rupesin kirjoittamaan, mutta silloin kuulin taivaasta äänen, joka sanoi: "Sulje sinetillä se, mitä seitsemän ukkosta puhuivat, älä kirjoita sitä muistiin."

      En itse kirjoittanut sitä muistiin, mutta hymilevä leijonani kirjoitti kirjan, saattaisin hyvinkin muistaa missä kirja on, jos 60 hopeatetradrakman päälle, siis kumpainenkin kantapääni eri läjään saman aikaisesti, näin kun jalakani ne omistaisi, saattaisi ajatukseni omistausua tuolle kirjalle.

    • Juu tuo se on. Siinä on kuulemma ylitsepursuavaisesti henkistetyttettyjä suolikaasuneuvoja yksien kansien väliin koottuna.
      Etenkin kiinnostaa tämä jostain syystä Pentataukin ulkopuolelle jätetty mooseksen 6,66... kirja "Epytgin vinksipappien salaisista suolikaasuriiteistä" ja danielin salainen henkistyttettyytty kirja "Papyloonian papupadan suolikaasua elävöittävästä vaikutuksesta". Ja sitten tietenkin jopin kirja "Suolikaasunlaskijan synkkä ähistely". Ja tietenkin klassikko, Onanias Anaalilaisen "Parhaat suolikaasun kutsuntaloitsut".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      148
      2351
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      967
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      155
      953
    4. 64
      922
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      913
    6. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      117
      899
    7. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      39
      878
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      777
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      71
      743
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      591
    Aihe