Ensimmäinen viisaus.
-Tyhmyytensä voi paljastaa vain avaamalla suunsa.
Toinen viisaus.
-Tyhmäkin voi vaikuttaa älykkäältä, kun pitää suunsa kiinni.
Kolmaskin vielä.
-Mitä enemmän tiedät, sitä vähemmän huomaat tietäväsi.
Viimeisimmän sisältöä suuna päänä mölisevät porvarityperykset tuskin edes ymmärtävät mitään, eivätkä ehdi sellaista koskaan edes pohtimaankaan.
Hahhaahhaaa
-Tyhmyytensä voi paljastaa vain avaamalla suunsa.
Toinen viisaus.
-Tyhmäkin voi vaikuttaa älykkäältä, kun pitää suunsa kiinni.
Kolmaskin vielä.
-Mitä enemmän tiedät, sitä vähemmän huomaat tietäväsi.
Viimeisimmän sisältöä suuna päänä mölisevät porvarityperykset tuskin edes ymmärtävät mitään, eivätkä ehdi sellaista koskaan edes pohtimaankaan.
Hahhaahhaaa
Vastaukset 85
Vanhimmat
Voisiko lisätä sen, että kun porvari tietää tietävänsä vähän niin hän olettaa tietävänsä kaiken.
Varsinkin nyt tuo eräs kovasti työeläkkettään mainostava yhteiskunnan loinen on tuosta kertomastasi asiasta se loistava elävä esimerkki.
Älykäs ihminen selviytyy tilanteesta, johon viisas ei koskaan edes joudu.
Neuvostoliitto teki kommunismin kitkutteluun kyllästyttyään itsemurhan, ja sen seuraajavaltio, jota suomalaiset kommunistijäänteet ja muut putinistit palvovat, on läpeensä kapitalistinen, Kuuba siirtyy kohti kapitalismia, ja demokratiaa, Kiinan talous on valtiojohtoisen läpikapitalistinen ja Suomessa kommunisteja kannattaa joitain prosentin osia väestöstä.
Komuloisilla näyttää siis menevän persijelleen kaikki mihin he kerran ovat uskonsa panneet.
Mitäpäs komuloiset tästä?
No he keskittyvät tomerina pikkupioneereina Putinin pepun paapomiseen.
Kapitalismi on nyt luhistumassa ihan täysin.
Pelkästään Usalla on valtionvelkaa olemassa noin 1 biljoonaa dollaria.
Ja Euroopan valtioilla noin saman verran jos ei enemmänkin.
Nämä on nyt niitä kapitalismin kuolinkorinoita. Kapitalismi on nyt vain tiensä päässä. Jo oli aikakin.
Missähän tuo luhistuminen on käynnissä?
Kerro toki, kun kukaan muu ei ole asiasta kuullutkaan.
Vai höpisetkö tyhjiä omia juttujasi?
Tynnyrissäkö sinä olet nyt asustellut kun olet noin tietämätön?
Esimerkiksi täällä euroopassa on kapitalismin luhistuminen jo täysin alkanut.
Sillä tulevana kesänä eurooppaan on taas tulossa niin paljon pakolaisia afrikasta ettei eurooppa kestä sitä lainkaan vaan romahtaa ja luhistuu nyt vallan kokonaan.
Ja Suomeen alkaa taas tulla tuolta itärajan takaa niin paljon lisää pakolaisia ettei Suomi selviä siitä yhtään mitenkään.
valitettavasti sun järki on luhistunut ja olo on niin hyvä, ei tunne enää mitään ja viel' vasemmisto tuntuu hyvältä vaikka kaikki on jo luhistunut ja kapitalismi vaan leviää ja ihmiset voi hyvin ,torvi! ei tommonen vasemmisto kurmu ole koskaan nähny kun vasemmisto kuihtuu ja se kapitaliasmin ilo vaan lisääntyy juuri siellä missä sä riehut, et ole huomannut mitään eli se hyyvinvointi jota olet tuntenut onkin kapitalismia`?siinä sulle vassu.
Oletko huomannut? Kiinankin kommunistinen järjestelmä pysyy pystyssä vain kapitalistien voimin!
Kiinassahan on nyt olemassa täysin sosialistinen yhteiskuntajärjestelmä.
Ja nythän tämä Kiinan taloudellinen menestys on osoittanut ihan täysin sen tosiasian että sosialistinen yhteiskuntajärjestelmä pystyy muuttumaan tarvittaessa täysin taloussuhdateiden mukaan.
Ehkä Pekingissä mutta ne yritykset IBM ja Nokia mukaan lukien ovat suurkapitalistien omistamia. Kiinassahan oltiin aikoinaan menossa NL:n perään mutta he alkoivat myymään orjatyövoimaa suurkapitalisteille ja nyt meillä valmistettu känny kun aikoinaan maksoi tonnin niin nyt niitä saa muovikassillisen kiinalaisia samalla rahalla.
Ei sosialistinen yhteiskunta pysty tuottamaan kuin ehkä juuri hengissä pysymisen verran ja aina ei sitäkään vaan muutetaan järjestelmää kuten naapurissa.
Vain porvarillinen kapiotalistinen järjestelmä on kyennyt ympärilleen luomaan hyvinvointia, sosialismi ei missään eikä koskaan.
Lisäksi: "Kiinassa toimii lähes 400 suomalaisyritystä ja ne työllistävät noin 60 000 kiinalaista." Eivät nuokaan suomalaisyritykset mitään sosialistisia ole!
Eikä Kiinakaan halua olla sosialistinen koska: "Kiina tulkitsee omaa WTO-liittymissopimusta niin, että joulukuussa 2016 päättyneen 15 vuoden siirtymäajan jälkeen markkinatalousstatus myönnetään sille automaattisesti. Kaikki eivät varauksetta allekirjoita Kiinan tulkintaa ja tilanteen selkeyttämiseksi Kiina on vienyt sekä EU:n että Yhdysvallat WTO:n riitojenratkaisuun."
Täysin sosialistinen Kiina saattaa olla vain märkä päiväunesi! Nuo lainaukset löyutyvät netistä jos vaan viitsit hakea jos siis epäilet. Kiinakin on havainnut ettei sosialismi tuo autuutta!
Olet taas tapasi mukaan ihan hakoteillä kyseisen asian suhteen.
Nämä kaikki mainitsemasi yritykset jotka ovat aikoinaan sinne Kiinaan ihan itse täysin vapaaehtoisesti menneet ovat täysin sopeutuneet Kiinan sosialistiseen yhteiskuntajärjestelmään.
Ja näin sitten Kiinan sosialistinen yhteiskuntajärjestelmä on muuttunut tarvittavin muutoksin talouden ehdoilla.
Vai oletko sinä nyt todellakin niin typerä ja tyhmä tietämätön porvarintollikka että sinun mielestäsi ei sosialistinen yhteiskuntajärjestelmä pysty tarvittaessa muuttumaan yhtään mitenkään?
HEH HEH HEE!!!
Komuloisen märkä uni!
Luitko ja ymmärsitkö:"15 vuoden siirtymäajan jälkeen markkinatalousstatus myönnetään sille automaattisesti" Kiinalle myönnetään, sen yrityksille siis myönnetään, markkinatalousstatus! Se ei tarkoita sosialismille!
Lukuun ottamatta diktatoorista hallintoaan Kiina satsaa markkinatalouteen koska sosialistinen talous ei menesty!
No laitatko sinä nyt sitten palstalle vaikka linkin muodossa meille kaikille palstalaisille näkyville pelkkää faktaa siitä että Kiinassa on muka kapitalistinen yhteiskuntajärjestelmä jossain olemassa.
Jään nyt hiukan huvittuneena odottelemaan sitä etää mikä se onkaan nyt vastauksesi kyseiseen asiaan.
Onhan tuohon ylös kopioita wikistä Kiinan haluavan WTO jäseneksi eikä kaiketi sosialisti pääse sinne joten Kiinan on ainakin osa teollisuudestaan ja toiminnastaan kapitalisoitava. Jos osaat lukea niin se helpottaa!
Kiinahan on nyt vain loistava esimerkki siitä että WTO huolii jäsenekseen myös niin sanottuja sosialistisia valtioita.
Joten yritähän nyt vain hiukan paremmalla menestyksellä selvittää kyseinen asia.:-))
Lue:
"Kiina tulkitsee omaa WTO-liittymissopimusta niin, että joulukuussa 2016 päättyneen 15 vuoden siirtymäajan jälkeen markkinatalousstatus myönnetään sille automaattisesti. "
Siis Kiina markkinatalouteen!
Et näkäjään nyt lainkaan ymmärrä sitä faktaa että sosialismikin voi muuttua tarpeen mukaan. Jopa niin paljon että markkinatalouskin siinä toimii.
Omalla tavallaanhan myös Suomi on osittain sosialistinen valtio. Vai mitä?
Jos se oikeasti haluaa toimia se muuttuu kapitalismiksi! Sosialismina jossa mikään ei ole kenenkään, missä kukaan ei voi olla oma herransa, missä ei varsinaisesti voi hyötyä itsestään, se ei toimi mutta riisumalla nuo siitä tulee kapitalismia ja sillä on mahdollisuus tulla toimeen.
Suomihan valtiona on todella hyvä esimerkki sosialistisesta valtiosta.
Sillä Suomessahan yritysten voitot aina yksityistetään ja yritysten tappiot sitten vastavuoroisesti sosialisiodaan. Eli laitetaan ne yritysten tappiot meidän suomalaisten veronmasajien maksettaviksi.
Erittäin loistava elävä esimerkki tästä kertomasta asiasta on nyt esimerkiksi tuo surullisen kuuluisa Talvivaara.
Kiina on hallitusmuodoltaan kansantasavalta, jota hallitsee Kiinan kommunistinen puolue (KKP).
Talousjärjestelmältään se ei kuitenkaan ole kommunistinen, vaan ”sosialistinen markkinatalous”, joka on eräänlainen yhdistelmä suunnitelmataloutta ja vapaata markkinataloutta.
Vituttaako teitä Kiinan maailmanmahti ja jota kommunistit johtavat!
Kiina rakentaa sosialismia siirtymäkauden menetelmällä. Vastaava NL:ssä oli NEP-politiikka ja joka katkaistiin liian aikaisin.
Tuohon ei ole muuta sanomista kuin
HAH HAH HAAAAA!!!!!
Miksi lähdet noita järjettömiäsi tänne ulostamaan?
En oikein osaa suhtauttaa Kiinaa ja tyttöjen isovarpaiden väliä, miten se sinulla onnistuu? Vaatiiko se ääretöntä tyhmyyttä jolta se minusta näyttää?
Kiinan talous on kapitalismin nostama vaikka se komuloisesta pahalta tuntuisikin tunnustaa.
Kiinan komuhallitus ei ole ikuinen vaan tulee muiden komuloisten tavoin haudatuksi tunkioon!
Etpä pystynyt nyt kumoamaan yhtään mitään.
Joten sait taas vain pahasti pataasi.:-)))
Mitä pitäisi enää kumota kun kommunismi jo kumosi itsensä?
Patasi taitaa olla jo täynnä jätöksiäsi kun niitä tännekin pitää ulostella!
"Mitä pitäisi enää kumota"
Todella mukava nyt huomata että sinä nyt jo itsekin huomasit kuinka väärässä taas olitkaan tuon Kiinan yhteiskuntajärjestelmän suhteen. TSEMPPIÄ!
Kiina on kokoajan kapitalisoitumassa koska sosialismi ei kykene enää heidän tarpeitaan tyydyttämään. Tuskin sekään puunjalostustehdas jota ne Pohjois-Suomeen haaveilevat mikään sosialismin näyteikkuna tulee olemaan!
Kiina on hallitusmuodoltaan kansantasavalta, jota hallitsee Kiinan kommunistinen puolue (KKP).
Talousjärjestelmältään se ei kuitenkaan ole kommunistinen, vaan ”sosialistinen markkinatalous”, joka on eräänlainen yhdistelmä suunnitelmataloutta ja vapaata markkinataloutta.
Kommunismi ei koskaan ole mikään kansantasavalta vaan se on aina diktatuuri koska se ei anna tasavertaisia mahdollisuuksia muille kuin johdon mielipiteille. Olet pöjälästä kotoisin jos edes viitsit moista väittää, Kiina kansantasavalta hah hah haaaaa!! Kiina on hallinnoltaan kommunistinen diktatuuri koska se ei kuuntele kansaa. Joku aika sitten se ei sallinut Hong Kongin valita itselleen haluamaansa pomoa vaan pakotti valitsemaan Pekingin haluaman. Kansantasavallassahan tuo ei voi olla edes mahdollista!
Kiinan talous on pitkälti lähtenyt kapitalismin suuntaan koska on nähty ettei sosialistinen talous kykene mihinkään.
Kaikki talous on suunnitelmataloutta sillä jokainen yritys aina suunnittelee toimintaansa eteenpäin jollain aikajaksolla. Vaan ei välttämättä kommunistista suunnitelmataloutta kuten aiemmin naapurissa jossa jakso taisi olla 5 vuotta kun sen olisi pitänyt ehkä olla max 5 kuukautta jotta olisivat paremmin selvinneet.
Eli kyllä sinä sitä paskaa jauhat kuten jo nikissäsi haluat mainostaa!
Tässä nyt suora lainaus wipipediasta.
"Kiina on hallitusmuodoltaan kansantasavalta, jota hallitsee Kiinan kommunistinen puolue (KKP).
Talousjärjestelmältään se ei kuitenkaan ole kommunistinen, vaan ”sosialistinen markkinatalous”, joka on eräänlainen yhdistelmä suunnitelmataloutta ja vapaata markkinataloutta."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kiina
Sinä teit nyt itsestäsi taas kerran vain täyden pellen jolle nauretaan nyt ihan päin naamaa.:-)))
Mutta ihan itsehän nyt olet tuon todella kivikkoisen tiesi valinnut.:-)))
Uskokoon kuka uskoo. Kansanvaltaa Kiinassa ei ole vaan puoluediktatuuri, toistaiseksi ainakin.
Talous on menossa kohden markkinataloutta koska sosialistinen jota vuosikymmeniä harjoitettiin ei toiminut! Sekin tuossa sanotaan, tosin hieman peitellysti. Joskus -60 luvulla olisi sanottu muutoin eli liikettä on siihen suuntaan jonka olen kirjoittanut.
Kyseessä ei ole todellakaan nyt mikään uskon asia. Vaan pelkkä selkeä fakta.
Tässä nyt hiukan suoraa lainausta tuolta wipipediasta mitä se Kinnan kansantasavallasta kertoo.
"Nykyinen Kiinan kansantasavalta on vielä Taiwania hallitsevan Kiinan tasavallan seuraaja. Kansantasavalta syntyi, kun Mao Zedongin johtamat kommunistit voittivat Kiinan sisällissodan ja tasavaltalaiset joukot pakenivat Taiwanin saarelle. Kansantasavalta julistettiin perustetuksi 1949. 19 valtiota, esim. Vatikaani pitää edelleen Kiinan tasavaltaa maan ainoana laillisena hallituksena. Suurin osa maista on kuitenkin hyväksynyt kansantasavallan olemassaolon. "
Joten kyllä nyt tämä Kiinan kansantasavalta on nyt sinun suureksi harmiksi täysin todistetusti olemassa ja voi hyvin.:-)))
Ei ole keskusteltu Formosan Kiinasta. Keskustelua on käyty mannerKiinasta jota kuukeli kuvaa:
"Kiina on hallitusmuodoltaan kansantasavalta, jota hallitsee Kiinan kommunistinen puolue (KKP). Talousjärjestelmältään se ei kuitenkaan ole kommunistinen, vaan ”sosialistinen markkinatalous”, joka on eräänlainen yhdistelmä suunnitelmataloutta ja vapaata markkinataloutta. "
Sekin kuten komuloiset yleensä pyrkii valehtelemaan itsensä fiksummaksi kuin on. Samahan koski NL:a joka puhui demokratiasta vaikka oli diktatuuri joka Kiinakin on.
Formosan Kiina varmaan onkin kansantasavalta/demokratia mutta en usko heidän paljoakaan pelleilevän kommunismin kanssa.
Onko kenelläkään tietoa, jotta minkä verran suomalaisia kommunisteja on muuttanut Kiinaan (tai Venezuelaan)? Ts. pois täältä kapitalismin kurjuudesta.
Tietääkö kukaan, minkä verran suomalaisia iskurityöläisiä on muuttanut Kiinaan? Tai Venezuelaan, kommunismia rakentamaan?
Tuskin ensimmäistäkään on lähtenyt kun siellä saattaa joutuaq töihin, siellä kun ei ole meidän sohvalle ruokkivaa yhteiskuntaamme.
"Kiinassahan on nyt olemassa täysin sosialistinen yhteiskuntajärjestelmä...."
Miten sen nyt ottaa. Suattaahan se olla, mutta voi se olla olemattakin. Ainakaan se ei ole semmoista kommunismia, jota suomalaiset kommarit pitävät oikeana. Bisneksellä saa Kiinassa rikastua - niin paljon kuin pystyy. Missään nimessä se ei ole suomalaisten kommareiden näkemysten mukaista kommunismia. Suomessahan kommari-malli menee suunnilleen niin (vähän kärjistettynä), että otetaan viiteryhmäksi kaikkein vähävaraisimmat ja vedetään kaikki muut näiden vähävaraisten tasalle esim. armottomalla verotuksella. Kiinassa tilanne on toinen - maassa on puolisen tuhatta miljardööriä (US dollareissa mitattuna). Eli rikastua toden totta saa.
Kommunisti ei täällä halua nähdä reaalimaailmaa koska se sotii hänen mielikuvaansa vastaan paratiisista jota ei ole ollut eikä tule olemaan.
Oletko huomannut, että maailman mahtavinta valtiota kommunistit johtavat.
Porvarin on syytä nukkua ja kukkua huonosti.
Oletan, että aloittaja on porvari, kirjoitus ei ole kovin älykäs ja provoksi ei riittävän naseva. Omille jutuille nauraminen ei anna myöskään kovin hyvää kuvaa.
Ehkä suurimpana todistuksena on, että aloitus on tällä palstalla, joka todistaa ettei aloittaja (porvari) ole kovin hyvä lukemaan.
Jos meitä tyhmiä porvareita ei olisi, niin kuinka ihmeessä kaltaisesi henkilöt silloin voisivat osoittaa ylemmyyttäään suurella älykkyyden määrälläkin?
Erittäin kiva kun tyhmiä porvareita on meitä fiksumpien ihmisten ympärillä.
Termi "fiksumpi ihminen" on lainattu porvarien sanastosta.
Vappuna työväenmarssille.
Voiton Päivänä kekkerit fasismin kukistumiselle.
"Miksi nämä fiksut ihmiset eivät voisi tavoitella vallankäyttäjän paikkaa, kun joku kuitenkin valtaa käyttää?", Li Andersson levittää kätensä ja huokaa...
Pilloporvari vai ihan julkinen?
Jos te nyt olette niin fiksuja niin miksi ihmeessä te haette töihin noiden tyhmien "porvareidenne" yrityksiin.
Ainahan fiksu pystyy vaikka itse perustamaan yrityksen ja palkkaatte niihin muita fiksuja ja jätätte "porvarinne" soittamaan lehdellä! Miksi ette tee noin jos kerran olette fiksuja????
Olen sitä mieltä, ettei porvareita edes ole vaan vain työläisiä joista osa tosin on porvarillisia talousajattelultaan mutta se ei heistä porvareita tee. Nuo fiksummat työläiset kykenevät järkevällä porvarillisella talousajattelulla saamaan aikaan yrityksiä joihin teitä tavallisia, ei niin fiksuja palkataan työhön.
Tuo on totuus etkä muuta kykene esittämään!
Arvoisat Toverit ja Porvarinerot!
Oletteko Te Hyvät Porvarinerot kuten Paroni ExTyökkäri ja Vastaavat unohtaneet sen asian, että joka tai jokin, mikä itsensä nostaa, niin se alennetaan? Mitä Teidän Arvoisat Kokkare- ja Pökälenerojen TOIVO- ja KORVA-yhteisö rs:ään kuuluu silloin, kun Te ylistätte Fascismus et Rascismus rs:ää ja haukutte todella voimallisesti VAPAA KOMMUNISMI ja VAPAA SOSIALISMI sekä UUSI LUONTO-OPPI rs:ää? Onko Teille ParoniSankari ExTyökkäri ja Toverit selvinnyt nyt se asia, että on olemassa myös sellaiset Aateyhteisöt kuin NATSIKOMUT eli Kansalliskommunismi eli TERÄSMIESAATE, NATSISOSSUT eli Kansallissosialismi ja NATSIDEMARIT eli Kansallisdemokratismi eli MarkkinaLiberalismi rs?
PS Minkälaista nyt tuntuu Se, kun joutuu elämään sellaisessa yhteisössä kuin HYVÄ LÄNSI ja OIKEISTOPARATIISI rs Hyvät sekä Autuaat Toverit ja Porvarit? Voiko todella Herra Paroni ExTyökkäri olla olemassa Voimallisempaa ja Tasokkaampaa ONNELA rs:ää kuten on HYVÄ LÄNSI sekä Kokkare- ja Pökälenerojen TOIVO- ja KORVA-puolue Arvoisa OnnelaMestari ja PuolueParoni ExTyökkäri sekä Muut Sankarinerot?
Sinua näyttää edelleen vaivaavan sama kuin joitain vanhuksia hoitokodeissa, eräs tuttu hoitaja on kertonut niiden leikkivän kokkareidensa ja pökäleidensa kanssa.
Jos haluat oikeasti keskustelua niin odota selvää päivää jolloin mielessä on muutakin kuin pökäleitä!
Sinulle näköjään nuo mielisairaalan hoitajat näyttävät olevan kovinkin tuttuja henkilöitä.:-)))
On ollut tuttuja niissä piireissä, yksi jopa Anneksen osastonhoitajana.
"Jos te nyt olette niin fiksuja niin miksi ihmeessä te haette töihin noiden tyhmien "porvareidenne" yrityksiin...."
Ei kai kommarit missään töissä ole. Ovat todennäköisesti enimmäkseen toimeentulotuella eläviä. Kommareilla ei ole juurikaan ammatillista osaamista eikä senkään vertaa työhaluja.
"Ei kai kommarit missään töissä ole. Ovat todennäköisesti enimmäkseen toimeentulotuella eläviä. Kommareilla ei ole juurikaan ammatillista osaamista eikä senkään vertaa työhaluja."
Mistä tiedät?
Onko sinulla nyt olemassa henkilökohtaista kokemusta tuosta mainoitsemastasi asiasta?
Me olemme fiksumpia työläisiä ja näytämme fiksuutemme olemalla menemättä tyhmien porvarien leipiin.!!!!!!
Hyvä ratkaisu kunhan et ala loiseksi työttömyyskortistossa vaan alat yrittäjäksi työllistäen itsesi ja muutaman muun!
Liihän on kunnostautunut juuri näiden hajatelmiensa esille tuonnis . Sanoisin että hää yrittää olla aikuinen liian varhain .
Muutama, viimeksi 60-luvulla työssä elättääkseen itsensä käynyt kehäraakki parkuu täällä päivittäin jotain kommunismin surkeutta, ja itse he vielä luulevat olevansa jotenkin koko ihmiskunnan yläpuolella...
Sairaitahan he vain nyt ovat sieltä päänupistaan ... vai mitä?
Kerroit sitten taas kerran hiukan totuuksia palstan porvareille.
Töymies alentuu halpa-arvoisuuteen väittämällä kommunisteja työtä vieroksuviksi. Ihminen nolaa perusteettomilla väitteillä itsensä ellei satu olemaan persu, joille kaikkinainen valehtelu on ominaista.
"Töymies alentuu halpa-arvoisuuteen ..."
Onpas Partacus heittäytynyt herkkähipiäiseksi. Varsinkin, kun ottaa huomioon, että hänen juttunsa lähes aina koostuvat muiden haukkumisesta. Mainittakon nyt vaikkapa kuuluisa "asevarkaus" -keissi, jossa hän nimitti asekätkijät varkaiksi - vasten parempaa tietoaan. Ja kommareillehan toisten haukkuminen ja solvaaminen on ollut ylipäätään arkipäivää kautta vuosikymmenten. Tulee mieleen kuinka takavuosien taistolaisperheissä saatettiin komentaa änkyröiviä lapsia: jollet nyt ole kunnolla, niin sosialidemokraatti tulee ja vie sinut.
Jos kommunisti ei vieroksu työtä niin miksi on niin vähän kommunistien yritystoimintaa? Miksi NL meni nurin vaikka työ olisi sen pelastanut? Miksi NL kommunistit kielsivät työn tekemisen eli yritysten perustamisen?
Persut vielä tunnen varsin huonosti mutta kommunisti on aina valehdellut joskin on alkanut nimetä valheitaan pravdaksi. Mikä kommunismissa on Partacusi totta? Se ei ole menestynyt missään mitä se on yrittänyt vai onko hyviä esimerkkejä? kapitalisoituva Kiina ei kelpaa!
Miten on vuosi pari sitten ylistämäsi Venezuelan kanssa? Miksi olet siitä viimeaikoina tyystin vaiennut? Onko sielläkin menty sosialismin suohon?
Heipä hei.
Persuporvari ei olisi persu ellei pissaisi kenkäänsä.
Hauskaa wappua kaikille porvareille! Täällä Extyökkäri todistaa, että Kiinassa kukaan ei voi tienata leipäänsä, vaikka meille suomalaisille duunareille vaahtoaa, joka postauksessa, että meidän pitää ihan itse hinnoitella itsemme vielä edulisemmaksi kuin kiinalaiset ikinä!
Siinä on ihan pikkuriikkinen ristiriita, jos kiinalaiset eivät pysty elämään palkallaan niin miten suomalainen duunari eläisi vielä pienemmällä palkalla?
Työmies manaa, että kommarit eivät osaa mitään! Minä tiedän duunareita, jotka ihan ITSENÄISESTI tilaavat tavaran, valmistavat tuotteen tilauksen mukaan ja lähettävät sen asiakkaalle tilauksen mukaan ja homma on pelittänyt vuosia!
Eikös teidän oikeistolaisten pidä olla siellä omienne joukossa, ihastelemassa itseänne ja aikaan saannoksainne.
Opettelisit lukemaan ja ymmärtämään kk niin se helpottaisi elämääsi!
Mikäs nyt meni yli hilseesi?
Kyllä nyt vain pelkästään tuo sinun oma ymmärryksesi taso näyttää olevan nyt todella matalalla ja alhaisella tasolla.
Väitit minun sanoneen jotain mihin en todellakaan ole syyllistynyt. Olet siis ehkä lukenut mutta ymmärtänyt tuskin ainakaan oikein!
Ehkä perustelet!
:) Ja oikein ymmärtäminen tarkoittaa anoastaan sitä, että SINÄ ja vain SINÄ YMMÄRRÄT ASIOITA OIKEIN!!!
Se ei pidä paikkaaansa, onneksi muuten meillä ei olisi edes kommunistista järjestelmää, puhumattakaan tästä liberaalista markkinataloudesta!
Meillä on markkinatalous jota ay mafiaa lukuun ottamatta toimii varsin mukavasti. Siihen kun sopeutuu niin ei ole hätä päivää.
Ymmärrän hyvin ettet ymmärrä yhtään mitään.
Oletteko rikollismafian jäsen?
Kas kun ette pissannut housuunne!
Kun sinä väitit:
"Kyllä nyt vain pelkästään tuo sinun oma ymmärryksesi taso näyttää olevan nyt todella matalalla ja alhaisella tasolla. "
Pyysin sinua perustelemaan mikä sinulle on luonut moisen kuvan ja millä perusteilla?
Ymmärrän hyvin sinun olevan komuloinen joka pyrkii loisimaan muiden kustannuksella eikä osaa perustella omia toimiaan sen enempää kuin kirjoitteluaankaan.
Nyt sitten selvität asian juurta jaksain tai sitten olet se pöljä komuloinen joksi sinut arvelen.
En kuulu kanssasi samoihin porukoihin!
Ymmärrätkö sinä nimimerkki extyäkkäri nyt myös sen tosiasian, että sinä ihan itse olet omalla käytökselläsi aiheuttanut sen, että sinua pidetään täällä vain typeränä palstahäirikkönä ja trollina.
Enemmän se teistä on kiinni koska ette todella ymmärrä missä mennään. Olen paljon paremmin pärjännyt työelämässä itse asiani hoitaen, itsenäisenä työläisenä alkuun ja itsenäisenä yrittäjänä myöhemmin.
Voi olla jotta komuloinen tuntee piston sydämessään ja saa siitä sätkyn jolloin puolustuksena lähtee parku, tuo on häirikkö kun tuli pilaamaan todellisuudella meidän hyvän mielikuvitusmaailmamme.
Nyt kun tuossa uutisissa oli pätkiä Vappupuheista niin siellä vasta trolleja oli, tasi olla joku ay pamppu, Lii ja Rinne. Yhdelläkään noista ei ollut harmaatakaan aavistusta siitä mitä yrity ja työ merkitsevät vaan he elävät jossain kuplassa jonka aikoinaan loi kommunismi. Kupla on muutoin paljolti hävinnyt mutta jäänyt kiusaamaan työläisiä.
"Nyt kun tuossa uutisissa oli pätkiä Vappupuheista niin siellä vasta trolleja oli, tasi olla joku ay pamppu, Lii ja Rinne. Yhdelläkään noista ei ollut harmaatakaan aavistusta siitä mitä yrity ja työ merkitsevät vaan he elävät jossain kuplassa jonka aikoinaan loi kommunismi. Kupla on muutoin paljolti hävinnyt mutta jäänyt kiusaamaan työläisiä."
Uuvattien kepuloisten ja paskakokkareiden vapputilaisuuksissa ei ollut ketään edes paikan päällä kuuntelemassa niiden paskapuheita.
Tämä kertoo jo todella paljon siitä mitä me normaalit suomalaiset ihmiset ajattelemme Suomen nykyisten hallituspuolueiden touhuista.
Vappu on lasten ja opiskelijoiden juhla. Saisivat nuokin vasemmiston pököpäät katsoa mistä hyvinvointia vuollaan, niillä kun ei ole siitä pienintäkään käsitystä tai sitten eivät uskalla lausua totuutta ääneen.
Nykyinen hallituspohja on todella Suomen etu ja jos se menetetään niin tappiota seuraa, velka kasvaa ja kohta ollaan pohjolan Kreikka.
Nykyhallituksen suurin ongelma on liika varovaisuus, se vain pitkittää välttämätöntä uudoistusten vyöryä joka on joka tapauksessa tulossa.
Vappu on virallinen työväen juhlapäivä. Hyvä että sinua nyt vituttaa tämä kertomani asia noin paljon.
SAK:n puheenjohtajahan se muuten tänään puheessaan kertoi hiuka totuuksia tästä sipilän rosvoklaanista.
Täällähän näköjään lyödään nyt palstan paria porvaria kanveesiin todella kovaa ottamaan lukua.
Eivät onnistu koska se vaatisi jotain faktapohjaista eikä komulois tollikoilla ole kuin pravdansa jolla ei saa kanveesiin kuin itsensä jos liikaa tyhjää huitoo.
Vai oletko löytänyt heiltä jotain faktaa? Minä en ole huomannut! Eikä täällä mitään porvareita ole vaan vain pari fiksumpaa työläistä!
Sinä itsehän se juuri olet tuoossa kanveesissa maannut jo yli kymmenen vuotta.
Sinä olet nyt vain se tämän palstan pahin sylkykuppi jollekka aina pelkästään vain vittuillaan ihan päin naamaa.
Kymmeneen vuoteen ette ole kyenneet kuin aivopieruihin. Niillä saatte ainoastaan itsenne kanveesiin.
Kerro edes yksi varsinainen asia joka on faktaa ja jossa kykenet sillä faktalla kumoamaan esittämäni kannan/mielipiteen. Vielä kun kertaakaan ei ole löytynyt.
Jos sanot/kirjoitat, "kaikki mitä kirjoitat on paskaa" niin ainoa mitä se paskaksi todistaa on se väittämäsi. Jos haluat väittää, poimi eri asioita joita olen esittänyt ja osoita ne vääriksi mutta älä koske mielipiteisiin koska niitä et voi todistaa kovinkaan helposti miklsikään sitä kun ollaan maailmassa niin montaa mieltä monesta asiasta.
Jos olen vaikka väittänyt tai esittänyt mielipiteen, liialliset ay mafian kiristämät työn kustannusten nousut ovat luhistaneet kilpailukykyämme. Tuon voit tietysti osoittaa vääräksi mutta et valheeksi.
Mikä on tyhmyyden ja tietämättömyyden suurin ero?
Loisextyökkäri paskoo kintuilleen. Hänellä on aivopieru sairautena.
Persuille suotakoon pienet vammat paitsi pukamaperät.
Toverit.
Älkää kiusatko Extyökkäriä.
Hän on parantumattomasti sairas. Pyhän paimenen sauva ei enää toimi, tiedätte missä se on.
Siksi hän pitää itseään mafialoisena ja parkuu katkeruuttaan komuille.
Todella sairashan nyt tuo kyseinen henkilö on mieleltään.
Säälittävä tapaus kyseessä.