Lempäälässä ammutusta rikollisesta tehdään sankari

ertyuiolkjhgfdsfgh

Lempäälässä poliisin luoteihin kuollut mamu oli ihana ihminen, hyvä ystävä ja uhri. Kuulemma rikostaustaakaan ei ollut, "ainakaan suomessa". Näin kaunista kuvaa maalailee rikollisesta Iltalehti, ymmärrystä riittää, kun kyseessä on suojavärillinen, vaikka tämä vaaransi useiden ihmisten hengen kaahailullaan ja yritti tappaa poliisitkin. Aiemmin kyllä kerrottiin, että rikostaustaa löytyy enemmänkin Englannista, Suomessa ei ollut kai ehtinyt vielä jäädä kiinni.

Kuka tuo "työkaveri"on, joka on viettänyt unettomia öitä, kun väärä mies kuoli ampumavälikohtauksessa?
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201804302200911816_u0.shtml

9

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • resyliluti

      teki omatekoisia aseita, taatusti luvattomia. mistä patruunat? voisi poliisi tutkia tuonkin.. joka tapauksessa ihan kävelevä pommi tämä matu, asenteineen ja harrastuksineen, hyvä että poliisi puuttui tekemisiin ennen pahempia kuvioita.

    • Asiathoitakaaajoissa

      Taitaa olla nyt hiljainen matu👴🏿Mitähän poliisit olis sanonu ku olis ampunu poliisia ottaan. Olisivat varmaan ajatelleet olis sittenkin pitänyt puuttua asioihin ajoissa.,kerran asian tiesivät,tai sitten poliisit ovat kusihousuja👨🏿‍🎨

    • Asunkotona

      Ei tehdä sankareita ampujista mutta mietitään vähän miehen elämää... Oliko mies katkeroitunut ja täynnä vihaa viranomaisia kohtaan ? Yrittikö hän tehdä näin itsemurhan ja onnistui siinä ? Hän asui autossa ja oli orjana. Siis kaikki nämä työkokeilut on orjatöitä joihin TE-toimisto ihmiset pakottaa.

      • MitäsTuliTänne

        Ei sitä kukaan ollut Suomeen pakottanut muuttamaan, eikä orjatyöhön, maasta voi lähteä aina pois. Geenien puolesta tuollaiset hyvin ruskettuneet sopii paremmin johonkin päiväntasaajalle savimajoihin, siellä voi myös ajella autolla ilman kilpiä ja ammuskella ihmisiä. Ei voi vaatia, että täällä veronmaksajat elättää, kunhan on vaan riittävän röyhkeä.


    • suvakkimedia

      Miksi Jesse Torniaisesta ei tehty tällaista nyyhkytarinaa? Tämäkin toimittaja oli ensimmäisten joukossa kivittämässä.

      No tämä on tätä suomen suvakki mediaa.

      • idolisi.on.surullinen

        Niin no. Jesse Torniainen on jo itsessään niin surullinen nyyhkytarina, ettei hänestä enää sellaista voi tehdä.


    • keijokourija

      Tämä olikin taitava matu jos vertaa näihin kaarnalaivojen veistelijöihin.

    • kiitos

      jospa lopetetaan tämä keskustelu vai mitä ajatellaan omaisia eikö vain sovitaanko

    • Vittumitävalivali

      Raadonsyöjät nauttivat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      45
      7422
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4088
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3635
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3140
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2826
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      52
      2366
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      53
      2327
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2268
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2246
    Aihe