Onko puna-ahventa, -kampelaa?. Punajuuria, punariisiä, punasipuleita, punakaalisalaattia ...?
Juomana punaista rosé-samppanjaa?
Mitä vapuksi pöytään olette varanneet?
13
251
Vastaukset
- nam
Mökillä syödään affenta ja haukea.
Pilkillä ollaan täällä Lapissa.
Kohta alkaa kalojen käryyttäminen hangella ja sitten hiihtämään tunturiin.
("Missä se on se lynksin kelkka, lynksin kelkka"?
"Laila löi Leilaa....") - jamaidolla
Läskiä eri muodoissa päivästä riippumatta. tomaattia, tuoretta kurkkua ja porkkanaraastetta joka päivä myös.
- tunkkaistasokerimössöä
Miksi markettien patenttikakut ja tortut ovat aina niin äiteliä ja tunkkaisen makuisia? Leipurit eivät osaa luopua perinteistä ja tehdä raikkaanmakuisia leivonnaisia.
- Mbcvv
Leipurit eivät todellakaan osaa tehdä kunnon leipää. Leipätaikaan sekoitetaan siirappia, porkkanaa, lanttua ym. Leipään kuuluu jauhot, vesi, nostatusjuttu ja vähän suolaa, rapea pinta ja sisältä kuohkea. Tässä resepti.
- jokataikinassa
Olen myös yksinkertaisten reseptien kannalla. Joka taikinassa on nykyisin niin paljon kaikkea, että lopputulos on syömäkelvoton.
Vappumenusi näyttää hyvältä. Siitä ei puutu kuin punaiset nenät. Hyvää ruokahalua ja vappua!
- LäskiTirisee
Meillä on takapihalla rinteessä avotulella puna-anttia vartaassa.
- vanha.viisaus
Ken ei töitä tee sen ei syömänkään pidä.
- Yritystukiloinen
Meillä ei mitään muta kuin sipilän ja keskustan leikkausmalli kavioita päivälliseksi.
Kyllähän rikkaiden ksnnattaa herkutella kun on verovaroin saatu maataloustukea ja yritystukea.
Eipä köyhä saa työssäkäymis ja pks lisää yhtään- JokuMuuEhkäLuki
Olisi varmaan kannattanut käydä koulua edes sen verran, että olisit oppinnut kirjoittamaan. Voisi olla tuen tarvekin pienempi.
JokuMuuEhkäLuki kirjoitti:
Olisi varmaan kannattanut käydä koulua edes sen verran, että olisit oppinnut kirjoittamaan. Voisi olla tuen tarvekin pienempi.
Oisit ite hankkinu vähempi kirjalukeneisuutta, niin pakotettu ylimielisyytesi ei pilaisi nautintojasi.
- Punik
Punikkitattiahan mie kaivoin pakkasesta juhlan kunniaksi. Sen syönpi punakaalipetiltä punaviinin kanssa. Rose män jo lounasta suunnitellessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k273553- 412389
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut352218Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s71997Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta431552- 381429
- 1271282
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.2591230Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t451205- 131189