Vasemmistoliitto ja sille tärkeintä on hyyssättä niitä matumiehenkuvia jota ovat saaneet kielteisen turvapaikkapäätöksen eli ovat laittomasti Suomessa.
Se tämä puolue on
PerusSPUOLUSTAAMEITÄ
8120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Aloittaja oikeassa täysin
Perussuomalaiset on seuraavien eduskuntavaalien jälkeen ykkönen.
Ei Suomea sosialisoida vaikka vasemmistoliitto sitä yrittää. Nähtiin jo naapurissa Neuvostoliitossa kuinka köyhä kansa kärsi ja kuultiin myöhemmin kuinka pieni kommunistieliitti ui rahoissa ja viinassa
Ja täällä ui nyt pieni kapitalistieliitti rahoissa ja viinassa Sipilän jakaessa verovarojamme hyvinvoiville yrityksille, suurperintöjä saaville, apteekkareille ja muille rikkaille.
Miten se eroaa Neuvostoliitosta? Ei mitenkään.
Siksi kyykytyshallitus kaatuu kohta omaan ahneuteensa ja sitten työläiskansa pääsee äänestämään vihervasemmiston valtaan. Kansan ja Suomen onneksi.
Ahne pikku vasuri haluaisi siis varastaa kaikkien rahat. Tämähän nähtiin jo neukkulassa . Ja nyt vasuri haluaisi sen Suomeen.
Vasurihan on pahempi kuin porvari
Jakoiko neuvostojohto rikkaille rahaa? Hehe, on se vasuri sekopää. Laitahan nyt se korkki kiinni noille unelmillesi.
Jos "kansa" vetää päällemme tuon SDP-Kepu liittovaltiosekoilun lisäksi "haamun menneisyydestä" on haettava turvapaikkaa jostakin. Varmaankin on olemassa paikka jossa tuota "sosislimimörköä" ei suvaita ja kansalainen saa rauhan noilta "hörhöiltä".
Tosin unelma siitä suuresta "työväenliikkeen voitosta" on kuin taru ikuisesta elämästä tai siirtokunnasta muissa maailmankaikkeuksissa. Onnelaa ei ole eikä tule ainakaan punavihreää sellaista.
Muista aina jotta vihervasemmisto ei ole köyhien puolustaja.