Seksuaslisuus pelottaa

Aikuisuuteen

Seksi on ällöttänyt minua jo vuosia enkä ole ikinä ollut kiinnostunut mistään seksiin liittyvästä. Pelkkä sukupuolielimen näkeminen (myös omani) tuntui kauhealta.

Nyt olen parikymppinen ja seksi jutut on tullut ihan yllättäen mieleeni eivätkä ne enää ällötä vaan kiinnostaa ja jostain syystä tämä ahdistaa ja pelottaa minua. En ajattele, että seksi on paha asia, mutta jotenkin minua vain ahdistaa se, että olen alkanut kiinnostua seksistä ja erityisesti sitomis-jutuista.
Vaikka ajattelenkin seksiä ja joskus jopa fantasioin siitä, en halua itse seksiä tai vieläkään nähdä sukupuolielintä.

Seksi-aihe samaan aikaan kiinnostaa ja pelottaa minua. Tuntuu vähän siltä kuin haluaisin pysyä huoneessa, jossa ihmiset alkavat harrastaa seksiä, mutta heti kun mies ottaisi bokserinsa pois juoksisin ulos huoneesta ja itkisin.

Onko tämä normaalia?

6

1522

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entäpä sitten läheisyys ja illanviettoseura?
      Minulle voi kirjoittaa joko aloittaja tai sitten joku toinen kokematon, jos täällä sellaisia on.
      Tykkäisin saada seuraa kokemattomasta naisesta. Seksiä ei ole mikään pakko harrastaa etenkään heti, vaan voidaan vaan viettää aikaa ja yötä yhdessä kavereina ja käydä viihteelläkin.
      Kirjotelkaahan toki rohkeasti ja mukava jos voisi auttaa esim. tuollaisissakin ongelmissa ihmisiä.
      Olen hieman yksinäinen, joten seura kelpaa .

    • On normaalia. Seksi ja seksiin suhtautuminen on hyvin monimuotoista. On tärkeää käsittää, ettei ole oikeaa ja väärää, vaan kullakin on oma tyylinsä. Tyyli muuttuu murrosiässä ja pikku hiljaa vielä aikuisenakin. Myös seksipelot ja sitomisfantasiat ja teot ovat ihan tavallisia. Hyvää jatkoa sinulle! :-)

    • On normaalia. Seksuaalisuus on laaja käsite ja mielenkiinnot moninaiset.
      Kirjoita jos kiinnostaa. En etsi tapaamista.

      • Kyllä ja syvälle sitten.


    • Normaalia on.

      • Huhhahhei

        Eipä tällä helteellä kiinnosta vähääkään vaakajumppa


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1251
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1077
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      60
      919
    4. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      736
    5. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      731
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      178
      729
    7. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      722
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      719
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      708
    10. Kamalateltta

      Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise
      Kuhmo
      11
      661
    Aihe