Eurolimiitti

Nelly

Onko kellään kokemuksia millainen luotto on eurolimiitti?korko?onko luotettava firma?maksuaika?

6

958

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köyhä

      Suosittelisin ottamaan lainan jostain muualta,jos pakko lainata. J.w yhtiöiden kalliskorkoinen limiitti. Koittakaa hyvät ihmiset pysyä erossa noista roskaluotoista. Niistä syntyy huomaamatta iso kierre. Tiedän kokemuksesta kun vastaavat limiitit jo uo:ssa.

    • Lainaaja

      Firmahan on toiminut jo pitkään ja on luotettava. Minulla on heiltä ollut lainaa ja hyvin on toiminut. Maksuaikaa voi itse säätää.

      • Limiittipitäisollakin

        Voi kun voiskin kuule säädellä. Minimilyhennys 10% ja kun velka nousee melkein saman seuraavassa kuussa aina takaisin, niin eihän velka lyhene millään. Tasamaksuerissä ehkä mutta nekin korkeat. Sovi sitten perinnän kanssa, jolle ei sillekkään kelpaa kauheasti pienemmät eräsummat. Mainosten "tyypillinen lainaesimerkki" ja sen kulut ja lainan kokonaishinta ei todellakaan kerro lainan todellista hintaa. Tyypillisesti tällaiset korkoa koron päälle luotot ajavat lainaa ottavan ihmisen taloudellisesti vielä pahempaan ahdinkoon.


      • hfghfghw

        "Maksimi todellinen vuosikorko on 435,03%". Ei tuolta kukaan järkevä lainaa ota.


    • konkkaronkka

      Vuoden ollu Eurolimiitin limiittiluotto. Kaksi erää oon maksanut ja ootellu että siirtyisi perintään, missä on halvempi korko. Eivät vielä ainakaan ole tehneet asian eteen mitään.

    • suvihel

      Älkää ottako lainaa J.W. yhtiöiltä/Eurolimiitti. Eivät jousta yhtään maksujen kanssa, vaativat kokonaissummasta 10 % ja summa nousee koko ajan. Joka kuukausi saatte vääntää samasta asiasta. Kaikkien muiden tarjoajien kanssa on pystynyt sopimaan pienemmästä maksuerästä. He pallottelevat sinua, kunnes siirtävät lainan perintätoimistolle, joka taas puolestaan ottaa välistä omat kulunsa ja maksusuunnitelmansa. Mielestäni tällainen toimija, joka lisää ihmisten taloudellista taakka pitää saada pois lainamarkkinoilta, mitä mieltä te olette?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa

      Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja
      Maailman menoa
      346
      2771
    2. Mikä piirre on kasvoissa tärkein?

      Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?
      Ikävä
      120
      1539
    3. Suurimman myrskyilyn jälkeen

      vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul
      Ikävä
      48
      1370
    4. Ruumis kanavassa

      Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan
      Suomussalmi
      15
      1016
    5. Mikä häpeä Haapaveden kaupungille

      Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa
      Haapavesi
      57
      987
    6. Tojotamies törttöili taas auton eteen

      Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta
      Suomussalmi
      27
      934
    7. En sano tätä pahalla

      Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm
      Ikävä
      82
      913
    8. Ei mitään menetettävää

      Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo
      Ikävä
      149
      898
    9. Pieni nainen, paras nainen

      Näin se nyt vaan on. Mieheltä
      Ikävä
      80
      898
    10. Tiedättekö miksi mies on olemassa?

      Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar
      Ikävä
      205
      839
    Aihe