Vasemmistolla taas tasaista gallup nousua, YLEn gallupissa. Kokoomuksella, ihan aiheesta rajua pudotusta. Kepuleilla? ja vihreillä nousua. Persut pakittaa, ihan aiheesta ja miniatyyripuolueet pysyneet entisellään.
Enään vuosi tämän hallituksen sekoilua ja sitten alkaa muutoksen aika...
Enään vuosi tämän hallituksen sekoilua ja sitten alkaa muutoksen aika...
Vastaukset 28
Vanhimmat
heh heh, wannabe-vasurilla on taas perseen vaiko hengen-nostatus päivä.
Jos se vasuri ensin nousisi ylös sängystä ja lähtisi hakemaan töitä, niin Suomikin voisi hyötyä tästäkin elätistä..
Mahtaa se harmittaa, vasemmisto etenee...
Miten semmoinen, mikä ei etene, voisi harmittaa ??
Vassu parka, hehehheeeeeee.
Aikoinaan+joskun+-50+ja+-60+luvuilla+vanha+vasemmisto+SKP+(SKDL)+ja+SDP+saivat+noin+50%+äänistä+vaaleissa+kun+viimeksi+äänimäärä+Vasemmisto+++SDP:lle+oli+noin+puolet+tuosta+eli+hieman+vajaa+25%.+
Tuo+viimeinen+viifdegallup+antoi+tuolle+vanhalle+vasemmistolle+noin+30%+mikä+ei+vieläkään+ole+samassa+kuokassa+-50+luvun+kanssa.
Kun+tuo+001100001111+bittihirmu+väittää+vasemmiston+etenevän+niin+miten+se+olisi+noista+luettavissa?
Katsomalla edellisiin vaaleihin ja viimeisimpään gallupiin. Niihin noissa aina viitataan, hheh. Olet sinä yksinkertainen ihminen. Niitä ei vertailla historiaan. Jos jotain maailmasta on oppinut niin sen että, se muuttuu.. Kun hieman saat vuosia ja älyä niin sinäkin sen ymmärrät.
Nämä vasuri-uhoajat eivät näytä ymmärtävän millään että kultainen neuvosto-juna meni jo.
Olet sinä yksinkertainen ihminen. Niitä vertaillaan vasurien historiaan. Jos jotain maailmasta on oppinut niin sen että, se muuttuu.. Kun hieman saat vuosia ja älyä niin sinäkin ehkä sen ymmärrät.
Saa sitä sitten verrata aikaan kun olimme kiellettyjä. Kannatus kasvanut kovasti, hhe...
Mihin se vasemmistoliiton kannatus on kasvanut, hhe....
Vasuriraukka sotkee nyt demarit ja vasurit. hhe......
Vasemmistoliiton ( ent kommarit ) ovat tulleet huikeasti alas sitten 60-luvun, ollen nyt enää vähemmän vakavasti otettava oppositiopuolue, hhe....
Vasurihan nauraa nyt omalle tyhmyydelleen, hhe...
Vassut+ovat+tulleet+alas+30%+ja+nyt+nousua+1%.+Ei+nyt+vassuressu+taida+osata+edes+laskea....+no+ehkä+housuihinsa,+mutta+ei+märillä+housuilla+vaaleja+voiteta....heheheeee
Tyhmien tuska, nautin hheh...
Vasurien tuskasta voi aina nauttia, oppositioon terveiset heheh.. .
Kiitos, hallitukseen mennään. Enään vajaa vuosi, Suomi kuntoon.
Oikeistohan sinne menee kuten tavallista, mitenkäs vasurit aikovat itsensä myydä herroille?
Pysyykö edes housut jaloissa ... . heheheheeehheeeee
Vasemmistohan on tähänkin saakka edennyt vain kohti loistavaa menneisyyttä.....
Ei ne prosentit äänestä, 2400 ihmistä hehehheheheheheheheheheheh!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eikä suomalaiset vasemmistoa, heheheheheeeeeheeeeheeeh....!!!!!!!
Vasemmisto pärjää ja siniset täällä itkee persujen kanssa ;]
Nimenomaan+vasurit+ne+täälläkin+aloittivat+itkemisen,+perussuomalaisista,+kokoomuksesta+ja+keskustalaisista.
Kummallista+ja+outoa,+vasurit+omalla+palstalla+käyttävät+90%+ajastaan+vain+itkemiseen+persujen+paremmuudesta,+kateellisina,+kaunaisina,+katkerina+ja+vihaisina.
Heikkoa+tuo+vasureiden+"pärjääminen"+on+,++jos+se+perustuu+vain+vihaan+ja+paskanvuodatukseen.
Kyykytyshallitusta pitääkin arvostella, koska se on tehnyt pelkkää työläisiä kurittavaa politiikkaa. Ja rikastuttanut ennestään rikkaita, oikeistolaiseen tapaan.
Jos et kestä puolueesi arvostelua, niin lopeta täämän palstan lukeminen. Niin yksinkertaista se on.
Ja vasemmiston hampaattomuutta saakin arvostella. Mitään ette pysty tekemään köyhien ja ryöttömien hyväksi. Pelkkää typerää huutelua vain.
Ketkäs tälläiset ryöttömät on:)
Vihervasemmistohallitusta näyttää väkisin pukkaavan ... hienoa!!!!!!
Kieltämättä vasemmistolla on ärhäkkyyttä lähinnä Anderssonin toimesta ja oikeudentajua sentään jonkun verran jäljellä. Persujen pitää aktivoitua, vai keräävätkö he voimia ja paukkuja ensi kevääseen. E nnustukseni mukaan ennenaikaisiin yllätys vaaleihin on enään 18 vkoa, joten aloitteita. Nyt pitääolla hereillää ja painaa päälle. Näsillä ja kepuilla ei ole varaa odottaa vaaleja ensi kevääseen, eikä sen vertaa sinisilläkään.
Uhota voi ja sitä piisaa. Haukan ei kannata loukata siipeään, siihen voi tulla pipi ja se on sen jälkeen menoa se.
Miksi haukka loukkaisi siipiään pikku vaivaishiiren takia? Sinulle siinä pipi tulee haukan kynsissä.. heheheheheeeeee
Mutta kun Sipilä on pelkkä lestasorsa, joka paskoo omaan pesäänsä. Eli Sipilä onkin suomalaisten rehellisten ihmisten eniten inhoama paskiainen. Kuten kepulit ja persut yleensäkkin.
Sipilän oikeistohallituksen jatkuva väärän tiedon levittäminen ovat yksi luova ratkaisu tilanteessa, jossa SDP:n ja muiden oppositiopuolueiden kannatus nousee sitä mukaa kuin hallituspuolueiden laskee. Lisää luovia ratkaisuja on odotettavissa juhannukseen asti ja ylikin, kun sote- ja maakuntalainsäädännön käsittely valiokunnissa viivästyy ihan vain työn paljouden takia.
Hallitus yrittää hoputtaa valiokuntia tekemään työnsä samalla tavalla kuin se itse on esityksensä laatinut. Se metodihan kuuluu tunnetusti, että tehdään nyt kiireellä tämmöinen ja katsotaan, mitä siitä käytännössä seuraa. Viilataan sitten, kun virheitä löytyy ja vaikka kansa kärsii seuraukset.
Niitä virheitä on löytynyt paljon, ja vielä enemmän lakipaketissa on sellaisia vikoja, joita lainvalmistelijat eivät ole huomanneet edes ajatella. Yksi ongelma on neuvolatoiminnan yksityistäminen, jota kuulemma ei tule. Perhe- ja peruspalveluministeri Annika Saarikon mukaan maakunnat, joita ei vielä ole olemassa, ovat niin päättäneet asiassa, jota ne eivät vielä ole voineet päättää.
Miksiköhän palstapersu on rakastunut noin kiimaisesti Sipilään? Eikö sinisten Soini olekkaan enää persulasten luotettava isähahmo, joka tunkee hanuriin ihan pyytämättä?