Valkoinen oppilas häädettiin, väkivaltaisia....

siirtolaisia-ei

Merilahden koulu: valkoinen oppilas häädettiin, väkivaltaisia siirtolaisia ei!

Hieman tempausta ennen julkisuuteen oli vuotanut koulussa kuvattu video, jolla maahanmuuttajataustaiset nuoret pahoinpitelivät, uhkailivat, kiristivät ja ahdistelivat valkoisia lapsia. Opettajat eivät ole puuttuneet siirtolaisten riehumiseen lainkaan. Monikulttuurista kaaosta on katsottu rasismileiman pelossa sormien läpi.
Uutinen löytyy kokonaisuudessaan kirjoittamalla otsikko hakuun.(esimerkiksi)

23

484

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KostoTarjoillaanRaakana

      Ihan normaali kuvio tässä nykyisessä suvakkien mädättämässä koululaitoksessa.

      Onneksi kosto elää.

    • Näitä_on_nähty

      Pahoin pelkään ettei kyseessä ole enää yksittäistapaus....

      • Kylmälinjaus

        Olen edellisen kanssa samaa mieltä, kyllä kaikki häiriköivät rassevanhempien pennut olisi häädettävä kouluista. Eihän se yhden yksittäisen häirikön häätäminen koko ongelmaa paranna.


    • kukkukiekuuy

      aikuiset elkää olko heikkoja jos on alistamista vanhemmat viisaat päät yhteen ja toimintaan.
      ei ole varaa antaa pikkusormea kerrasta väkivalta poikki.

      • Tämä_on_todettu

        Tarttis tehdä jotakin....sanoi aikoinaan jo Mauno Koivisto.


    • mätä.stadi

      Helsingin kaupungin arvoihin kuuluu monikulttuurisuus.
      Helsingissä mummot delaa himaansa. Onko sattumaa? Tuskin.
      Miksi tietyt rasismista huutavat tahot ottivat jo muutama vuosi sitten vanhukset esimerkkeinä rasimismista? Miksiköhän. He ovat Helsingin monikulttuuriselle kaupungille taloudellinen rasite, joita voi ja pitää demonisoida. Luodaan vastakkainen mielikuva vanhukset vs maahanmuuttajat. Söpöt mummot onkin rasisteja, jotka huutaa kovaa ääneen metroasemalla; tulkaa kattomaan, täällä on n....ri lastenvaunuissa. sattumia ei ole nykypäivänä, vain luotuja mielikuvia, tarinoita, kertomuksia.

      • katso.miekkareita

        no helvata, katso, minkälaisia mummon -öriläitä on noissa kaikenmaailman Suomi ensin ja Huuhtasen jne. mielenosoituksissa, kyllä ne huutelevat mummot on ihan totta.
        Mummot ovat saaneet sakkorangaistuksiakin oikeudessa rassepuheistaan. Sekin yksi mummo, invamopollaan ajelee ympäri Itistäkin ja huutelee, katsokaa, tuolla on mamu.
        Apteekissa huusi apteekin myyjälle, kun tällä oli huivi nätisti päässä.


      • multinikkeli

        but...but..... ei koko ryhmää voi demonisoida ja syyttää yhden esimerkin mukaan, sano somali kaavussaan kun huusi ylessä että suomalainen on rasisti ja rasmuslainen facessa pössyissään.


    • privatskool

      Ihan oma koulu perustaa heimolle, minä en ainakaan lastani vie elukoitten joukkoon.

      • sinä.olet.aikuinen

        Sääli lastasi , kun vanhempi on rääväsuu-aikuinen. Hän ei tule elämässään pärjäämään sinun opeillasi, samanlainen some-kirjoittellija ja kadulla huutellija, ilman ammattia, tulee hänestäkin. Jos töihin joskus pääsee, koeajan jälkeen huomataan, ei tästä ole työelämään.


    • syyt.siirtoon

      Eihän nämä vastarintaliikkeen heilat nyt ole varmaankaan kaikkein oppimiskykyisempiä yksilöitä, kun aika menee koulussakin muuhun.
      Erityyisluokille siirtämistä ei tehdä ilman syitä, kyllä siinä on lääkärit ja sosiaalitoimikin (koulukuraattori) mukana.
      PVL pojatkin voisi kasoa heilojensa olevan täysi-ikäisiä, etteivät ole kuin mamut, alaikäisten kimpussa.

    • Tämä_on_todettu

      "Helsingissä mummot delaa himaansa."

      Alkuperäisistä suomalaisista mummoista mitä väliä, kunhan kulttuurin rikastaminen etenee sovitussa aikataulussa! Siinä ei muutaman mummon kuoleminen paina kun uutta uljasta kulttuuria tehdään.

      • mummut.ne.osaa

        Katoppa noita alkuperäismummoja, 70 ja ylitse mummot ovat kaikkein rääväsuisin ryhmä, hehän ovat oikeudessakin tuon tuosta. Hauska sekin jonkun pikkupitäjän, RAutavaaran mummo 72 v, kun sanoittelee Iljasta hehkuttelevia lauluja ja mamuista pahansuopia, suomalaisia naisia huoritellen. Montakohan mamua jossain Rautavaarallakaan tämän Inkerin hameenhelmoihin on tupannut.


      • Jaaha, taas on jossakin joku mystinen taho sopinut ihan aikataulun;) Onko tällä kertaa illuminati vai vapaamuurarit, ehkä vielä salaisempi taho... Enoni muuten kantoivat hautaan vapaamuurarit, tavallinen duunari hän oli, ei mikään salaseuran jäsen.


    • pienivohveli88888

      Ja sitten ihmetellään että miksi ihmiset eivät tee lapsia enää mätä-suomessa.

      • kukaarvasi

        Matujen 10-lapsisten perheiden elättämiseen menee suunniteltu elämä.


    • Niin uskomatonta leväperäisyyttä opettajilta ja viranomaisilta ja toisaalta ilmiömäistä röyhkeyttä eläteiltä.
      Suomalaista sosiaalituilla elävää on lupa nimitellä ja haukkua miten tahtoo, se on suoranaisesti toivottavaa, mutta kun nämä ikieläteiksi tulleet käyvät aina vain röyhkeämmiksi, sitä tiukemmin suljetaan silmät ja korvat, ovatko tosiaan niin kovapäistä, oppimiskyvytöntä ja sivistymätötä porukkaa, että kävelevät mennen tullen tämän yhteiskunnan laatimien ohjeistusten, lakien ja määräysten yli.

      Rahoittaako soros tätä siirtolaisuuskampanjaa niin suurilla summilla veroparatiisitileille, että maassa voidaan elää monen eri rinnakkaislainsäädännön ja - käytön mukaan, sillä tämä ei enää mene normaalin, kaikkia ja kaikkialla koskevan perusoikeudenmukaisuuden mukaisesti?
      Vai onko suomen alkuperäisväestölle jätetty kertomatta jotain olennaista, joka muuttaa olennaisesti väestön oikeuksia - on jätetty vain velvollisuudet?

      • alaikärajat

        Eikös se ongelmainen nuori ole tämä vastarintaliikkeen poikien heila, kun hänet on siirretty erityisopetukseen? Mikseivät pojat vehtaa täysi-ikäisten kanssa vaan peruskoululaistyttöjen?


      • Soros mainittu;) Se onkin ehtivä kaveri, juttujen määrän perusteella....


    • fantasioilla.eläjät

      suomalaiset Hirvisaari ja järvenpääläinen kaup.valtuutettu Vainikka keväällä 2016 vai oliko 2017, kumpikin ennustivat äärimmäisen kiivasta raiskauskesää, puskat vaan heiluu, kun tyttöjä vedellään niihin. Samoin Huuhtanen herkutteli ajatuksella, kun kevät tulee, teinitytöt vähissä vaatteissa pikku huppelissa, kyllä on miehillä hauskaa. Poikamiehen fantasiat.

      Suurin osa raiskauksista tapahtuu sisätiloissa. Olipa kyseessä aikuiset naiset tai lapset. Pedofiili (alle 10-vuotiaat) on useimmiten lapsen lähipiiriin kuuluva henkilö. Aikuisia naisia taas exät tai satunnaiset kotiin viedyt miehet. esim, ravintola-illan jälkeen.

      • fantasioilla.eläjät

        Hups. nyt tuli väärään keskusteluun, mitenkähän näin kävi.


    • ei.ole.mihinkään

      Miksi valkopoika ei pärjää narukäsi matukersoille? Johtuisiko tästä nykyajan videopelejä ja tv tuijottavasta pullamössö sukupolvesta.

      • Parasitoidimatut

        Kyllä ne pärjää, mutta sitten ovat suvakit taas hyvinkin ullattuneita, että mitenkäs tässä nyt näin taas pääsi käymään...

        Eikös niitä yhteenottoja matujen ja nuorten välillä ole jo vähän ollutkin, tällaiset tapaukset eivät muuta kuin lisäävät painetta suurempaan konfliktiin.

        Kostonraivo kun saa vallan niin siinä ei matua säästellä, päinvastoin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      62
      5806
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      3948
    3. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      266
      3666
    4. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      301
      3603
    5. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      3228
    6. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      357
      2856
    7. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      38
      2400
    8. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      344
      2114
    9. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      92
      2081
    10. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      154
      1891
    Aihe