Merilahden koulu: valkoinen oppilas häädettiin, väkivaltaisia siirtolaisia ei!
Hieman tempausta ennen julkisuuteen oli vuotanut koulussa kuvattu video, jolla maahanmuuttajataustaiset nuoret pahoinpitelivät, uhkailivat, kiristivät ja ahdistelivat valkoisia lapsia. Opettajat eivät ole puuttuneet siirtolaisten riehumiseen lainkaan. Monikulttuurista kaaosta on katsottu rasismileiman pelossa sormien läpi.
Uutinen löytyy kokonaisuudessaan kirjoittamalla otsikko hakuun.(esimerkiksi)
Valkoinen oppilas häädettiin, väkivaltaisia....
23
507
Vastaukset 23
- KostoTarjoillaanRaakana
Ihan normaali kuvio tässä nykyisessä suvakkien mädättämässä koululaitoksessa.
Onneksi kosto elää. - Näitä_on_nähty
Pahoin pelkään ettei kyseessä ole enää yksittäistapaus....
- Kylmälinjaus
Olen edellisen kanssa samaa mieltä, kyllä kaikki häiriköivät rassevanhempien pennut olisi häädettävä kouluista. Eihän se yhden yksittäisen häirikön häätäminen koko ongelmaa paranna.
- kukkukiekuuy
aikuiset elkää olko heikkoja jos on alistamista vanhemmat viisaat päät yhteen ja toimintaan.
ei ole varaa antaa pikkusormea kerrasta väkivalta poikki.- Tämä_on_todettu
Tarttis tehdä jotakin....sanoi aikoinaan jo Mauno Koivisto.
- mätä.stadi
Helsingin kaupungin arvoihin kuuluu monikulttuurisuus.
Helsingissä mummot delaa himaansa. Onko sattumaa? Tuskin.
Miksi tietyt rasismista huutavat tahot ottivat jo muutama vuosi sitten vanhukset esimerkkeinä rasimismista? Miksiköhän. He ovat Helsingin monikulttuuriselle kaupungille taloudellinen rasite, joita voi ja pitää demonisoida. Luodaan vastakkainen mielikuva vanhukset vs maahanmuuttajat. Söpöt mummot onkin rasisteja, jotka huutaa kovaa ääneen metroasemalla; tulkaa kattomaan, täällä on n....ri lastenvaunuissa. sattumia ei ole nykypäivänä, vain luotuja mielikuvia, tarinoita, kertomuksia.- katso.miekkareita
no helvata, katso, minkälaisia mummon -öriläitä on noissa kaikenmaailman Suomi ensin ja Huuhtasen jne. mielenosoituksissa, kyllä ne huutelevat mummot on ihan totta.
Mummot ovat saaneet sakkorangaistuksiakin oikeudessa rassepuheistaan. Sekin yksi mummo, invamopollaan ajelee ympäri Itistäkin ja huutelee, katsokaa, tuolla on mamu.
Apteekissa huusi apteekin myyjälle, kun tällä oli huivi nätisti päässä. - multinikkeli
but...but..... ei koko ryhmää voi demonisoida ja syyttää yhden esimerkin mukaan, sano somali kaavussaan kun huusi ylessä että suomalainen on rasisti ja rasmuslainen facessa pössyissään.
- privatskool
Ihan oma koulu perustaa heimolle, minä en ainakaan lastani vie elukoitten joukkoon.
- sinä.olet.aikuinen
Sääli lastasi , kun vanhempi on rääväsuu-aikuinen. Hän ei tule elämässään pärjäämään sinun opeillasi, samanlainen some-kirjoittellija ja kadulla huutellija, ilman ammattia, tulee hänestäkin. Jos töihin joskus pääsee, koeajan jälkeen huomataan, ei tästä ole työelämään.
- syyt.siirtoon
Eihän nämä vastarintaliikkeen heilat nyt ole varmaankaan kaikkein oppimiskykyisempiä yksilöitä, kun aika menee koulussakin muuhun.
Erityyisluokille siirtämistä ei tehdä ilman syitä, kyllä siinä on lääkärit ja sosiaalitoimikin (koulukuraattori) mukana.
PVL pojatkin voisi kasoa heilojensa olevan täysi-ikäisiä, etteivät ole kuin mamut, alaikäisten kimpussa. - Tämä_on_todettu
"Helsingissä mummot delaa himaansa."
Alkuperäisistä suomalaisista mummoista mitä väliä, kunhan kulttuurin rikastaminen etenee sovitussa aikataulussa! Siinä ei muutaman mummon kuoleminen paina kun uutta uljasta kulttuuria tehdään.- mummut.ne.osaa
Katoppa noita alkuperäismummoja, 70 ja ylitse mummot ovat kaikkein rääväsuisin ryhmä, hehän ovat oikeudessakin tuon tuosta. Hauska sekin jonkun pikkupitäjän, RAutavaaran mummo 72 v, kun sanoittelee Iljasta hehkuttelevia lauluja ja mamuista pahansuopia, suomalaisia naisia huoritellen. Montakohan mamua jossain Rautavaarallakaan tämän Inkerin hameenhelmoihin on tupannut.
Jaaha, taas on jossakin joku mystinen taho sopinut ihan aikataulun;) Onko tällä kertaa illuminati vai vapaamuurarit, ehkä vielä salaisempi taho... Enoni muuten kantoivat hautaan vapaamuurarit, tavallinen duunari hän oli, ei mikään salaseuran jäsen.
- pienivohveli88888
Ja sitten ihmetellään että miksi ihmiset eivät tee lapsia enää mätä-suomessa.
- kukaarvasi
Matujen 10-lapsisten perheiden elättämiseen menee suunniteltu elämä.
Niin uskomatonta leväperäisyyttä opettajilta ja viranomaisilta ja toisaalta ilmiömäistä röyhkeyttä eläteiltä.
Suomalaista sosiaalituilla elävää on lupa nimitellä ja haukkua miten tahtoo, se on suoranaisesti toivottavaa, mutta kun nämä ikieläteiksi tulleet käyvät aina vain röyhkeämmiksi, sitä tiukemmin suljetaan silmät ja korvat, ovatko tosiaan niin kovapäistä, oppimiskyvytöntä ja sivistymätötä porukkaa, että kävelevät mennen tullen tämän yhteiskunnan laatimien ohjeistusten, lakien ja määräysten yli.
Rahoittaako soros tätä siirtolaisuuskampanjaa niin suurilla summilla veroparatiisitileille, että maassa voidaan elää monen eri rinnakkaislainsäädännön ja - käytön mukaan, sillä tämä ei enää mene normaalin, kaikkia ja kaikkialla koskevan perusoikeudenmukaisuuden mukaisesti?
Vai onko suomen alkuperäisväestölle jätetty kertomatta jotain olennaista, joka muuttaa olennaisesti väestön oikeuksia - on jätetty vain velvollisuudet?- alaikärajat
Eikös se ongelmainen nuori ole tämä vastarintaliikkeen poikien heila, kun hänet on siirretty erityisopetukseen? Mikseivät pojat vehtaa täysi-ikäisten kanssa vaan peruskoululaistyttöjen?
- fantasioilla.eläjät
suomalaiset Hirvisaari ja järvenpääläinen kaup.valtuutettu Vainikka keväällä 2016 vai oliko 2017, kumpikin ennustivat äärimmäisen kiivasta raiskauskesää, puskat vaan heiluu, kun tyttöjä vedellään niihin. Samoin Huuhtanen herkutteli ajatuksella, kun kevät tulee, teinitytöt vähissä vaatteissa pikku huppelissa, kyllä on miehillä hauskaa. Poikamiehen fantasiat.
Suurin osa raiskauksista tapahtuu sisätiloissa. Olipa kyseessä aikuiset naiset tai lapset. Pedofiili (alle 10-vuotiaat) on useimmiten lapsen lähipiiriin kuuluva henkilö. Aikuisia naisia taas exät tai satunnaiset kotiin viedyt miehet. esim, ravintola-illan jälkeen.- fantasioilla.eläjät
Hups. nyt tuli väärään keskusteluun, mitenkähän näin kävi.
- ei.ole.mihinkään
Miksi valkopoika ei pärjää narukäsi matukersoille? Johtuisiko tästä nykyajan videopelejä ja tv tuijottavasta pullamössö sukupolvesta.
- Parasitoidimatut
Kyllä ne pärjää, mutta sitten ovat suvakit taas hyvinkin ullattuneita, että mitenkäs tässä nyt näin taas pääsi käymään...
Eikös niitä yhteenottoja matujen ja nuorten välillä ole jo vähän ollutkin, tällaiset tapaukset eivät muuta kuin lisäävät painetta suurempaan konfliktiin.
Kostonraivo kun saa vallan niin siinä ei matua säästellä, päinvastoin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 661080
- 69762
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️40746- 149726
- 72697
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37665Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)76633- 48609
Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k202566Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m111547Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19530Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18480- 84466
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail113454- 48449
Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto64426Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline107413YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene24403- 17402
- 52393