Rikkaat tuhoaa maapallon.

Rikkaiden loputon ahneus ryöstää maapallon rikkaudet ja tuhoaa sen. Tavalliset ihmiset ovat vain syyttömiä sivustakatsojia, kun ahneet rikkaat pullistelee.
Kaikki sodat käydään ahneiden jenkkipankkiirien käskystä.
13254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Samaa mieltä olen.

Äänestä

Pankkiirit ja aseteollisuus aiheuttaa kaikki sodat! Ihmisestä ei piitata eikä ympäristötuhoista!

Äänestä

Ei+ole+syyttömiä.+Jeesuksen+kirjoittaman+raamatun+mukaan,+100%+ihmisistä+on+syntisiä,+ja+muutama+%+saattaa+vaivoin+pelastua+kääntymällä+Jeesukseen.

Äänestä
  • Jeesus oli yksi historian pahimmista luusereista!
    Meni lopulta riehumaan temppeliin vastoin kaikkia oppejaan ja tilasi oman tuomionsa.
    Kristittyjen sairaalloisuus tulee parhaiten ilmi juuri siinä, että heillä on pelastajanaan hyypiö, joka ei pystynyt pelastamaan edes itseään!

    Äänestä

  • Missä se jeesuksen kirjoittama raamattu on? Vanhin evankeliumi, Markuksen, pidetään tutkijoiden keskuudessa kirjoitetun vuonna 70 jaa (noin). Lähteinä käytetty osia kirjoituksista, pääasiassa "suullista perimätietoa".... Tutkijoiden mukaan evakeliumeja ei edes tarkoitettu historiallisiksi teoksiksi vaan kirjoittajat "muokkasivar" tietoa sopivaksi.

    Liirum-laarumia! Mene itse kirjoittamaan joku 40 vuotta kuolleena olleen elämän ja sanomisen yksityiskohtaiset kuvaukset käytännössä kyläjuorujen perusteella. Eipä taidas juuri faktatietoa löytyä...

    Äänestä

  • Voi_poloisia kirjoitti:

    Jeesus oli yksi historian pahimmista luusereista!
    Meni lopulta riehumaan temppeliin vastoin kaikkia oppejaan ja tilasi oman tuomionsa.
    Kristittyjen sairaalloisuus tulee parhaiten ilmi juuri siinä, että heillä on pelastajanaan hyypiö, joka ei pystynyt pelastamaan edes itseään!

    Jos olet lukenut raamatun, tietäisit että tuo oli tarkoituskin mennä noin.

    Äänestä

Eikös se kepulais-bernerikin kertonut oikein lentävänsä Sveitsiin ja kampaajalle siellä?

Mitä sakkia rahdataan neljällÄ, joinain päivinä jopa viidellä eri lentokoneella TUNNIN SISÄLLÄ eli 14.30 - n 15.30 tukholmasta helsinkiin? Eri firmojen koneita, ovatko edes täynnä vai kaikki puolityhjiä? Minkälaista sakkia niillä tuodaan ja kuka maksaa niiden matkat?

kyllä ilmastonmuutos ei sureta!

Äänestä

Köyhät tekevät siinä tuhoamisessa käytännön työn. Rikkaalla on varaa jättää jotain koskematta, mutta köyhän on hakattava vaikka viimeinen puu autiomaan laidalta, jos perheen puuro on keittämättä. Ja köyhiä riittää.

Äänestä
  • "Rikkaalla on varaa jättää jotain koskematta"

    Niin olisi. Muttei jätä!

    Äänestä

  • Rikas on aina päättänyt, mihin ahdinkoon hän köyhän sortaa. Järjestelmä on rikkaiden rakentama ja heidän vastuullaan on maailman tuhoutuminen.

    Äänestä

  • MIstä sinä luulet, että ne rikkaan rahat on revitty? Taivaastako ovat sataneet?

    Äänestä

Ikävää, että muutama rikas voi ja saa ajaa maailman kriisin partaalle.

Äänestä

Rikkaat haluavat meistä jälleen orjia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikoihin_eletty kirjoitti:

Rikkaiden loputon ahneus ryöstää maapallon rikkaudet ja tuhoaa sen. Tavalliset ihmiset ovat vain syyttömiä sivustakatsojia, kun ahneet rikkaat pullistelee.
Kaikki sodat käydään ahneiden jenkkipankkiirien käskystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu