Herra näyttää Hawaijilla ateistisdarwinistisille tiedeuskovaisille, että maailmanloppu on kohta tulossa. Tuo onkin hyvä paikka, koska Hawaijin lajikkeet ovat Herran älykkään suunnittelun johdosta nopeasti adaptoituneet epigeneettisillä muutoksilla saaren olosuhteisiin. Hallelujaa!!!!!!
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005669562.html?utm_campaign=tf-IS&utm_term=2&utm_source=tf-other
Esimakua maailmanlopusta
7
191
Vastaukset
- Vulganologiaa
Taisi olla Tyfon kyseisen herran nimi. Hän asui antiikin aikana Etnan alla, mutta on saattanut muuttaa Hawaijille. Voisi se olla myös Vulkanus, joka on tunnettu samanlaisista harrastuksistaan.
- tieteenharrastaja
Melko suurellinen otsikko:
"Esimakua maailmanlopusta"
Melko normaali tulivuorenpurkaus tähän asti. Paljon alle Toban menneen ja Yellowstonen tulevan tapauksen mittaluokan. "Herra näyttää Hawaijilla ateistisdarwinistisille tiedeuskovaisille, että maailmanloppu on kohta tulossa. "
Olematon ei näytä yhtään mitään, koska ei voi. Voisin haistattaa sinunkin "Herrallesi" pikät, ja ainoa joka pahoittaisi mielensä olisit sinä (mutta miksi haistattelisin olemattomalle?). Ei olematon mieltään pahoita, kuten on nähty. Olematon ei tee yhtikäs mitään, koskaan.
Uskovainen älyn jättiläinen pitää tulivuorenpurkausta tulivuorisaarella maailmanlopun merkkinä. Kätevä keino ilmaista kuinka herkkäuskoinen tietämätön ja sivistymätön uskovainen voi tolloimmillaan olla. Olisit jaksanut lukea edes itse linkkaamasi jutun ja oppinut että ko. tulivuoren, Kilauean, purkautuminen on jatkunut jo 35 vuotta. Samanmoisia "maailmanloppuja" on tapahtunut vuoren läheisyydessä viimeksi 1975 ja 1955.
Olet häpeksi itsellesi ja Jumalallesi olemalla noin hyväuskoinen, tietämätön ja tyhmä.- Kreationismiontotta
Ateisti ei osaa muuta kuin solvata. Kohta käy sinullekin kuin Sodomassa ja Gomorrassa. Herra hukuttaa ateistit laavaan ja tulikiveen. Hallelujaa!!!
- Wanha_Wihtahousu
Kreationismiontotta kirjoitti:
Ateisti ei osaa muuta kuin solvata. Kohta käy sinullekin kuin Sodomassa ja Gomorrassa. Herra hukuttaa ateistit laavaan ja tulikiveen. Hallelujaa!!!
Sinut on kutsuttu ja sinunkin saunapäiväsi on jo lähellä. Täällä on geotermisellä energialla toimiva laavakivikiuas ja pidän täällä paikkoja kuumana ihan sinua varten. Itse asiassa odottelenkin jo sinua. Voidaan pitää yhdessä ihan helvetin hauska kylpyikuisuus.
t. 😈
Milloinkas maailmanloppu EI olisi ollut tulossa ihan melkein heti kohta juuri pian?
"...näistä maailmanlopuista kun ei aina tahdo saada selkoa ja niiden aikatauluja lisäksi rukataan alituiseen." - Esko Valtaoja
https://www.avaruus.fi/kysy-tutkijalta/huuhaa-faq.html- YlistäkääKärventäjää
Herra Seebaot on maailman niin oivallisesti suunnitellut, että viljavimmat maat ovat tulivuorten likellä. Näin Jahve on varmistanut, että tulivuorten ympärysseudut - etenkin lämpimissä maissa - ovat sankkaan asuttuja, niin että kun Herra päättää syöstä vuoresta tulta ja tulikiveä moni mies, nainen, lapsi ynnä imeväinen joutuu hädänalaiseksi ja parhaassa tapauksessa heittää henkensä kärventymällä hiilenmurikaksi.
Vaikka Herran perimmäinen tahto ja takoitus on kärventää syntiset vasta kuoleman jälkeen tulijärvessä, niin kovasti häntä näyttää miellyttävän myös se, että ihmisiä kärventyy jo tämän maallisen vaelluksen aikana.
Kiitos Jeesus! Jumala on Rakkaus!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671242- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että338709- 51661
- 112659
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574