Kaikki köyhät on juoppoja

Toiset enemmän ja toiset vähemmän!
11217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei muuten ole. En juonut viikonloppuna kun 15 kaljaa vain. Ei se tee minusta juoppoa. Teen muutakin kuin juon. Kalastan ja veneilen joten kelan rahat menee hyvään tarkoitukseen koska ostan bensaa veneeseen paikalliselta yrittäjältä. Tuen yrittäjyyttä. Minut pitäisi palkita siitä hyvästä.

Äänestä

No ei varkulla oo.

Äänestä

Ja matkustelevat ympäri maailmaa juoppouden lisäksi

Äänestä
  • Kaltaiseni tosiköyhä pysyy melkein aina Euroopan alueella. Eniten Espanjan mantereella.
    Halvimmillaan 0,33l tölkki A-olutta 0,18€.
    1l votkaa hieman päälle 5€.
    1l:n viinitölkit alkaen 1€.
    Asunto 52€/kk kulutusmaksut.

    Käsittääkseni jopa minua köyhemmät rahtaavat juomia Tallinnasta ja myynnillä rahoittavat omat rällinkinsä.

    Äänestä

  • roletaari kirjoitti:

    Kaltaiseni tosiköyhä pysyy melkein aina Euroopan alueella. Eniten Espanjan mantereella.
    Halvimmillaan 0,33l tölkki A-olutta 0,18€.
    1l votkaa hieman päälle 5€.
    1l:n viinitölkit alkaen 1€.
    Asunto 52€/kk kulutusmaksut.

    Käsittääkseni jopa minua köyhemmät rahtaavat juomia Tallinnasta ja myynnillä rahoittavat omat rällinkinsä.

    Älä kerro sitä Hurstille.

    Äänestä

Tallinnan reissun jälkeen suoraan leipäjonoihin itkemään miten ei ole rahaa mihinkään.

Äänestä

Ja kaikki parturit on huoria, mutta kaikki huorat ei ole partureita.

Äänestä

Rikkaat ainakin ovat juoppoja järkejään. Köyhällä nyt ei ole varmastikaan varaa juopotella.

Äänestä
  • Miten ne juoppoja on, jos ne elävät pitempään. Taitaa sinulla olla maksa paskana.

    Äänestä

Susanna koski on käyhä juoppo

Äänestä

Kyllähän hörppiä saa jos maistuu kun vaan pitää asiat järjestyksessä, mikäs siinä vaikka pitäis 2 kaljapäivää viikossa vaik ke ja la.
Kyllä itse ainakin pystyisin vaikka toimeentulotuella, hakee lisäksi jakeluista ruokaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juoppojakaikki kirjoitti:

Toiset enemmän ja toiset vähemmän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu