Että tatuoidut, hiuksensa värjänneet, lyhyt tukkaiset naiset ja pitkätukkaiset miehet eivät tule koskaan pääsemään taivaaseen?
Onko totta?
9
198
Vastaukset
- Pudis55
Se on totta.
Sulla taitaa olla aika erikoinen raamatunkäännös, jos tuollaista olet löytänyt.
Kyllä tämä näin on. Näistä on jopa puolijumala Paavali antanut omat kieltonsa. Et pääse taivaaseen niskoittemalla Raamatulle.
torre12 kirjoitti:
Kyllä tämä näin on. Näistä on jopa puolijumala Paavali antanut omat kieltonsa. Et pääse taivaaseen niskoittemalla Raamatulle.
No jos esim. pitkät hiukset ovat Paavalin mielestä miehelle häpeäksi, niin missä kohtaa tuossa sanotaan, että sillä olisi vaikutusta taivaaseen pääsyyn? :)
- LuontoOpettaa
Tipale kirjoitti:
No jos esim. pitkät hiukset ovat Paavalin mielestä miehelle häpeäksi, niin missä kohtaa tuossa sanotaan, että sillä olisi vaikutusta taivaaseen pääsyyn? :)
Taistelussa ja sodassa, pitkähiuksista miestä on helpompi repiä tukasta kuin lyhythiuksista. Näin se luonto opettaa.
Osaatko kertoa mihin kohtaan Raamatussa se perustuisi. nim.lyhyttukkainen, ei vielä tatuoitu nainen
- viimeinen.tuomio.2
Siis niinku mitähhhh??? ;D
Tatuoidut, hiuksensa värjänneet ja lyhyt tukkaiset miehet siis ilmeisesti menevät Taivaaseen??? Samoin pitkätukkaiset naiset?
Vai mikä olikaan kysymys? On, totta se on. Vaan eipä silti, ei sinne mene kukaan muukaan...
Raamatussa on parranajo ja hiusten lyhentäminen kielletty.
Parturit olivatkin kreikkalaisten ja roomalaisten mukanaan tuomaa hapatusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719687- 766690
- 286336
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni996105Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv435969Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1015851- 635275
- 454990
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604320- 503930