KEPU PETTÄÄ AINA!

Saapas nähdä miten nopeasti Seppo Kääriäisellä vielä takki kääntyy tässä Pohjois-Karlan prikaatin lopettamiskysymyksessä.

Moni muistaa vielä, että Esko Ahon hallituksessa kauppa- ja teollisuusministerinä toimineesta Seppo Kääriäisestä muuntui yhdessä yössä ydinvoiman kovasta vastustajasta ydinvoiman innokas kannattaja.

"Ministerin sana pitää" varmaan tässä varuskunta-asiassakin yhtä hyvin. En olisi kovin levollisin mielin, jos työskentelisin Pohjois-Karjalan prikaatissa.

KEPU PETTÄÄ AINA!

7

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • historian siipien havinaa

      Esko Ahon hallituksessa Seppo Kääriäinen toimi kauppa- ja teollisuusministerinä.

      Hallituksen viimeisenä virkapäivänä Kääriäinen nimitti puoluetoverinsa ministeriönsä kansliapäälliköksi ohi pätevien hakijoiden.

      Seurauksena oli, että valtio joutui myöhemmin maksamaan 100,000 markkaa korvauksia päteville hakijoille, jotka tekivät nimityksestä valituksen.

      Tällainen kähmijä Seppo oli jo 90-luvulla.

      • Kotilainen

        Iiro-porvari matkasi ympäri maapalloa lainaamassa rahaa valtiolle jota Seppo-porvari jakoi tukena menestyneille savolaisfirmoille kuten Olville.


    • änäK

      Eihän Kääriäinen ole vielä mitään päätöstä asian kanssa tehnyt. Miten silloin voi kääntää takkinsa ? Vastahan tuo sai selvitysmiehen raportin.

      • kyllästynyt

        Känä ja rautalehti yms kumppanit keksivät valeen ja yrittävät sitä toistamalla saada siitä totuuden. Sitten on iso joukko luusereita, jotka onnettomat vielä uskovat näitä reppanoita.

        Känä on äitinsä tissiä imevä runkkari - Känä valehtelee AINA !


      • ..ja..
        kyllästynyt kirjoitti:

        Känä ja rautalehti yms kumppanit keksivät valeen ja yrittävät sitä toistamalla saada siitä totuuden. Sitten on iso joukko luusereita, jotka onnettomat vielä uskovat näitä reppanoita.

        Känä on äitinsä tissiä imevä runkkari - Känä valehtelee AINA !

        on sillä niin helevetin ruma akka, että heikompaa hirvittää..aivan karmea petolinnun perse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Juuttas

      Känä pettää aina. Ei Kepu.
      Keskustapuolue on ryhdikäs puolue vaikkapa demareihin verrattuna.

      • tarkkaillut

        Täällä pohjanmaan keskustalaisissa pikkupitäjissä Kepun ryhdikkyys on erityisen hyvin näkyvissä.
        Siivoojan sairasloman siaisuuskin vaatii kepun jäsenkirjan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      154
      5324
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      112
      5298
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      4942
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      30
      2863
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2437
    6. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2104
    7. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      42
      2009
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1758
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      14
      1514
    10. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      10
      1456
    Aihe