Helsingin sanomat boikottiin!

Pettynytjakyllästynyt

Miksi oikeastaan enää edes lukea Hesaria?
Kaikki uutiset ovat heidän oman aatteensa värittämiä. Puolueetonta tiedonvälitystä ei harrasteta ollenkaan.
Keskusteluista sensuroidaan pois kaikki sellaiset mielipiteet, jotka eivät tue lehden omaa agendaa.
Tuntuu, etten ole noin manipuloivaa lehteä koskaan ennen lukenutkaan.

8

737

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiPaperilehdille

      Paperilehden levikki jatkaa laskemistaan (2017 n. -7 %), joten et ole yksin!

    • tietäjä.v

      Erittäin hyvä kirjoitus Hesarin toiminnasta !
      Minua on jo pitemmän aikaa ihmetyttänyt se, että ei löydy enää niin isänmaallista tahoa, joka perustaisi aidon suomalaisen nettilehden. Sen kaikki toimittajat olisivat aito suomalaisia, eikä sen yksikään toimittaja olisi uudelleenkoulutettu elikkä aivopesty USA:ssa, niin kuin nyt mediamme johto koulutetaan. Se käyttäytyisi Hesarin tavoin ja poistaisi lähes kaikki linjastaan poikkeavat kommentit ja jutut. Silloin sananvapaus olisi meilläkin tasapainossa, tällä hetkellä se on yksipuolista yhden totuuden julistamista suoranaista valhepropagandaa.
      Magneettimedia on herättänyt jo valistuneemmat suomalaiset syvästä unestaan. Uutta magneettimediaa emme enää tarvitse, mutta rehellisellä uutislehdellä olisi nyt kova kysyntä, uutistoimistot olisi haettava laajasti eikä Hesarin käyttämiä uutistoimistoja käytettäisi. Poliittisesti sitoutumaton lehti saisi laajan käyttäjäkunnan, taloudellinen menestys olisi täysin varma.

      • Totta.joo

        Totta


      • Lillepo

        Juur noin hihkuu tuskaisin parahduksin henkilö jolla on parantumaton tarve manipuloida omaa hyväänsä yleiseksi siunaukseksi mutta katkeruus ei ota oikein tulta joten pettynyt a-
        loittaja suuntaa vihavainonsa heikon menestyksen oitis toisten syyksi. -Eiks näin olekin?


    • eikelpaaedesvc

      Ollut pitkään boikotissa serla tekee paremman paskapaperin

    • poikottipuree

      Eipä ole tullut koskettua printtilehteen moneen vuoteen. Kertaakaan en ole tabloid-kokoisena lukenut.

    • Sanoma_oy_joojoo

      Hesaria kiinnostaa vain sen omat jutut ja kurssi. En kyllä tykkää

    • maksettu-media

      Maksettu media kun Hesari on niin ei mikään ihme. Samoin kaikki Almamedian julkaisut on maksettuja medioita eli vain ne jutut pääsee jonka omistajat käskeneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2145
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      336
      1358
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1305
    4. 157
      1198
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1021
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      958
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      909
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      878
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      819
    Aihe