Seksiä Supon autossa: poliisi sai 600 €:n sakot
http://poliisirikollisena.wordpress.com/2012/12/11/seksia-supon-autossa-poliisi-sai-600-en-sakot/
Poliisi houkutteli virkamerkillä asuntoon ja raiskasi 16-vuotiaan
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/poliisi-houkutteli-virkamerkilla-asuntoon-ja-raiskasi-16-vuotiaan/156766/
http://poliisirikollisena.wordpress.com/2012/12/11/seksia-supon-autossa-poliisi-sai-600-en-sakot/
Poliisi houkutteli virkamerkillä asuntoon ja raiskasi 16-vuotiaan
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/poliisi-houkutteli-virkamerkilla-asuntoon-ja-raiskasi-16-vuotiaan/156766/
Vastaukset 16
Vanhimmat
Informaatio-oikeuden professori Tomi Voutilainen kritisoi ankarasti viranomaisten suhtautumista poliisien luvattomaan rekisteritietojen katseluun. Hän myös siirtäisi henkilörekisterien käytön valvonnan kokonaan pois poliisilta.
http://poliisirikollisena.wordpress.com/2013/08/09/poliisin-rekisteriurkinnan-valvonta-epauskottavaa/
Kaikkiaan syyteharkinnassa oli hieman yli 150 poliisia tai muuta virkamiestä, joilla oli pääsy poliisiasiaintietojärjestelmään. Viiden hengen syyttäjäryhmä nosti syytteen kuitenkin 90 henkilöä vastaan.
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/90-lle-syyte-mika-myllylan-tietojen-urkinnasta/2055496
Mika Myllylän sukulaiset vaativat korvauksia legendan kuolemasta tietoja urkkineilta virkamiehiltä.
Poliisit harrastavat tietourkintaa jatkuvasti! Nelosen uutisten koe paljasti.
Poliis hakkaa lapsiaan http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/201805140134425_v0.shtml
Lainau s/ linkki: http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201805152200943140_ul.shtml
poliisit eivät tunnu edes tietävän, että etninen profilointi on laissa kiellettyä ja se rinnastetaan suoraan viranomaisten toimeenpanemaan rasismiin. Yksi raporttiin haastateltu poliisitarkastaja ihmetteli suoraan, miten hän kykenisi hoitamaan tehtävänsä ilman ulkonäköön perustuvaa profilointia.
Edelleen syyttäjä suojelee 8 murhantehnyttä poliisia (rengastyöntekijä tapettiin liityntäkaistalle) Videot murhasta ainakin oli vaan järjestäytynyt rikollisuus näyttää mahtiaan.
Kiimainen poliisi, syyttäjä ja Oikeuslaitos. https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005682887.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=3&utm_source=tf-other&share=c977186f21fbe2ff5e54792c361d85b8
Kyllä vehkeen mitta näkyy näillä ei lain "HENKI" toteudu kuin okeilla miehillä.
Tulette näkemää jotta syyttäjä estää järjestäytyneen rikollisuuden tutkinnan kute 8 vastaan 1 tehdyssä tramppi MURHASSA 1kk sitten. Nauhoja ei voida julkasta siis estetään TUTKINTA!!
Uutisissa lynkkausryhmistä.!
Onko totta että poliisi vihdoinkin on huomaamassa oman rikollisuutensa. Rengastyöntekijä lynkattiin autoonsa etniseeen taustaanas liittyvän miehisyyden vuoksi. Lynkkaysryhmät vainoavat Normi miestä mustaan mieheen kohdistyy totaali lynkkaus vaara tämä voidaan todistaa kunhan päästään poliisin arkistoihin käsiksi. Poliisissa alapään vammaisia ryhmittymiä jotka vainoavat normi miestä. Tuomareille pitää toimittaa aina tutkinnan yhteydessä raportti kyseisen poiliisin sukupuolirasitiseta toimista. LYNKKAUSRYHMÄT toimineen poliisisa jo vuosikymmeniä kaikki on saatvissa vastuuseen teoistaan erityiseti täytyy tutkia sellikuolemia onko poliisi tuhonnu salannut nauhat kuten rengastyöntekijän LYNKKAUKSESSA.
Kansa ei saanut videoita eli rikostutkinnan rajan täytyy ylittyä. Mikään poliisin tuomari katsanta ei voi olla kasalais turvallisuuden kannalta riittävää.!
Urkki 19 000 kertaa – vetosi puutteellisiin atk-taitoihin. ”Valvonta Tietosuojavaltuutetulle”
Poliisilta ei mene virka vaikka vähän rötöstelisi. Poliisi menettää virkansa harvoin, vaikka syyllistyisi laittomuuteen.
Edward Snowdenin paljastukset eivät tuoneet ilmi ainoastaan uhkaa yksityisyyden suojaamme kohtaan vaan myös uhan demokratiaa kohtaan. Koska tärkeimmät päätökset tehdään salassa, menetämme kyvykkyyden tarkastaa auktoriteettiemme määräysvallan.
–Laura Poitras
Näissä (vakoilu)ohjelmissa ei ollut koskaan kyse terrorismista: Kyse on taloudellisesta vakoilusta, sosiaalisesta kontrolloinnista ja diplomaattisesta manipuloinnista. Kyse on vallasta. Poliisien toiminta haiskahtaa kakalle.
–Edward Snowden
Poliisille ehdollista vankeutta ja viraltapano raiskausyrityksestä.
Pohjois-Savon käräjäoikeus on tuominnut poliisimiehen raiskauksen yrityksestä kymmenen kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen.
http://yle.fi/uutiset/3-6924845
Näitä mulkunraapijoita ja vuotavia emättimiä poliisihallituksessa ja poliisimuseossa intoa puhkuen.
Jalopedo selaili lakikirjaa: Niin paljon lakeja, mutta niin vähän aikaa rikkoa niitä kaikkia!
Kytät kiimassa asemalla homeisissa uniformuissa. Kytät intoa puhkuen.
Poliisit katsovat tietoja. Yksi ystävä tapaili hetken poliisia ja urkki kaikki hänen tietonsa
Kytät tekevät mitä lystäävät ja suut suppuun. Kytät salaavat tarvittaessa kaiken. Näistä asioista ei hiiskuta toisinaan kytät varastavat vähän vaan toisinaan urkitaan ketä lystätään näistä ei hiiskuta toisinaan pissatkin housuun ja paskat sekaisin näistä ei hiiskuta.
Pierunhajuisissa harmaissa uniformuissa kyttäkiima.
Koko konkkaronkka kiimassa kuppaavat kaikki salassapidettävät tiedotkin pitävät ominaan.