Kepulaiset Afrikassa

Aluepolitiikkaa kepun tapaan:

https://yle.fi/ uutiset/3-10200707?origin=rss

Norsunluurannikolla kepulisti siirsi pääkaupungin kyläänsä, mutta meillä kepu perustaa 18 uutta valtakuntaa byrokratioineen veronmaksajien rahoilla.
365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja kokomuksuloiset meinaa yhtijöittää osinkotuloiksi itteleen kansaloisten palkoistaan verokortilla maksamat verovarat nii ettei kepulit saa paljookaa enää koska ei heille ees jää paljon mitään..koska osinkoa verotuloista saa vaa harvat ja valitut sen jälkee ku palkka on jo pidätetty..
joku taitaa olla tyhmempi tai tyhmemmäksi kouluettu tarkoitushakusesti ku kuvittelee.

Äänestä

Politiikkaa pitkään seuraneena ja muistan Tarzan-elokuvat, voin todistaa, että Cheta tuo Tarzanin apina oli viisaampi kuin yksikään kepulainen.
Ja pidän tätä kepulaista kohden kehumisena ja Cheta kohden loukkauksena, viatonta eläintä ei saisi mainita kepuketkun yhteydessä.

Äänestä
  • Niin ja kyllä kun katsoo kepupolitiikkaa, niin maaseudn perselävet, mitättömät kyläpahaset, Suomen riesat pitää väkisin pystyssä pitää, että kepujulli kannattajia saisia.
    Maaseudun autioituminen on tosiasia ja kaupunkiin muuttavat ihmiset luopuu " junttipuolue" kepusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Afrokeput kirjoitti:

Aluepolitiikkaa kepun tapaan:

https://yle.fi/ uutiset/3-10200707?origin=rss

Norsunluurannikolla kepulisti siirsi pääkaupungin kyläänsä, mutta meillä kepu perustaa 18 uutta valtakuntaa byrokratioineen veronmaksajien rahoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu