Mistä sais hyvän vaimon? ei oo tullu vastaan eikä kait tulekaan! miksi olen yksin? en jaksa! ens jouluna kun masentaa en jaksa enää!
Vaimotonmies
eikaitsitäolekaan
5206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eiköhän niitä vaimoja ole sinullekin! Kokeilepa vaikka siten että tervehdit iloisesti jotain vapaata naikkosta aina kun hänet tapaat. Vielä lisäksi voit lähettää ystävänpäiväkortin.
Ilmeisesti sinä olet menettänyt itsetuntosi ja pelkäät tehdä aloitetta. Koeta huomioida pikku asioita, sano esimerkiksi: Hieno kampaus!
Ellei sinulla ole ketään naikkosta lähipiirissä, mene mukaan johonkin yhdistykseen tai kirkkoon. Tietysti voit laittaa kontakti-ilmoituksen.
Tee itsesi mielessäsi valmiiksi kun sopiva kohde ilmaantuu. Osoita huomiota kaikille naisille, kenties joku heistä kaipaa juuri sinun laistasi miestä.
Taidat olla eksynyt vikapalstalle.
Ole fiksu ja mene jollekin seurustelupalstalle, niitä on paljon.
olin rehvi palstoilla mutta kukaan ei vastannut mihinkään! ei niiitä kiinosta! meen murheessa ja masenuksessa manalaan! :(
Mene ennemmin vaikka Kanalaan, siellä on sentään (k)Ukko olemessa.
Epäonnistuneelle:
Elä nyt suutu, mutta sinun olisi hyvä opetella vähän oikeinkirjoitusta.
Esim että lause aloitetaan isolla kirjaimella.
Riippuu myös että mitä kirjoittaa sinne.