Nythän on niin että ihmisen kuoltua hänen toiveensa täytetään. Menettelemme ekologisesti seuraavalla tavalla. Ruumis poltetaan lauta arkussa jossa ei luontoa kuormittavia molekyylejä. Paras on maalaamaton lauta arkku joka palaa tehokkaasti. Polton jälkeen tuhka sirotellaan maahan kuusen juureen tms. vainajan toivomalle paikalle. Paras paikka on maa ilma meri joki järvi suo jne. Jokainen miettiköön juhlimista, kannattaako sellainen? Minusta ei kannata suurempia järjestellä. Hiljaisuudessa haudattu ja siinä se on.
Kuollut ei palttoota kaipaa
7
342
Vastaukset
- Eimuistotilaisuutta.OK
Kun ei muistella elävänä, tuskin kuolleenakaan.
- Rationaalista.järkevää
Ei hautapaikkoja ristejä. Vsin polttouuni käy.
- Eilaattoja.ym
Hyvä näkemys. Hieno kokemus.
- Kukaanmikääneiauta
Todella syrjäytynyt ei piittaa grymelyyr loistosta elämänsä aikana ja sen jälkeen. Jos Jumala on joillekin tehnyt hyvää on se loistanut poissaolollaan syrjäytyneen kohdalla. Arkkuun vaan ja kansi kiinni.
- Vastaajospystyt
Milloin osto arkkujen hulluus lopetetaan? Miljoonia euroja syydetään taivaan tuuliin jotka auttaisivat hengissä olevia syrjäytyneitä.
Muuttuuko maailma ja mihin suuntaan? - Siirtovankilassa
Lauta arkut tulevat vielä ja niitä rakennetaan halvalla Työkeskuksissa, Vankiloissa hyvällä mielellä.
Tämä poistaa Vangin ongelmat työn suhteen. Hyvää työtä tekevät ja sillä on merkitystä. - Hommahaltuun
Perusarkun hinnaksi töineen sata euroa. Polttouunin polttoaine kulut neljäkymmentä euroa töineen. Tähän pitää pyrkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459