....sopiva henkilö? Hänen äänestäjänsä ovat samanlaisia?
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201805142200943188_u0.shtml
Miksi hän on eduskunnassa, " ilman järkevän tuntuista syytä"?
Ei toivoisi eduskunnassa olevan ihan näin "blondeja" henkilöitä!
Kokoomuksesta etenkin näitä löytyy ja paljon.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201805142200943188_u0.shtml
Miksi hän on eduskunnassa, " ilman järkevän tuntuista syytä"?
Ei toivoisi eduskunnassa olevan ihan näin "blondeja" henkilöitä!
Kokoomuksesta etenkin näitä löytyy ja paljon.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Susanna on narsisti ja tunnekylmä mengele.
surullisinta tälläisten suurisuisten pohjalaisten etelän elättien kohdalla on se että omat äänestäjät ovat täysin immuuneja moisille töppäilyille.
päät kun ovat samaa puuta.
pohjanmaan kokoomuksen, yhteiskunnan elättämien muodostama, kumisaapasosasto pitäisi erottaa omaksi puolueekseen.
nimeksi sopisi kuvaava maalaiswannabenatsit
kaikenlaisia paskakikkareita sivitysporvarit joutuvatkin sietämäänkin!
ääliöt äänestävät kaltaistaan
Valtio ottaa velkaa tuonkin ääliön 6500e/kk 1800e/kk palkan maksuun. Mielestäni S. Koski ei sovellu kansanedustajaksi. Kokoomuksen kuin myös muiden puolueiden olisi syytä tutkia edustajiensa psyykkinen soveltuvuus kansanedustajan tehtäviin. Suvussani on ollut kokoomusäänestäjiä mutta omat silmäni aukesivat jo vuosia sitten eli en äänestä enää koskaan yhtään kokoomuslaista. S Koski on hyvä esimerkki sivistymättömistä nykykokoomuslaisista, eli ulos eduskunnasta.
Tosi hyvä veto Orvolta laittaa puupää ylen haastatteluun yleisö taputtaa karvaisia käsiään loistavaa
Niinpä kylläkin. Samaan aikaan Orpo Piru itkee ja valehtelee, että nyt jo salaisin syin lakkautettu MV-lehti vainoaa hänen perhettään valheellisilla jutuilla. Ja usuttaa PolPo:n vainoamaan heitä.
Todellisuudessa PolPo vainoaa Marco de Wittin puolisko Mari Kososta tekemällä jatkuvasti nimettömiä lastensuojeluilmoituksia. Samoin vainotaan muitakin rehellisiä kansalaisia samoilla PolPo:n tekemillä vale-epäilyksillä. Ja tuomitaan myös, faktoista viis!
Tämän kaiken mieleltään sairas Petturi Urpo kääntää omaa perhettään koskevaksi. Psykologiassa tuollaista ilmiötä kutsutaan projektioksi.
Vaan näinhän se täällä demokratuurissa aina menee, että syyttömät rangaistaan ja mielisairaat vainoajat palkitaan. Tutki esimerkiksi tapaus Seppo Lehto: Mies julkaisi virkamiesten rikokset, niin PolPo vangitsi, Demla tuomitsi vankilaan ja menettämään kaiken omaisuutensa rikolliseliitille. Jotenkin tuntuu, että samaa menoa oli taannoin eräässä Suuressa ja Mahtavassa Demokraattisessa Tasavallassa ihan naapurissamme.
Ihan sopiva kokoomuksen edustaja. Tietää kansakin sitten että kenen kannattaa kokoomusta äänestää.
Magda Göbbels vaikuttaa huomattavasti inhimillisemmältä
http://4.bp.blogspot.com/_ITWI9nTWaek/SSxeSpgvd0I/AAAAAAAAF7Q/P7eLlS4ARII/s1600-h/Magda.jpg
http://img.yle.fi/uutiset/politiikka/article6822467.ece/ALTERNATES/w960/Susanna Koski Kok Kokoomusnuoret.jpg
.
Takaisin turkin hihaan, ja joku fiksumpi voisi laittaa uusiksi....!
Eivät kokoomuslaiset ole kansanedustajia, he ovat RAHAN, AHNEUDEN ja PIITTAAMATTOMUUDEN edustajia!
Koski on mittaamassa suurta palkkaa eduskunnassa. Mistään ei raha niin helpolla irtoa.
Elää sosiaalipummina samalla tavoin kuin ne, joita hän syyllistää.
Miten Koski eroaa Orposta, Sipilästä ja Soinista?
Ei millään tavalla tietenkään "Työ Vapauttaaa Pitkäaikaissairaan" Arbeit macht Frei
Kansanedustusta ei kunnioiteta ollenkaan ja edustus onkin ymmärretty kuten kansa käsitetty.
sitä mieltä olen , että pitäisi olla psykologinen testi, ennen kuin voi kansanedustajaehdokkaaksi pyrkiä.
nykykokoomuskansanedustajista ei olisi kuin pari läpäissyt testin. koski ei olisi toinen niistä.
Tätä varmaan S.Koski ihannoi suuresti ja tekisi samoin tänäpäivänä(kin) jos se olisi mahdollista IKL:n paita päällä ja "koristeita" pöydällä kuin lampuissa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ilse_Koch
Koski on nainen ja tyhmä. Ei Sipilä ja Orpo hyvällä katso että menee sanomaan ääneen sen mitä ajattelee ja mitä kannattaa ilman omaa älyä. Koski on hyvällä tavalla sellainen että kansan tyhmempikin osa tajuaa mitä Kokoomus ajaa. Silti säälittää Kosken kannalta, onhan hänkin ihminen vaikka tyhmä,
Kokoomuksella ollut aina naisedustajia eduskunnassa joilla oikea ja normaali elämä hiukan kateissa, lähinnä napin painajia siten miehet käskee. alla yksi hyvä esimerkki.
https://www.youtube.com/watch?v=jyVhTpWOS14
Hyvin ja esimerkilisesti kertoo kokoomuspolitiikasta.
Koskea äänestäneiltä pitäisi ottaa kansalaisoikeudet pois kymmeneksi vuodeksi.
Tarkoitat kokoomusta äänestäneiltä..