Kanadalla ja Ruostilla on kertoimet kolmen pinnassa, joten jätetään ne suosiolla pois, vaikka toki suurimmat suosikit ovatkin hei! Suomen kerroin on noin kuuden tuntumassa, joten sekään ei houkuttele. Jenkeillä on hyvä joukkue, mutta voiko heidät oikeasti nähdä voittajina noin samalla kertoimella kuin Suomen? Jäljelle jäävät Venäjä ja Tsekki. Venäjän kerroin on noin 6,00, joten sekään ei vedollisessa mielessä houkuttele. William Hill puolestaan tarjoaa Tsekin voitosta huimat 21,00 (ja jos vedon lyö mobiilitse, niin se buustataan 22,00). Tsekki sai Pastrnakin ja Krejcin joukkueeseensa, jotka nostivat kertaheitolla Tsekin hyökkäyksen aivan uudelle tasolle. Sen jälkeen on kaatunut Venäjä ja tietysti kaikki heikot maat. Tsekki saa puolivälierissä vastaansa joko USA:n tai Suomen.
Jääkiekon mm-kisojen voittaja
Lumiukko-
399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
USA varmistui Tsekin puolivälieräpariksi, joten Tsekki on melko varmasti välierissä.
Eipä siinä montaa tuntia mennyt -Lumiukon vihjeestä, kun laskivat Tsekin kertoimen ensin 15,00 ja pian sen jälkeen 10,00. Sitä ennen se oli ollut monta päivää 21,00. USA on ollut huono päiväpeleissä, mikä tietysti selittyy aikaerotottumuksilla ja kuinka ollakaan USA - Tsekki pelataan päiväpelinä. -Lumiukko suosittelee siis betsaamaan Tsekkiä nyt vielä reilusti yli kolmen kertoimilla ja laittamaan Pastrnak tekemään maalin (2,65) ja hyvin pelanneelle Horakille myös maali (6,00) hei! Maalintekoihin lasketaan myös jatkoaikamaalit Betssonilla hei! Harmi muuten, että Latvia pudotti Tanskan jatkosta.
Caps - Bolts
Caps on ollut pudotuspelien paras vierasjoukkue, mutta kotona peli on kulkenut hieman huonommin. Se selittyy osin sillä, että vieraissa voi hyvällä omallatunnolla sumputtaa ja pelata 1-4 trapia, mutta kotiyleisön edessä pyritään pelaamaan viihdyttävämmin. Nashville kaatui samaan asiaan Jetsiä vastaan. -Lumiukko uskoo Capsin hieman avaavan peliään ja Tampalla on puolestaan kaikki pelissä, sillä 3-0 tappio ottelusarjassa olisi varma kuolonisku. Stamkos oli kuin raivohärkä edellisessä pelissä ja selvästi ainoa tampalainen, jolla oli sydän täysillä mukana pelissä. Tampan kerroin vaikuttaa turhan pieneltä pelattavaksi, joten laitetaan Stamkos tekemään maali ja Tampa voittamaan kertoimella 6,00. Seuraavan kotipelin Caps hoitelee, mutta ei vielä tätä.
Tänään pelataan Eurooppa-liigan finaali, jossa kohtaavat Marseille - Atletico Madrid ja neutraalilla kentällä tietenkin hei! Atleticon kerroin on lievästi noussut viimepäivinä ja nykyinen 1,95 - 2,00 on jo hyvinkin pelattava hei! Atleticon tavaramerkki on voittaa ottelut yhden maalin erolla, joten bookkerit ovat hinnoitelleet yhden maalin voiton aika alas. Marseille ei kuitenkaan mikään kovin laadukas nippu ole ja koska kyseessä on finaali, on lopussa pakko vetää kunnon riskillä, jos on maalin tappioasemassa. -Lumiukko betsaa siis mieluummin Atleticon tasan kahden maalin voittoa (6,00) hei!