Tulin tässä katsoneeksi...

Myyttinen Kongo -sarjan 2. osa kertoo selvääkin selvemmin, miksi kreationisti pelkää apinoita. Häntä kauhistuttaa huomata, miten lähellä ihmisapinaa hän on.

Linkki jäljempänä
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Evolutionistin lähin sukulainen on gorilla - ja jehovantodistajan tietysti bonobo.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


söin.hänet kirjoitti:

Myyttinen Kongo -sarjan 2. osa kertoo selvääkin selvemmin, miksi kreationisti pelkää apinoita. Häntä kauhistuttaa huomata, miten lähellä ihmisapinaa hän on.

Linkki jäljempänä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu