Kuka kanalja on varastanut juuri keitetyt raappahousuni pyykkinarulta? Varkaus on tapahtunut yön aikana ennen kuin kukko on kerinnyt kolmasti laulaa. Asiasta jotain tietävät voivat ilmoittaa poliisille asiasta tai hakeutua suoraan hoitoon. Puh. vaihde p. 0295 242 111 (virka-aikana 8.00-16.15.
Kuka se oli?
15
297
Vastaukset
- kiähkiähkiäh
Siellähän ne odottavat noutajaansa Tuusulassa osoitteessa Vanha valtatie 198. Nyt vaan kookoo reippaasti sieltä niitä kyselemään ;]
Uumoilinkin, että kun Saatana ei ole ollut asialla ( näin hän kysyttäessä vakkuutti), niin sinä se tietysti olit. Meinasitko laittaa raappahousuistani uudet verhot koppiisi? Vaiko lisäkiihokkeeksi numeron 48 mustille karjakon kumisaappaille?
- buahahahahaaaa
kookoo2 kirjoitti:
Uumoilinkin, että kun Saatana ei ole ollut asialla ( näin hän kysyttäessä vakkuutti), niin sinä se tietysti olit. Meinasitko laittaa raappahousuistani uudet verhot koppiisi? Vaiko lisäkiihokkeeksi numeron 48 mustille karjakon kumisaappaille?
Eihän sieltä kopista nyt raappahousuja pääse varastelemaan ;]
- koo.koo
buahahahahaaaa kirjoitti:
Eihän sieltä kopista nyt raappahousuja pääse varastelemaan ;]
Näyt oikein hyvin pääsevän. Potkukelkallako olit liikkellä?
- koetanvainauttaa
koo.koo kirjoitti:
Näyt oikein hyvin pääsevän. Potkukelkallako olit liikkellä?
Enhän minä sinun raapaapöksyjesi perään ole, hyvä ihminen. Käy nyt vaan reippaasti kyselemästä tuosta aiemmin mainitusta osoitteesta niitä pöksyjäsi, siellä sinua autetaan.
koetanvainauttaa kirjoitti:
Enhän minä sinun raapaapöksyjesi perään ole, hyvä ihminen. Käy nyt vaan reippaasti kyselemästä tuosta aiemmin mainitusta osoitteesta niitä pöksyjäsi, siellä sinua autetaan.
Ei kukaan muu kuin varas voi tietää missä henkistetyt raappahousuni ovat. Ei edes kolmasti laulava kukko, koska se nukkui.
- raapppaaaapöxyyy
kookoo2 kirjoitti:
Ei kukaan muu kuin varas voi tietää missä henkistetyt raappahousuni ovat. Ei edes kolmasti laulava kukko, koska se nukkui.
Mutta sinähän itse vahvistit asian. Minä en tiennyt missä raappasi ovat, mutta arvelin, että tuo paikka on paras mistä voit apua saada ;] ja niin se on edelleenkin ;]]]]
Kyllä sieltä varmasti yhdet raappahousut liikenee. raapppaaaapöxyyy kirjoitti:
Mutta sinähän itse vahvistit asian. Minä en tiennyt missä raappasi ovat, mutta arvelin, että tuo paikka on paras mistä voit apua saada ;] ja niin se on edelleenkin ;]]]]
Kyllä sieltä varmasti yhdet raappahousut liikenee.En ole vahvistanut yhtään mitään. Joku sivupersoonistasi ilmoitti osoitteenkin Tussulassa.
- LongJohn
kookoo2 kirjoitti:
En ole vahvistanut yhtään mitään. Joku sivupersoonistasi ilmoitti osoitteenkin Tussulassa.
Voi voi, olet varmaan unohtunut pitkälle lomalle ja jättänyt pöksysi tuonne.
- Velihakkarainen
Epäilen vahvasti että Veikko Leinonen kävi ne varastamassa. Kas kun lauantaina 19.5 kello 15.00 Hämeenlinnan konventtisalilla päätoimiston edustaja pitää puheen aiheesta, laula iloiten Jehovalle.
Veljellä päätoimistosta oli nimenomaan toiveena että saisi pitää puheen raappahousuissa ja Veikko lupasi hoitaa asian.
Näin äsken veljemme päätoimistosta niitä sovittelevan ja kehuvan kuosia ja laatua vaikka hajua moittikin.
Joten hyvässä käytössä ne on, käy vaikka lauantaina katsomassa ja uskon että puheen jälkeen saat ne takaisin kun suutelet hänen pyhiä jalkojaan vaikka voivat olla kyllä hikiset
Pyhän hengen vaikutuksen alaisena pidetyn raitistuttavan ja voimallisen puheen jälkeen.
Mutta jos et tule jonkun tekosyyn varjolla, Veikko lupasi palauttaa ne pyykkinarullesi lauantain ja sunnuntain välisenä yönä kera uuden Vartiotornin varustettuna veljemme päätoimistosta nimmarilla.
Sillä voi joskus olla keräilyarvoa jos Amerikan veljemme tulee toimimaan vielä Jehovan puhetorvena hallintoelimessä, joten säilytä se kassakaapissasi.
Veikko lähettää tuossa terveisiä ja iskee silmää ja sanoo muistavansa sinua rukouksissaan päivin ja öin ja kertoi hallintoelimen lähettävän sinulle vielä kiitoskirjeen raappahousujen lainasta jotka piirtyvät puheen yleisön verkkokalvoille ainakin tuhatvuotiskaudeksi. No sitten. Olkoon jos varmasti palauttaa, niin en demonikavereitani hakemaan niitä takaisin.
Juu haju on valitettavasti mitä on, kun ne ovat pesun jäljiltä. Mutta vielä kerkiää hajustaa raappahousut jehovalle ja ko. varajeesukselle mieluisiksi ja tutun hajuisiksi, kun alkaa heti mättää hernevelliä tuulensuojaan.- Hallintoelin.13cm
jehovan viha on kohtaava alottajaa rienan johtosta.
- meikämasa2.0
hui kauhia....
Niinkö luulet? Olet väärässä, sillä kysyin juuri taivaasta YHWH-sedältä ja jessulilta Himmelgerätilläni kuulumiset. jeesus sanoi, että jos en saa raappahosujani takaisin, niin hän antaa toiset omistaan. Kun tuli aikoinaan lpisautettua, että jos sinulla on kahdet raappahousut, niin anna toiset tarvisevalle. Ja YHWH-setäkin sanoi, että hän iskee seitsemällä vitsauksella varasta ja vielä hyvän miehen lisänä myrkkyruuman ja aidtsin muniin.
- Jospapaksuuttaenemmän
Ei ees keskikokoa mutta kyllähän silläkin hyvin pärjää kun taitavasti käyttää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483583Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463342- 532779
- 322046
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301972Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k431790- 481686
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961645- 391400