Onko tyhmempää ajanhukkaa keksitty ohjelmointiin koskaan kuin nämä reactin testit Jest, Supertest, Enzyme jne. Mikä helvetin funktio näillä niin kuin on? Miksei se console.log riitä jonnelle?
Vastaukset 2
console.log ei ole automaattinen.
- koodariroboti
React on muutenkin hirveää moninkertaista käärimistä ja importtailua, päälle testit mitkä eivät testaa käytännössä yhtään mitään. Yksinkertaisista asioista tehdään tahallisesti monimutkaisia ja koodista hirveän näköistä palikkaleikkiä. Tarkoituksena rahastaa yhteiskuntaa enemmän kun ohjelmointi 'on muuttunut' vaativammaksi. Tarvittaessa voidaan ohjelmoida helpommin vähemmällä vaivalla, mutta tämäntyylinen ohjelmointi on kai tulevaisuudessa helpompi automatisoida. Ihmisen sitä on vaikeampi käyttää, mutta koodarit voidaankin potkaista pihalle sitten kun koneet ohjelmoivat palikoista itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3661358Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.4071197- 102925
- 82847
- 78842
- 91826
- 112808
- 54805
- 50695
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39690