No jopas sattui suvakkiin kerrankin. Ylen toimittaja Sanna Ukkola sai langetavan tuomion Julkisen sananneuvostolta. Että silleen. Iltalehti.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Toimittajalla on täysi oikeus puolustautua typeriä herjaajia vastaan. Korostan, minun mielestäni. En ole toimittaja, mutta ihmettelen JSN:n päätöstä. JSN takertuu lillukanvarsiin, kun se ei uskalla tarttua parhaiden veljien harjoittamaan Suomen median ohjailuun. Yle on eduskunnan Yle jne.
Luitkohan saman päätöksen? Ukkola oli hyökännyt tämän opettajan kimppuun vakoilemalla somessa työnantajan nimen ja ottanut yhteyttä työnantajaan kunhan oli ensin uhannut opettajaa sillä että aikoo kertoa työnantajalle. Ei mitään yritystä ollut asian sovitteluun vaan katkeroitunutta uhkailua joka on Ukkolan kaltaiselle itseään täynnä olevalle narsistille hyvin tyypillistä käytöstä.
Jos perehdyt asiaan niin huomaat että tämä Ukkolan uhkailema opettaja ei ollut tehnyt mitään väärää, kirjoittanut vaan someen Ukkolasta satiiriseen sävyyn, joka on täysin laillista ja kuuluu sananvapauden piiriin. Ei ole kunnianloukkaus tai edes vainoa, muutoinhan Ukkola olisi tehnyt rikosilmoituksen aivan varmasti. Mitään rikosta ei ollut tapahtunut niin tämä Ukkolan ämmä otti ämmän keinot käyttöön (ja nyt kärsii nahoissaan JSNn päätöksen julkisuudesta). Taitaa olla S. Ukkolan ura ohitse. Seuraavaksi eduskuntaan, muiden epäonnistujien sekaan?
Juu kuin ollakaan! :P
Toisaalta: Tuskinpa YLE noille nykyään enää paskaakaan nakkaa, kun saivat verokuppauksensa aikaseks, ni nehän nyt ei o enää vastuussa edes meille palkan,aksajilleen ees ohjelmasisältönsä laadusta, vaan esmes mä en o koht pariin kuukauteen avannu koko paskalaatikkoa, koska ei sitä tuubaa kykene enää kattomaan yhtään mitä siitäkin sontalaatikosta nykyään tulee. Yhtä mamutusta, homotusta ja suvakkien rinkirunkkuahan se on ollu jo pitkää koko ylen "anti" :/
Miten zuvakki voi tuomita zuvakin?
Sielläpä olikin vastuullisen median edustajat asialla.
Mistä se tuomittiin?
No ääri suvakismistä. Että silleen.
No mutta sattuiko pahasti.
Ketä Ukkola herjasi?
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201805172200949887_u0.shtml
Ukkolahan on naimisissa Perussuomalaiset lehden päätoimittaja Turkkilan kanssa, joten totta kai se jotakin nee-kereitä on taas haukkunut nimeltä.
Miksi kaikki, jotka ovat tekemissä persujen kanssa änkuröivät?
Mutta sehän on niin sulokas kuitenkin ja tasapuolinen kaikkia kohtaan.
Onko se se pressiplupin täti ohjelman jota en ikinä suostuisi katsomaan?