Oikea otsikko olisi barona valittaa kun eisaa työ

Oikea otsikko olisi barona valittaa kun eisaa työntekijöitä tekemään alipalkattua ja 0 tunti sopimus töitä ala arvoisintyösopimuksin
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heillä on käytössä ns. musta lista, jossa esiintyviä henkilöitä ei koskaan tulla palkkaamaan ei edes nollasopparilla, vaikka työtön kuinka ahkerasti hakisi heille töihin.

Äänestä

En ole päässyt koskaan edes ko firmaan haastatteluun. Mutta se on varmaan iästä kiinni. On mulla kaksikin eri ammattia joihin ne hakee koko ajan työntekijöitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yritystukiloinen kirjoitti:

Oikea otsikko olisi barona valittaa kun eisaa työntekijöitä tekemään alipalkattua ja 0 tunti sopimus töitä ala arvoisintyösopimuksin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu