Israel varoitti gazalaisia lähestymästä rajaa – pudotti alueelle lentolehtisiä
lentolehtisiä
27
534
Vastaukset
- oioioioi
Miksi eivät usko arabit?
- juhjuu
ensin pitää pudottaa lentolehtisiä,
sit saa listiä gettoa... - heheheheee
hehehheeeee..... raja- aita. autonrenkaiden polttaminen, musta savu, kivittäminen, tunneleiden kaivaminen Israeliin jne... rikollisuudellako ne ongelmat poistuu.? muistahan, että Suomi asutti aikoinaan puolo milj. evakkoa. Ei ole sen koommin renkaita rajalla polttanut.
- heheheheee
heheheheee kirjoitti:
hehehheeeee..... raja- aita. autonrenkaiden polttaminen, musta savu, kivittäminen, tunneleiden kaivaminen Israeliin jne... rikollisuudellako ne ongelmat poistuu.? muistahan, että Suomi asutti aikoinaan puolo milj. evakkoa. Ei ole sen koommin renkaita rajalla polttanut.
hehehheeeee..... raja piti siirtää uralille,
heimoveljet uskonnon puolesta vapauttaa,
no ei ihan,
suomeen tullessaan,
ihanat heimoveljet,
muuttui vääräuskoisiksi ryssiksi,
zionisteilla on valloitus ja ryöstöpuuhat,
vielä onnistuneet paremmin.
vaan miten pitkään...?
- lukaiseppa
Siksi, että linkisssä vastaus.
http://www.tv7.fi/vod/player/61241/ - Koettu.pahuus
Epäilemättä tuo päivä saa gazalaisten kesken nimen, esim. "Suuri Ja Pyhä Veren Ja Koston Päivä!" Palaa paljon Israelin ja USA:n lippuja.
Näin sitä voidaan aina uudelleen ja uudelleen viettää vuosittain, mellakoiden rajalla ja esittäen uhria kun Israel puolustaa rajaansa. Näissä yleensä tuppaa kuolemaan runsaasti, etenkin tyttölapsia. (Isiensä eläviä kilpiä).
Pahuus leijuu suorastaan fyysisesti ilmassa. (Olen itse kerran käynyt Gazassa ja näin sen koin.)- niinsemenee
Aamen, aamen.
- Hyväksion
Henkien erottamisen armolahja.
- 08090
Nyt, jos koskaan tarvitaan juuri henkien erottamisen armolahjaa.
- 769
juurikin niin.
- hgj
Israel tekee todella paljon hyvää arabeille. Miten ne onnettomat muuten tulisivat toimeen ilman vettä ja sähköä. Hamas maksaa rikollisuudesta.
- warsovanGetossakin
oli vettä ja sähköä...
Israel on nyt turvallisemmassa asemassa kuin koskaan perustamisensa jälkeen. Ensimmäisen kerran historiassa USA tukee sitä ehdoitta, ja myös lähes satamiljoonainen Egypti sekä hampaisiin saakka aseistautunut Saudi-Arabia ovat Israelin ystäviä. Siksi Israel voi vapaasti ojentaa häiriköiviä gazalaisia vaikkapa luodeilla päähän. Palet ovat käytännössä jo hävinneet pelin lopullisesti, eivätkä Iranin joukot Syyriassa tilannetta horjuta.
- juhjuu
terrorilla luodut ja ylläpidetyt valtiot,
ovat aina hukkuneet terroriisa,
eikä israhell tee poikkeusta... - Tuomiotulee
Mistähän terrorista on mahdollisesti kysymys?
Totta on, että arabit kaiivavat tunnelita kuin myyrät päästäkseen tappamaan israelilaisia. mellakoivat ja polttavat renkaita rajalla. Maksavat rikollisille tappaisesta suuret korvaukset, jne... Tuomiotulee kirjoitti:
Mistähän terrorista on mahdollisesti kysymys?
Totta on, että arabit kaiivavat tunnelita kuin myyrät päästäkseen tappamaan israelilaisia. mellakoivat ja polttavat renkaita rajalla. Maksavat rikollisille tappaisesta suuret korvaukset, jne...Sitkeitä kavereita, kun otetaan huomioon että ovat käytännössä jo hävinneet pelin sata-nolla. Melkeinhän tuota periksiantamattomuutta voisi jo ihailla.
- Ben-Gurion
Miksi arabit tekisivät rauhan? Jos olisin arabijohtaja, en koskaan sopisi Israelin kanssa. Tämä on luonnollista: me olemme ottaneet heidän maansa. Tietysti, Jumala lupasi sen meille, mutta mitä väliä sillä on heidän kannaltaan? Meidän Jumalamme ei ole heidän, Me tulemme Israelista, se on totta, mutta kaksi tuhatta vuotta sitten, ja mitä se merkitsee heille? On ollut antisemitismiä, natsit, Hitler, Auschwitz, mutta onko se heidän vikansa? He näkevät vain yhden asian: Tulimme ja ryöstimme heidän maansa. Miksi he hyväksyisivät sen?
- onkohäh
oliskohan linkissä vastaus kysymykseesi?
https://www.thereligionofpeace.com/attacks/attacks.aspx?Yr=Last30- uykk
Oikea vastaus onkin.
Kuka varoittaisi juutalaisia rakentamasta yhdyskuntiaan palestiinaan?
- Jubba
Miksi pitäisi varoittaa?
- eiNaapurimMaiden
ryöstössä ole mitää ylevää...
- loredraven
eiNaapurimMaiden kirjoitti:
ryöstössä ole mitää ylevää...
"ryöstössä ole mitään ylevää"
Mitä yrität tuolla sanoa? - sitäEttä
naapurin maiden,
ryöstö,
on törkeää...
ymmärsitkö,
vai vieläkö pitää selventää...? Jubba kirjoitti:
Miksi pitäisi varoittaa?
Hyväksyt siis varastamisen? Tyypillistä juutalaiselle...
ravenlored kirjoitti:
Hyväksyt siis varastamisen? Tyypillistä juutalaiselle...
Islamin mukaan, muslimit perivät kaiken maan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275373
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r34697- 1591788
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1551466Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais131297Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike231144- 931114
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.701033viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.2101013- 37859